Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a lényege a Jrock stílusnak?

Mi a lényege a Jrock stílusnak?

Figyelt kérdés

ne szóljatok le h most biztos "divatjrockos" akarok lenni. Csak nem értem. Akkor most a Jrock csak arról szól, hogy szeretik a japán rockot? (a japán popot is szeretik?) Vagy van vmi "filozófiája" is? (mint pl az emonak) Mi alapján alakítják ki a ruhatárukat? Egyáltalán, mindenre kíváncsi vagyok.

Kösz.


2009. dec. 23. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erről még nem is hallottam. Tennél fel pár képet, googleban nem találtam használhatókat :S
2009. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2009. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
semmi lényege nincs, egy ugyanolyan szar divathullám,mint az emo. annyi különbséggel,hogy most a japán őrület hódít, remélem hamar vége lesz, lehetne egy kis magyar őrület is már.
2009. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Évekig voltam Jrockos, meg ebben a témában sok stílust kipróbáltam... hát tulajdonképpen lassan a jrockosokat is emósnak mondják, de nézz pár képet a gazetto, a giruganesh, a dir en grey, meg ezek stílusáról, és megtudod, hogyan öltözködnek. A jpopot, a kpopot meg ezeket is szerethetik, persze, nincs megtiltva, de ha jrockos, illik neki inkább azokat előnyben részesíteni. De én is hallgattam rengeteg miyavit, tehát ezért nem lehet megkövezni az ember lányát - az ismerőseim közt mindenki ezt teszi. : D

A hajukra fordítanak szerintem a legtöbb dolgot. Én legalábbis arra fordítottam anno... mindig színes, feltűnő, valahol rövid, valahol hosszú, a lényeg: másnak ne legyen olyan. Legalábbis igyekezzünk, hogy másnak ne legyen.

A ruhatárukba attól függ, melyik ágát célzod meg, mert olyan, hogy kifejezett jrock stílus nincs. Vannak loliták, meg ezek-azok... de mindegyikbe van valami másik is belekeverve. Nekem pl a loli stílus maradt meg, voltak rendesen ilyen ruháim, pl szatén lila-fekete fűzős gönc, iylen olyan szoknyák, stb. Ezekre a képek adnak választ.

Sminkben sötétet használnak főképp, meg ami a ruhájukban domináns. De mindig rikító. Sokat használnak kis kavicsokat, meg extra díszítőelemeket, akár hajba is. Nézd csak meg a versailles nevű bandát (hozzáteszem mind fiú).

De egyszerűbb lenne, ha konkrétabb kérdést tennél vna fel, és rákerestél vna google-ban. : D

2009. dec. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

higyjétek el, néztem képeket googleban :D de nem találtam semmi olyat, ami kielégítette volna a kíváncsiságomat. a sound of japan-t is ismerem. Inkább arra voltam kíváncsi, hogy akik ezt a stílust vették fel, miben látják az értelmét, vagy van-e nekik valami különleges ismertetőjelük. Mert eddig úgy tűnt, hogy csak a figyelemfelkeltés ill. megbotránkoztatás a céljuk (bocs)

Amúgy köszönöm a válaszokat.

A ruhákról azt szerettem volna megtudni, hogy hol veszik őket...

2009. dec. 26. 19:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Óóóóó ez ennél sokkalta bonyolultabb.
2009. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
akkor írd le a véleményedet, előző :D
2009. dec. 27. 17:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Én inkább a j-popot szeretem, de azért hallgatok j-rockot is (Asian Kung-fu Generation, Lar'c en Ciel). De sosem jutott eszembe, hogy zenei életem a ruhatáramon is meglátszódjon, de lehet, hogy csak én vagyok ilyen.
2010. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mana sama *-* válasza:
hát nemhinném h csupán az lenne a céluk h másokat megbotránkoztassanak meg ilyenek hanem magához a zenéhez kapcsolva van a kinézet is ami jellemző de amugy általában van jellegzetes zenei jellemvonás is de ez nem minden előadora igaz mindegy én szeretm őket ugy h remélem nem lesz vége ennek az örületnek de hát kinek mi tetszik. nemértem h milyen képeket keresel te egyáltalán amik ugy ,, kielégitenének" XD
2011. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mana sama *-* válasza:
ruhákat japánban vannak különbözö cégek akik külön ilyen ruhákat kélszitenek egyet alapitot is a malice mizer vagy mana sama nemtudom már . vannak costum play-ek akik ugyanolyanruhákat hordanak stb. és igy nekik is csináltok különbözö helyeket japánban ahol betudják szerezni magyarországon olyan ruhákat nemigen lehet találni ugy kel varratni ilyenek
2011. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!