Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mekkora a minőségbeli különbsé...

Mekkora a minőségbeli különbség van egy márkás és egy kínai ruhadarab között?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínai üzletben sok a csicsás darab meg a műszálas cucc, a farmerek meg eresztik a festéket. De ha veszel ott egy sima egyszínű pamutpólót, az nem fog különbözni a sima egyszínű de márkás pamutpólótól. De annyira elszálltak már a kínais árak, hogy lassan bemenni se érdemes a boltba.

Cipőknél viszont ég és föld a különbség.

2016. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én farmernál a szabásán vettem észre különbségeket.

Egy drágább passzos farmer úgy áll rajtam, mintha rám szabták volna, egy kínai csak első ránézésre olyan. Aztán a viselésnél derül ki, hogy eltekeredik a szára, kibuggyosodik a térde stb.

A cipőkről ne is beszéljünk, ócska műanyagok, büdösek, és hamar betöredeznek. Vannak persze dolgok, amit érdemes megvenni, ha nincsenek vele nagy terveid, mint pl: Strandpapucs, baseball sapka, póló. Sőt esetleg fehérneműt is, mert az is fogyóeszköz, bár annál már megint előfordul, hogy kényelmetlen a viselete a rosszul bevarrt gumírozás miatt.

2016. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, átlagban, ha veszek egy nadrágot, most lehet farmer is de lehet más is. Mennyi ideig bírja pl egy puma, és egy kínai? Unom mindig szétszakadnak amit veszek, végül is olyan ruhát keresek ami azért bírja. De én nem vagyok otthon a márkákban, meg úgy tudom a nagy márkák is kániban gyártatnak. A minőség már nem szempont?
2016. márc. 22. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
mit nevezünk márkának ? :D mert mondhatjuk h ha bemész az árkádba a 80 %-a az ottani ruháknak is kína a származási helye, csak rá van rakva egy címke amitől nem 6 ért veszel meg egy farmert hanem 12 ért. az is igaz h a kínaiban elcsavarodik a varrás stb, de én már vettem new yorkerben , bsk-ban, stb helyeken is félreszabott ruhákat.. amivel én leginkább meg vagyok elégedve azok a tallys farmerok. egyrészt azért is mert kicsi a csípőm de hosszú a lábam, itt találtam magamra nacit, minőségileg eddig nem volt rá panaszom. jól tűrik a nyúzást. H&m nacik nem jöttek be, kinyúltak, amelyik meg nem a rugalmas fajta ki is szakadt. new yorkeres ruhák nagyon hamar bolyhosodnak..minőségi anyag (Y) promodból felső és bőrkabit vettem, teljesen elégedett vagyok ezzel is. mohito is elég jó. cipőkkel jóban vagyok, mintha lábujjhegyen járnék.. converseket nagyon szeretem, sokaknak szétmegy, na én ezért mondom h "szép járásom" van. vans, nike. még a kínai cipőket is évekig elhordom. viselési kérdés az egész.
2016. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
A márkás minőségit nem fogod tudni megfizetni, mert azok százezres termékek... a divatmárkák, nike, adidas, és hasonlók pedig egyáltalán semmivel nem minőségibbek mint a kínai.
2016. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán van összefüggés a ruha márkássága és tartóssága között, maradjunk annyiban, tapasztalat. Legfeljebb a cipők terén van: A 3000 forintos kínai cipő bírja fél évig, de 4 hónap után már nincs szalonképes állapotban. Jó, jó, de 10-et veszek belőle ugyanannyi pénzért...


Amúgy meg örül az ember, ha talál valamit, ami szerinte jól néz ki (hajlandó felvenni), és tökéletesen rá is van szabva (nem úgy áll, mint valami trógeren). Ha találok ilyet, akkor mondok nekik egy nagy köszönetet, és nem az lesz a bajom vele, hogy mennyire felnézett vagy lenézett országban csinálták. Ha meg kiszakad, hát megvarrom.

2016. márc. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!