Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Munkahelyen megszabhatják...

Munkahelyen megszabhatják milyen legyen a hajam?

Figyelt kérdés

A problémám hogy a főnököm több hónapja kivan akadva hogy kopasz vagyok vagyis maximum 0,7cm a hajam. 8 éve ilyen és ezen nem is szeretnék változtatni viszont most vagy ez vagy az ha maradni akarok akkor hajat növesztek ami nem áll jól és így jobban érzem magam. :)


Logikusan nem fogom tudni meggyőzni arról hogy ne keljen döntenem/ választanom mert a munka fontosabb csak egy elvi kérdést itt feltennék hogy: Ha semmi extra nem színes-össze vissza álló meg egyéb valóban nem munkahelyre illő haja van a beosztottnak hanem sima mezei kopasz 0,2-0,8 cm közötti megtehet olyat hogy ilyen választás elé állít... ?



2013. jan. 8. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen cég ez, de ilyen indokkal, hogy kopasz vagy, nem igazán rúghatnak ki, ha meg igen és van rendes munkaszerződésed, már mehetnél is a munkaügyi bíróságra, garantáltan pert nyernél, még a legkezdőbb ügyvéd is röhögve elintézné.

Távol álljon tőlem, hogy idegesítselek, de ott valami más lesz a háttérben.

2013. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
meg, de nem ilyen szinteken.
2013. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az már gáz, ha nem jöttök ki a főnökkel. Akkor úgy is lesz még más, ami miatt kirúg. Neked a színes haj nem tetszene, neki meg a kopaszság is már túl sok - mindenkinek van véleménye, de itt sajnos csak te húzhatod a rövidebbet, ha ő nem tudja tolerálni.
2013. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ige ez igaz valóban így áll a kopaszsághoz.


Nem munkával semmi gond nincs és egyéb probléma sincs viszont némi kép igaza van mert eléggé olyan a munkaköröm ahol rengeteg ügyféllel kommunikálok és ami hozzátartozik az igazsághoz hogy eléggé bűnöző "fejem" van és ezt párszor szóvá is tette , persze ahogy elkezdek beszélgetni vagy csinálni a dolgomat azonnal elszáll ez a kétely és ez a rész de itt van a fő probléma. Viszont akkor is ez már azért nem öltözködés hogy "ne melegítőbe gyere hanem rendes ruhába" kategória mert azt meglehet érteni ez azért már olyan dolog amibe nem hiszem hogy bele lehetne szólni :)

2013. jan. 8. 23:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg az ügyfelek miatt.Lehet szerinte szimpatikusabb lennél pcit hosszabb hajjal. Szerintem növeszd meg,már csak poénból is, legyen ez egy teszt, hogy ettől jobban működik-e a cég :D
2013. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem jogos: bizonyos munkakörök betöltéséhez szükség van arra, hogy bizalmat sugározzon az alkalmazott. Nem árt elfelejteni, hogy ilyenkor a céget képviseli, így ha rossz benyomást kelt az ügyfelekben, áttételesen a cégnek magának okoz vele anyagi kárt.


Rengeteg foglalkozással kapcsolatban vannak a külsőre vonatkozó előírások/elvárások. Ezeket vagy betartja az ember, vagy ha a külseje fontosabb, kereshet rugalmasabb beosztást is. Egy munkáltató sem köteles olyan alkalmazottat megtartani, aki taszító lehet a külsejével, s Te magad is beismerted, hogy a kopaszságod miatt nem túl bizalomgerjesztő a külsőd. ;)

2013. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valóban így vagy és tudom is ezt, csak érdekelt hogy van e ilyen abban az esetben ha "kopasz" viseletről beszélünk nem pedig egy valóban olyan hajról ami valami festett taraj vagy hasonló mostani divatos hajviselet amit biztosan nem fogadnak el rengeteg helyen. Kifejezetten a kopasz viselete értem mert ez kitudja már mióta elfogadott és kitudja hogy meddig az is lesz : ) kb ez az ami mindig lesz is.
2013. jan. 9. 01:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nehezedre esik,akkor nézelődj más meló után esetleg! Egyébként ha nincs benne a munkaköri leírás mellé valamilyen csatolmányban, hogy mi a kötelező viselet és higiéniai v egyéb szabvány ami a külsővel kapcsolatos,akkor nem szabhatják meg :-)
2013. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha eleve így vettek fel, hogy le van írva, akkor igen. Barátnőmnek pl. beleírták a szerződésbe, hogy nem vágathatja le a haját. Mikor tört neki és levágatott 10 cm-t, hívatta az igazgató, hogy ez ne forduljon elő még egyszer.


Ha nincs róla papír, akkor meg kérhet csak. De ha el akarnak küldeni, találnak más indokot :(

Egyébként 7 mm-es nem kopasz, nem is értem.

2013. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Multik megszabhatják, hogyan kell megjelenned. Különösen olyan munkakörben, ahol emberekkel foglalkozol testközelben, pl. front office pozíció. Tőlem is megkérdezték állásinterjún több helyen, van-e tetoválásom látható helyen, mert ha igen, akkor annak fedésben kell lennie. El kell fogadnod, hogy neked kell alkalmazkodnod, ez ilyen...


27 L

2013. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!