Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért baj ha mindenki úgy...

Miért baj ha mindenki úgy öltözködik ahogy akar?

Figyelt kérdés

Állandóan kiírják pl hogy milyen gáz a bőr leggings, mekkora krvák akik hordják, milyen ronda a trapéznadrág, a platformos bakancs stb.

Miért kell ennyit foglalkozni mások öltözködésével? Miért nem mindegy mit hord a másik?



2015. febr. 13. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

ha követed a divatot, nincs egyéniséged

ha kicsit eltérsz az átlagtól, b.u,..z.i vagy

akkor is dgy sze.mét roh.,adék vagy ha van pénzed, es több mint a válaszadónak

sokan irigyek és csak kötözködni, veszekedni járnak ide

aztán vannak a vidéki parasztok, akik még a sarki boltba is költöznek mint a templomba mennének

ltt Bp-n ez senkit nem érdekel

2015. febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ja ertem 8as, te bárkinek megmondod, hogy kell élni, mert te azt jobban tudod
2015. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

Ha mindenki úgy öltözik ahogy akar, de közben igazodik a elfogadott szokásokhoz, akkor semmi probléma!

Megszoktuk ugye, hogy a ruházatnak üzenetértéke van, vagyis jelentése van!!!

megszoktuk, hogy felismerjük egy tárgyról, hogy az jármű vagy bútor, vagy ház, vagy gép vagy valami hangszer stb!!!

Úgyanúgy a ruházatnak is pontosan ez a szerepe, túl azon, hogy véd az időjárási viszontagságoktól, szélsőségektől!!!Tehát a ruházatnak kettős szerepe van: védeni a viselőjét az időjárási szélsőségektől,

továbbá azon üzenetet is hivatott hordani, megjeleníteni, hogy az illető mely nemhez tartozik ,

valamint egyenruhánál ugye, milyen fokozatú rangban van,

illetve mely cég szolgálatában van jelen!!!

sőt, a kor divatja szerint, illetve színházi viseletben még karaktereket is hivatott megjeleníteni!!! azaz embertípusokat viselkedésük, életstílusuk stb szerint

s ezen tulajdonságairól nem igazán fogunk lemondani csak azért mert némelyeknek kedvük van elrugaszkodni bizonyos szokásoktól!!!

Én ezzel úgy vagyok, hogy szeretem első látásra rögtön tudni megkülönböztetni viselet szerint is, ki melyik nemhez tartozik,

Mivel a ruha takar, és hátulról mindenki egyforma, ezért a viselet hivatott segíteni a megkülönböztetésben, hogy valaki aki előttünk van, az melyik nemhez tartozik! ha ezt a szempontot valaki felrúgja, és sajnos szaporodnak ezek a delikvensek, akkor ezzel társadalomformáló deformáló erővé válik, és igy már nem csupán magánügy az ízlés, az öltözködés

A viselet sem egyszerűen csupán magánügy vagy ízlés kérdése már, hanem bizony társadalomformáló tényező, hiszen közterületen jelenik meg vele az illető, nem csupán saját otthonában.

Ha nem lennének a bizonyos , természet rendjétől elfordulók, ami a nemiséget illeti, akkor nem is furcsálnánk a bizonyos még szokatlan dolgokat, nem annyira furcsálnánk, de mondjuk ugye, ha a skót szoknyából indulunk ki, vagy a valamikori bőrszárú gatyákból, hááát, ...:D :D

Ízlések változhatnak idővel, , ha egyébként a természet rendjét nem borítja fel!!!

Nos :D érdekes, és irigylem a lányokat, hogy az ő ruházatuk lehet sokkal díszesebb, sokkal színesebb és változatosabb, a fiúké meg bezzeg unalmas, és nem eltűrt a fiúviseletben a díszítőelem, mint a fodor, ránc, csipke, egyéb díszítések.

