Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek sokat költök...

Szerintetek sokat költök ruhákra? Más is szokta így érezni?

Figyelt kérdés

Általában évente kétszer vásárolok ruhákat.

Szinte kizárólag csak leárazásokkor, ilyenkor nyáron, meg januárban.

Így vettem már 65.000-es cipőt 30e-ért, 150ezres kabátot 60-ért, stb.

Csak jó minőségű, márkás ruhákat veszek (Hilfiger, Boss, Gant, Ralph Lauren), amiket jellemzően elég sokáig hordok.


Alkalmanként olyan 250-max 300e Ft-ot költök, és évente kétszer, tehát olyan 5-600e körül egy évben, de az már a nagyon max.

Ez az éves jövedelmemnek kb olyan 5-7%-a.


Amikor vásárolni megyek, úgy érezem megtehetem, megérdemlem, viszont mikor hazaérek a csomagokkal, szatyrokkal, akkor meg mindig elgondolkozom, hogy kellett ez?

Más, értelmesebb dologra nem tudtam volna költeni?


Hozzáteszem, másra az autó fenntartásán kívül nem igazán költök, nincsenek drága hobbijaim, alkoholt nem iszok, nem dohányzok.

És havonta elég sokat tszek félre, megtakarítok, és abból a pénzből soha nem vásárolok.



2017. júl. 5. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így pont jó, csak hirtelen egyszerre soknak tűnik.
2017. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Az szép. A fél éves fizetésem költöd el ruhákra. :D


Nekem ha lenne ennyi pénzem, akkor sem költenék ennyit.

Már a 10.000 forintos cipő miatt is húzom a számat, hogy az de drága. De most őszintén? Mi kerül egy cipőben 10.000 forintba? Egy darab műanyag talp meg egy darab textil/bőr felsőrész és annyi. Közel nem ér annyit a benne lévő anyag, mint amennyiért árulják.

Én általában 3-4.000 forintos cipőkben szoktam járni, bár igaz, hogy max. 1-2 évet bírnak ki, de ennyi pénzért tudom őket gyakrabban cserélni, úgyhogy nem gond. :D Ugyanúgy nem fázik benne a lábam, mintha 10x ennyibe kerülne, szóval nem értem, minek több tízezret költeni egy nyamvadt lábbelire...


De figyelj, te arra költöd a pénzed, amire akarod. Ha téged a ruhavásárlás tesz boldoggá, akkor hajrá! Ha emellett is tudsz félre tenni, akkor szerintem nem probléma. Az lenne a baj, ha minden pénzed elszórnád ruhákra, aztán a hó végén nem lenne mit enni!

2017. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2: Általában egy terméknél, szolgáltatásnál kevesebbet ér a benne lévő anyag, mint amennyiért eladják, erről szól a kereskedelem:))
2017. júl. 5. 19:42
 4/11 anonim ***** válasza:

"Közel nem ér annyit a benne lévő anyag, mint amennyiért árulják."


De te nem is az anyagot veszed meg, hanem a kész cipőt. Plusz igencsak komoly különbség tud lenni olcsó és drága cipő között, de amíg magad meg nem tapasztalod, úgysem fogod belátni.

2017. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a te dolgod, hogy mennyit költesz ruhára. Ha megteheted, és ez örömet okoz neked, akkor tedd. Másnak más szenvedélyei vannak. Én biztos nem költenék ennyi pénzt ruhára,hiába tehetném meg, mert sajnálnám a pénzt rájuk. Számomra ezek a márkás ruhák ugyanolyanok, mint bármilyen másik ruha, csak van rajtuk egy felirat, amiért 20x annyiba kerülnek. Meg amúgy sem érdekel senkit, hogy márkás-e. A pénzt annyi hasznosabb dologra lehet költeni: utazásra, könyvekre, tanulásra, sportolásra..Nekem a vásárlás olyan üres hobbinak tűnik. De ez én vagyok.
2017. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Azt elmulasztottad észrevenni, hogy a kérdező állítása szerint az éves jövedelme 5-7%-át teszi ez ki, vagyis az a bizonyos éves jövedelem 10 milliós nagyságrendbe esik. Nem hiszem, hogy a ruhapénzen múlna, hogy az utazás, tanulás, sport, könyvvásárlás megvalósul-e.

2017. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5: Pont hogy nem gondolom, hogy hobbi lenne.

Akinek hobbi, az naponta, de minimum hetente vásárol ruhákat - ismerek ilyet.

Én évente kétszer szánom rá magam, tehát azt nem gondolnám, hogy ez szenvedély lenne.

De igazából nem is ez a kérdés, hanem hogy pl az éves jövedelem 5-7%-át költeni ruhákra, az sok-e? És ez most független a jövedelemtől.


Tehát akkor mondjuk lehet az is a kérdés, hogy egy havi 120e Ft-ot kereső ember ha félévente elkölt 80-100e Ft-ot ruhára, az sok-e?

És az szerintem mindegy, hogy most havonta költ 6-7e-t, félévente 50e-t vagy évente egy alkalommal 100-at.

2017. júl. 6. 08:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok, aki igényes, annak nem jön ki olcsóbban. Évente kétszer, ez szinte semmi. Teljesen normális.
2017. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EG0 ***** válasza:

"az éves jövedelem 5-7%-át költeni ruhákra, az sok-e? És ez most független a jövedelemtől."


Hogy lenne független. Az embernek vannak fix kiadásai, mint a lakhatás (lakbér/hitel, rezsi), étel (a LIDL ugyanannyiba kerül Borsodban és a Rózsadombon is), stb.


Igazából csak a fennmaradó résszel gazdálkodsz, és nagyon nem mindegy, hogy az 50e vagy 850e Forint-e havonta.

Egy kis bevételű ember simán költhet többet éves szinten ruhára arányaiban többet, mint te, mert vett egy olcsó cipőt meg két nadrágot, mert a régiek elszakadtak.

Az viszont tényleg érdekes kérdés, hogy van-e józan maximuma, százaléktól függetlenül a ruhaköltéseknek.

Ilyen kiugróan magas jövedelemnél már előkerül a társadalmi felelősségvállalás kérdése is.

Én pl. parfümökért vagyok oda, azzal kapcsolatban olvastam:

ha az a legnagyobb problémád, hogy kiadj-e 50e Forintot egy újabb parfümre, miközben az elmúlt egy évben nem adományoztál senkinek semmilyen célra, akkor gondold át alaposan az életedet és a helyedet e világban.


(Nyilván ha a másik 500-600e-ből évente a rákkutatást és az alsó társadalmi rétegek oktatási felzárkózását támogatod, ezen felül gondoskodsz majdani gyermekeid tanítási költségéről és a saját nyugdíjaskorodról is, évente elutazol megnézni a világ egy újabb részét és még maradt rá, akkor vegyél nyugodtan még egy BOSS kabátot.)

2017. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Senkinek nem kötelessége idegenek kiadásait finanszírozni. Senki nem köteles adakozni csak azért, mert jobban keres, mint az átlag. Az alsó rétegek nagyjának pontosan az a problémája, hogy várja a sült galambot és nem veszi kezébe a sorsát. Nem az, hogy próbálkozik és elbukik, hanem még csak nem is próbálkozik. A sikeres emberek általában megdolgoznak a maguk sikeréért. Kimozdulnak a komfortzónájukból és képzik magukat, keresik a lehetőséget, nem pedig várják, terveznek és kockázatot vállalnak. A maradék meg csak panaszkodik, hogy nem kap annyit (az élettől, államtól, társadalomtól), amennyi "jár" neki.

2017. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!