Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért viselnek egyre többen...

Miért viselnek egyre többen drága ruhákat?

Figyelt kérdés
Egyre több embert (főként fiúkat-férfiakat) látni drága, márkás ruhákban, cipőkben. Régebben szerintem ez nem annyira volt jellemző (vagy csak nekem nem tűnt fel?), de most rengeteg embert látni igen drága ruhákban, 20-30.000-es ralph lauren, hugo boss pólókban, 30-40.000-es lacoste cipőkben, 30.000-es tommy hilfiger, replay rövidnadrágokban. És akkor még nem is beszéltünk a 40-50.000-es napszemüvegekről, a többszázezres iphone telefonokról. Egy egyszerű nyári szett (cipő, póló, rövidnadrág) is simán üti a 100e Ft-ot

2015. aug. 6. 07:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt sem tartom normálisnak, ha valaki 100e-t keres és 15e-s cipőt vesz.

Maximum, ha még otthon lakik a szüleinél és nincs gyereke. Ebben az esetben viszont inkább saját ingatlanra kellene spórolnia.

2015. aug. 11. 06:38
 62/81 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzáteszem, véleményem szerint ezért van még ennyi, a szülőkkel lakó, 30 év körüli "fiatal" (amit a statisztikák is alátámasztanak), mert fontosabb a drága, márkás ruci, az "almás" telefon, a drága napszemüveg, drága párfüm, stb., mint az hogy esetleg elkezdjen spórolni egy saját lakásra, házra.
2015. aug. 11. 06:56
 63/81 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezô egyet jegyezz meg,spórolàssal nem meg,hanem sokat kell keresni,mert spórolhatsz de mikor fogsz élni?

Majd szàzévesen?Vagy mibe mész randizni?Szar cuccokban?

2015. aug. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy sokat keres valaki vagy keveset, félretenni, befektetni akkor is kell. Miért, szerinted aki millárdos lett, az úgy lett az, hogy mindig elverte az utolsó fillérjét is, mert "élni kell" vagy folyamatosan újraforgatta, befektette?


Sajnos ez a hozzád hasonló mentalitás okozta a devizahiel-válságot is.

2015. aug. 11. 07:35
 65/81 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te egyébként mit csinálsz a fizetéseddel?

Tudod kire emlékesztetsz? Nagyapámra.

Ő volt ilyen zsugori. Nem fürdött, hogy ne pocsékolja a vizet, mert kell a pénz, amit persze soha nem költött el.

2015. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
50%

Érdekesen gondolkodsz kérdezô,ha magadnak nem engeded meg a jót akkor màs se fogja.

Nem.azt mondtam mindent éljél fel,de magadra adni kellene,minden tekintetben vagy Zsugori Uram leszel és nem lesznek.élményeid amit te csinàlsz azt a csórd amcsik csinàljàk,hogy spsrol mindenen,aztàn 100 évesen nyugdíjban eladnak mindent,és picit élnek hurrà és elment az életük.

Azért születtünk hogy éljünk.

2015. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy spórolok mindenen, szerencsére nem vagyok rászorulva, elég jó anyagi körülmények között élek.

De azt felelőtlenségnek és pénzszórásnak tartom, ha valaki a 100e-s fizetéséből 15-20.000-ért cipőt vesz.


Mert sokan azt hiszik, hogy attól különb vagy jobb emberek lesznek, ha drága, márkás ruhákat vesznek, de lehet, hogy hó végén már ételre sincs pénze.

2015. aug. 11. 11:42
 68/81 anonim ***** válasza:
70%

A pénz csak egy eszköz. :)

De még mindig a 30 évesen otthon lakó fiatalokkal jön a kérdező, holott én is leírtam neki, hogy 28 évesen saját életem van és én segítek a szüleimnek. De nem tud továbblépni szegény.

Egy dolog mostmár bebizonyosodott számomra. Ő az üres életű.

2015. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 A kérdező kommentje:

Na jó, számoljunk egy kicsit...


Az 58%-os azt mondja, hogy 28 évesen már megvan mindene, hatalmas fullos, 2. vagy 12. kerületi luxuslakás, vadonatúj luxusautó, állandóan utazgat és a 120e-s gucci cipő meg sem kottyan neki.


- Fullos budai luxuslakás, min 100 millió,

- Vadiúj luxusautó szalonból, min 15-20 millió,

- Rengeteg megtakarítás min 20 mill-tól értelmezhető

A ruházkodással, utazgálással, üzemanyaggal, egyéb ktg-ekkel nem számolok, akkor ez úgy kb 130-140 millió alsóhangon.


Nos, az 58%-os azt mondja 28 éves.


Nyilván, mivel állítása szerint ennyire jól keres, valamilyen felsővezető lehet, ahhoz meg elengedhetetlen az egyetem, ami ha rögtön felvették, akkor 23-24 éves koráig tartott minimum, tehát az 58%-os dolgozik mondjuk 4, de legyen 5 éve.

Ez azt jelenti, hogy évi 28 milliót keresett tisztán, nettóban, leadózva. De már pályakezdőként is...aha


Ugyan , árulja már el kedve 58%-os, hogy mivel keresett ön havi nettó 2,3-2,4 millió Ft-okat Magyarországon, hacsak nem valami bankvezér vagy multicég vezérigazgatója?

Csak azok meg jellemzően nem 28 évesek, hanem inkább 48 vagy 58...


Mondom én, hogy troll ez az 58%-os:))

2015. aug. 11. 12:06
 70/81 anonim ***** válasza:
69%

Mert Magyarország csak Budapestből áll, ugye?

Egyetem mellett nem lehet dolgozni, ugye?

Mint írtam, vezető vagyok, mivel én vagyok a tulajdonos! ;)

Szóval, van még kérdés?

2015. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!