Valamikor pedig milyen szép díszesek voltak a népviseletek!!! Miért kell megfosztani az férfiembereket attól? Miért fosztották meg a házakat is a díszítésektől? Mert ha csak a tisztítás okán, hogy nehéz tisztítani miattuk a felületet, az anyagot, hát megértem, de viseletkor meg mennyivel másabban érezné magát benne az embere a viselője.

Egy farmerhez képest ugye a öltöny, frrakk, smoking mennyire más, az ember szinte zavarba jön, amikor fel kell vennie, mint aki nem szokta a szántást és fordítva.

2015. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

"én azt kérdeztem, hogy miért kell ezen az oldalon is kérés nélkül kritizálni a másik ízlését. "


igen, te is kritizálod az enyémet, mert nekem pl. nem jönnek be a tornacipős csajok. igazából még be is jönne, ha nem lenne 10-ből 9 csajon az. rohadt unalmas, és nőietlen. de ez _szubjektív_.

nekem az a bajom, hogy ezt kiírom vhova és egyből rámtámad 10 tornacipős nő, vérig sértve, bizonygatva h neki mekkora stílusa meg egyénisége van (kognitív disszonancia?). nekem miért nem lehet véleményem. ha ő azt hord amit akar, én meg azt mondok amit akarok.


és bármilyen furán hangzik, de ha idióta cuccokban járkálnék én azért örülnék, ha legalább az ismerőseim, vagy anonim idegenek közölnék velem h gáz vagyok. az ember ilyen, szeretne megfelelni másoknak. vér ciki, ha bekerülsz egy menő céghez, és nem tudsz öltözködni.

pedig nagyon sokan nem tudnak, ezt sehol se tanítják - de persze én se vagyok divatguru, ezért írtam, h avéleményem szubjektív.


egyébként amiket a kérdésben írtál (bőr leggings stb) az nekem ponthogy bejön. igaz, trapéznadrágot utoljára 10-15 éve láttam.


nekem az a bajom, h írok vmit, tökre nem is támadólag, csak leírom a véleményemet, erre rámtámadnak húszan.

ezzel aza baj h ilyen az emberek mentalitása, semmiképp se fogadnák el a másik véleményét, inkább rögtön visszatámadnak.

2015. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, az egy dolog, hogy nem tetszik neked, persze, nem tetszhet mindenkinek minden, ez rendben is van.

De abban nincs igazad, hogy az ember szeret megfelelni másoknak. Munkahelyen igen, ha dresscode-os a hely, akkor rendben van, hogy oda az egyenruhámban kell megjelenni, de pl. a szabad időmben engem pont nem érdekel, hogy mit gondolnak az acélbetkós+csipkés miniszoknya+fekete bőrdzseki kombómról az emberek. Ha bárki is odajönne fikázni a kinézetem, pofán röhögném, hogy mégis mi köze van hozzá (és erre volt már példa). Szóval az addig oké, hogy ez másoknak nem tetszik, de senkinek nincs joga ahhoz (kivételek a fent elített dresscode-os munkahelyek), hogy beleszóljon mások öltözködésébe.

2015. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha valakit, akkor engem aztán nem lehet túlzottan liberálisnak nevezni és mélyen nem értek egyet a szabadelvűséggel, viszont úgy gondolom, hogy nem a ruha az, ami meghatározza egy ember lényegét. Ezért nem foglalkozom azzal, hogy ki mit vesz fel.

Ha valaki lemegy kicsit szakadtabb melegítőben a boltba, akkor menjen le úgy. Lehet, hogy egyszerűen nincs pénze másra, de emiatt miért kéne elítélnem?

Én nő vagyok, de csak ritkán hordok szoknyát, a magassarkúkat meg messzire kerülöm. Ettől még nem leszek rossz ember, sőt még műveletlen sem, hogy inkább úgy öltözködöm, ahogy nekem tetszik. Persze, kell lennie egy normális határnak: azért legyen annyi önbecsülésünk, hogy nem veszünk fel olyan ruhát, ami a sarokra illik, de ha valaki melegítőben merészel kimenni az utcára, az azért messze nem a botrányos kategória.

