Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti hallottatok már arról,...

Ti hallottatok már arról, hogy esküvőre nem illik fehérbe menni?

Figyelt kérdés

Véletlenül belebotlottam itt az oldalon egy kérdésbe és a rá érkező válaszokon eléggé meglepődtem. Nem vagyok már fiatal, már saját esküvőm is volt, meg voltam is rengetegen, de ilyesmiről még csak ne is hallottam..

Itt a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes__..


2014. júl. 22. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát elég gáz ha nem hallottál róla! Ez etikett, egy kimondatlan szabály. A fehér szín a menyasszonyé, illetlenség fehéret húzni tökmindegy hogy napközben van v éjfél után! de te tudod!
2014. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Én már hallottam róla, és tényleg illetlenség fehéret húzni, az a szín a menyasszonyé. Amúgy nem értem ki öltözik át egy lagziban éjfél után a menyasszonyon, meg max a koszorúslányokon kívül.
2014. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Igen, illetlenség.
2014. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Sose hallottam ilyenről, én is sok esküvőn voltam már, és elég sokan voltak fehérben mindenhol. Feketében is, pedig arról is azt írják hogy nem illik. Szerintem hülyeség az ilyesmi, semmi értelme, mindenki olyan színben van amilyenben akar, nem fog az senkit zavarni. Ja és most jut eszembe, hogy voltam olyanon is ahol kifejezetten megkértek mindenkit hogy ne vegyenek fel színes ruhát, csak feketét vagy fehéret. Talán még ez volt a legszebb esküvő amin voltam.
2014. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Pedig ez tényleg egy íratlan szabály. Én a 24 évem alatt pár hete voltam először esküvőn, de még én is hallottam róla.
2014. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
ez egy írott szabály, illemtan. remélem, az esküvőd 16 évesen volt, és árvaházban nőttél fel, mert ha nem..akkor égő:D
2014. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Hallottam, de olyan esküvőt még nem láttam, ahol ne lettek volna fehér vagy fekete ruhás vendégek. Ezek szerint mindenki marha nagy suttyó, ugye? :D De érdekes módon csak a kötekedő vén banyáknak tűnik fel az ilyesmi, az ifjú pár pont lesz**ja, hogy ki milyen ruhában van, csak érezze mindenki jól magát, és kész. :) Minden esküvőn vannak "illetlenül" öltözöttek, túlöltözöttek, alulöltözöttek, k**vásan öltözöttek, de normális ember nem ezzel foglalkozik az esküvőn, hogy ki miben jött... nem a középkorban élünk :D jó hogy karóba nem kell húzni rögtön, aki fehérben mer menni :D
2014. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Eddig kb 5 esküvőn voltam magyarország különböző tájain de mindenhol ismerték ezt és senki sem vett fel fehéret.
2014. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Egy vidéki esküvőn voltam, ahol a násznép fekete alsóban és fehér ingben-blúzban volt.


A legutóbbi esküvőn pesten voltam, nem volt puccos.

Barátomnak elmentem venni egy bordó inget és nyakkendőt, én meg felkaptam egy színes kék mintás nyári ruhát és rohantunk. Volt ott kicsi gyerek, fehér ingben és fekete ünneplő nadrágban. A pasik közt volt sok világoskék inges, fehér inges fekete vagy szürke zakóval. Volt akinek zakója sem volt, de nyakkendő volt minden pasin. A nők színesek voltak, halvány sárga, bézs, narancs, lila blúz is volt, még rózsaszín is. Volt ott minden szín. Volt amelyik egybe ruhában jött, volt aki fekete nadrágban, vagy kék szoknyában.

2014. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

A menyasszony kiváltsága a fehér ruha, bár voltam olyan esküvőn is, ahol ekrü ruhában volt a menyasszony, de mindegy.


A menyasszonyt nem illik túlöltözni, szerintem ezen van a hangsúly és ha fehérben mész, a végén még összekevernek vele :D

2014. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!