Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti használtok munkahelyen...

Ti használtok munkahelyen váltócipőt?

Figyelt kérdés
Mivel mi az irodában szoktunk, általában csizma helyett szandálban vagyunk, mivel az irodában elég meleg van.

2012. nov. 17. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én üzletben dolgozom eladóként, és amikor beérek egy kényelmes papucsot veszek át. A pult mögött úgysem látja senki, nekem meg nem fáj annyira a lábam nap végére az állástól.
2012. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, de nálunk kötelező is. Egy elektronikai gyárban dolgozok mérnökként. Munkaköröm miatt az időm nagy részét nem az irodában, hanem a gyártócsarnokban töltöm.


A gyártócsarnokban elektronikai áramköröket (panelokat) gyártunk, amelyeken számos olyan alkatrész van, ami érzékeny az elektrosztatikus kisülésre. Ezért az egész gyártócsarnok úgy van megtervezve, hogy a csarnok területén keletkező töltések a panelok sérülése nélkül el legyen vezetve. Ehhez a rendszerhez hozzátartozik egy speciális vezetőképes padló és egy speciális ESD cipő, ami az emberen keletkező töltéseket vezeti el. Hagyományos cipőben (földelő sarokpánt nélkül) be sem tudnánk menni, mert a beléptetőkapu megakadályozza. A beléptetőkapu egy speciális mérőműszerrel ellenőriz minden embert, hogy megfelelő lábbeli van-e rajta.

2012. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: te véletlenül nem a Boschban dolgozol?


ON: Én ott dolgozom részmunkaidőben, ott ilyen cipőt kell hordani.

2012. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a Bosch-nál dolgozok :)


Magyarországon számos elektronikai gyár van és elvileg mindenhol ezt a rendszert alkalmazzák az elektronikai alkatrészek hatékony védelme érdekében.

2012. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az irodában sajnos mindenütt csúszós laminált padló vagy járólap van, ezért egy converse cipőt rendszeresítettem bentre, annak a talpa megtapad. Nyáron is átcseréltem a szandálom, mert abban nem tudtam kitolni a székemet sem az asztaltól, úgy csúszott:)
2012. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!