2015. febr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
de éppen ez a lényeg, hogy elmondhatod mit gondolsz, de annak is megvan a módja. a legtöbben pedig úgy írják le mit gondolnak, hogy az az abszolút igazság. nem azt írják hogy nekem nem tetszik a bőrleggings, hanem úgy hogy egy útszéli k_urva az, aki olyat hord. tehát mindenki kb azt gondolja, hogy neki igaza van ha ízlésről van szó.
2015. febr. 15. 14:15
 18/21 anonim ***** válasza:
nem baj, de nekem meg jogom van a szabad vélemény nyilvánításhoz, nem? ha valaki bugyiban megy utcára, akkor számoljon azzal, hogy megbámulják/beszólnak stb.
2015. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"nem azt írják hogy nekem nem tetszik a bőrleggings, hanem úgy hogy egy útszéli k_urva az, aki olyat hord. tehát mindenki kb azt gondolja, hogy neki igaza van ha ízlésről van szó"


Ez így van. Már megszoktam gyakorin, hogy az emberek olyanok, hogy minden nő rva, minden pasi megcsalja a csaját, ebben a kategóriában a válaszolók 98%-a méregdrága ruhákban flangál, az egyik fele tornacipős, a másik fele magassarkús és mindkét oldal erősködik, hogy az a jó, amit ő hord, aztán láttam, olyan kérdést is, hogy a "lányok mikor fogják száműzni a nadrágot a ruhatárukból", a pasi szerint csak a szoknya a nőies, hordja mindenki azt, merthogy a tagnak csak a szoknya tetszik...


De maradjunk ebben a kategóriában, kérdés pl. "holdjáró cipő újra divat lesz?" válaszok: "remélem nem", "undorító", "ocsmány", és tuti ezek lesznek azok az illetők, akik felveszik a cipőt, mert divat (azért mondom, hogy tuti, mert már nem egyszer tapasztaltam környezetemben hasonlót, pl. mikor mindenhol megjelentek ezek a magastalpú szarok, fikázták, majd mindenki ilyet vett, és nem azért, mert csak ezt lehetett kapni a boltban, hanem mert mindenki ezt hordta...) Most valami agyas úgyis belém fog kötni, mert azzal foglalkozom, hogy ki mit hord, közben nem, engem csak az idegesít, hogy mindenki álszenteskedik, hogy ma gáz a holdjáró, de holnap majd mindenki ilyet vesz, meg hord, ezért felveszik és villognak, aztán mint eszement divatblogger módjára reklámozzák magukat, hogy mekkora egyéniségek... Aztán idejönnek kérdezgetni az önbizalomhiányos emberek, hogy jó ez a szett? (Nem, de hülyén néz ki a balerinacipő/tornacipő farmerral)? Jól nézek ki? (Nem, mert van rajtad 2 kiló felesleg, de ez már más tészta, inkább nem is megyek bele)



*szerintem kicsit elhatárolódtam a témától* :D :D

2015. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

amíg engem nem érint mások öltözködése az nem zavar. pl ha anyukám vmi össze nem illőt akar felvenni stb. mindenkinek megvan a maga stílusa. még ha tömeg stílus akkor is. próbálkozik a tömegben egyedi lenni megy a harc az üzletekben. nem az én problémám. valaki szereti a melegítőt szeresse, hordja amikor akarja. ha elfelejtettem vmit megvenni a boltban csak lefutok érte melegítőben egy perc alatt.. nem díj átadóra vagy vörös szőnyegre megyek.

egyedül az zavar ha egy szülő vagy tini nem tudja megadni az alapvető szükséges dolgokat a gyerekének vagy magának. jelen esetben a ruházatról beszélünk. azért mert vki szegény egyből rossz ember? lehet ha kő gazdagok lennének egy két tini bálvány nyalna nekik h legyenek barátok.. mert neki adományokból van nem kell lenézni. ha nem is segít nekik, legalább azzal segítene ha nem rúg még bele kettőt lelkileg. na mindegy ezt az egyet nem bírom.

2015. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!