Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek mit lehet ilyenkor...

Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szóval, lesz szalagavató ugye, és hát van egy ruha, amit ugye mindenki választott 25-35 ezer forint közötti értékű az egész szett. Itthon ezt elmondtam, de kicsapták a balhét, hogy ők ennyit nem vállalnak, majd kapok máshonnan öltönyt, minek az ilyen bárhonnan lehet ilyen, én tudom, hogy ez sok pénz és, hogy a szüleim ezért keményen megdolgoznak, de egyszer van ilyen az életembe és szerintem meg lehetne oldani, hogy kifizessük. Mit tudok csinálni? Emiatt kell más ruhába lennem, mindenkitől különbözni? Előre is kössszönöm

2014. szept. 27. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

25-35 ezer egy öltönyért tényleg elég sok, főleg ha 1x-i alkalomra kell. Amit tehetsz:


1. Keresel egy olcsóbb öltönyt.

2. Kölcsönöztök.

3. Elmész diákmunkára és megkeresed az árát.

2014. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Valahogy mégis csak ki kéne fizetniük, és nem rajtad levezetni a feszültségeket. Nem neked kéne égni emiatt.


Viszont értem, hogy a szüleidnél elszakadt a cérna, és egyszer megálljt kell mondani. De nem most, és nem neked. Ebbe nem kéne téged belekeverni. Ilyenkor azt kéne tenni - most már késő, mikor le van szervezve az egész - legalább a jövőbeli hasonló szituációk elkerülése végett, hogy bemenni az iskolába, és ott csapni ki a botrányt. Tényleg ideje lenne már helyre tenni néhány intézményt, hogy tudják, meddig mehetnek el. Ilyen vagy hasonló szituációba senkit nem keverhetnének bele.


Állítólag az iskola ingyenes, sőt kötelező, tehát nulla forintból kell tudni elvégezni azt. Ha ki lenne adva előre a tanároknak, hogy max. hány forintot lehet elkérni egy évben plusz marhaságokra, akkor eleve nem kerülne sor sem ruhák válogatására, sem külföldi osztálykirándulások tervezgetésére. Messziről el kéne kerülni az ilyen helyzeteket, nem belerángatni ebbe mindenkit. Lehetne ám szervezni/tervezni/alkotni pénz nélkül is annyi minden szépet és jót.


Egy jól irányzott levél a megfelelő helyre megingathatná egy-két pedagógus állását, aztán legközelebb meggondolnák hány forintba kerülhet egy szalagavató...


Vagy minősítsék át az intézményt pénzes magániskolává, ahol nem röstellik előre közölni, mennyibe fog kerülni elvégezni azt.


Most legrosszabb esetben kölcsön kérsz a szomszédból egy-egy ötezrest, ha a szüleid végképp megmakacsolják magukat, de hosszabb távon az a megoldás, hogy néhány szülő elbeszélget az intézmény vezetőségével.


Másik megoldás, hogy próbálsz szerezni egy jóval olcsóbb, de látszólag nagyon hasonló ruhát, olyat, mint amit elvárnak mindenkitől. Ha ez sikerülne, ez lenne a legjobb.


Mi időnkben abból volt az ugyanilyen balhé (most mosolygok), ha 500 ft helyett 600-ra sikerült az osztálykirándulás, ünnepségre meg mentünk abban az egy szál ruhánkban, ami volt. Senki nem mert volna megjegyzést tenni rá, milyen az, csak legyen fekete-fehér, tehát látszódjon, hogy megadta a módját. Iskoláknak eleve járt a közületi sportcsarnok használata, legfeljebb a gondnoknak keletkezett némi túlóraköltsége. A műsor minősége meg úgysem attól függ mennyi pénzt raktak bele, és egy ruha kinézete sincs mindig összefüggésben az árával. A "pénz" szó a szalagavatónál szóba sem került. Megáll az eszem, mik vannak most, 25 ezer csak a ruhára...


Azért ez sokaknál kicsapná még a biztosítékot ebben az országban, de talán az osztályodban sem vagytok egyedül. Hidd el, a többi szülő sem örül ennek, de nem akarnak pont ők balhézni, csak nyelnek egyet, essünk túl rajta, fizetnek, aztán majd kinyőgik valahogy. Ha egyikük sem fog visszaszólni, akkor az iskola bármit megenged majd magának, mert látja, hogy meg lehet. Látom, az én időm óta "szépen" el is fajult már a helyzet. (És jobban, mint az infláció.)

2014. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!