Szerintetek milyen ez az összeállítás?
Az alakod biztos jó, de pont ez a szett nem jól mutatja. A lábaid tnyleg görbék, ami egyéni adottság csak a latex nadrág pont kiemeli. Egy matt leggings és egy hosszabb felső teljesen jó lenne.
Szuper hogy sportolsz és egészségesen élsz csak így tovább. Csak az egyéni adottságokat nem nagyon lehet befolyásolni, csak próbálni kell kompenzálni.
Az angolkór egy hiánybetegség, melynek során a csontok fejlődése a D-vitamin hiánya következtében nem zajlik le megfelelően.
Gyermekekben jellemző a donga láb, a gerinc, a medence és a mellkas torzulása, amik a normál mechanikus terhelés következtében alakulnak ki. Jellemző egyes csontok megvastagodása, például a térdben, a csuklóban, a bokában. Hat hónapnál fiatalabb csecsemőknél izomrángás és tetánia (=merevgörcs) is felléphet.
Bizonyítékok alapján már kb. 50 000 évvel ezelőtt, a neandervölgyi emberek esetében előfordult az angolkór.
A betegség első tudományos leírása Dr. Daniel Whistlertől származik 1645-ből, és Francis Glisson professzortól 1650-ből. Az angolkórt elsőként Észak-Európában, elsősorban Angliában és az Egyesült Államokban írták le az ipari forradalom alatt, amikor sok ember kezdett élni városi környezetben, ahol jellemző volt a légszennyezés és a kevés napfény.
Az angolkór megértéséhez fontos volt tisztázni a csontok fejlődését. A csontok első formális leírását Marchand (1842), Bibard (1844) és Friedleben (1860) végezte el. 1849-ben Trousseau és Lasque felismerte, hogy a csontlágyulás (osteomalacia) és az angolkór ugyanannak a betegségnek különböző megjelenései. 1885-ben Pommer írta le először az angolkóros csontok kóros megjelenését.
1886-ban és 1890-ben Hirsch és Palm mennyiségi vizsgálatot végzett az angolkór földrajzi elterjedésére vonatkozóan és azt találták, hogy az angolkór kapcsolatban van a napfény hiányával. Ezt igazolta 1919-ben Huldschinsky, amikor bemutatta, hogy az angolkór ultraviola fénnyel kezelhető.
Az 1900-as évek elején a vitaminok koncepciója nagyobb figyelmet kapott a táplálkozásban mint élelmezési tényező. Ez az angolkór jobb megértéséhez vezetett. 1919-ben Sir Edward Mellanby speciális táplálással angolkórt tudott előidézni 400 kutyakölyök esetén. Ugyanő megmutatta, hogy az angolkórt tőkehal-olajjal vagy vajzsírral meg lehet előzni. Úgy vélte, hogy a megelőzéshez A-vitamin szükséges (mivel a tőkehal-olaj és a vajzsír is A-vitamint tartalmaz). Az A-vitamin és a D-vitamin közti különbségre 1922-ben McCollum mutatott rá, amikor laboratóriumi körülmények között a levegőre és a hőhatásra való hatásokat vizsgálta, és kimutatta az A-vitamin és a D-vitamin közti különbséget.
Bár ismert volt, hogy mind az UV-fény, mind a D-vitamin hatásos az angolkór megelőzésében és gyógyításában, a két tényező közötti összefüggést nem ismerték fel rögtön. 1923-ban Goldblatt és Soames felfedezték, hogy az UV-fénnyel besugárzott élelmiszer, amivel patkányokat tápláltak, megelőzi az angolkór kialakulását macskákban, de a nem besugárzott étel nem. 1925-ben Hess és Weinstock kimutatták, hogy a védő hatást a bőr UV-besugárzása okozza. Kimutatták, hogy a bőrben létező D-provitamin D-vitaminná alakul UV-fény hatására.
Nagyon jót nevettem,azon,hogy nem tudom mi az az angolkór. :D
Ugyanis jóval húztál ujjat,drága! :)
Rezidens vagyok,gyermekgyógyász,szóval elhiheted,hogy elég jól tudom mi az!
A ruhát pedig,hétvégén megyünk az orvos kollegákkal bulizni és oda akartam felvenni.
Köszönöm, igen màsoltam!
De szerencsére nem neked kell bizonyitanom,
hanem az adjunktus úrnak! Ha tudod egyáltalán mi az! :-D
Te kezdted a ledegradálást azzal, hogy biztosan nem tudom mi az az angolkór!
Semmi köze nem volt a kérdésemhez!
Miért kellett ismeretlenül sèrtegetned?
Én csak megvédtem magam!
Nem készülök semmire.Férjnél vagyok és van egy 2 éves lányom is. :)
Ez a ruha pedig Sugarbird,mind a nadrág,mind a felső.
De,úgy látom te csak magadat ismételed!Áruld már el,hogy jött a kérdésemhez az angolkór??De most komolyan!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!