Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen lábbelit viseljek a...

Milyen lábbelit viseljek a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Azért probléma ez, mert irodában dolgozok és nyáron/tavasszal/ősszel nem volt probléma, azt a lábbelit viseltem, amibe elindultam dolgozni (cipő, magassarkú, szandál)


De most jön majd az esős, havas idő, s nem akarom, hogy bevigyem az iroda szőnyegére a lucskot.


Tavaly volt váltópapucsom (ami azóta tönkrement, elkopott), s nem tudom, hogy most mi tévő legyek. Eléggé megszoktam, hogy nem kell cipőt váltogatni. Tudom, hogy nem egészséges egész nap ugyanabban a zárt cipőben, de a kollégáim (zöme férfi) is az utcai cipőjét viseli.


Illetve nem néz ki hülyén a papucs? Komoly cégek vezetői járnak hozzánk tárgyalni, s mi meg papucsban?

Most vegyek bentre egy balerina cipőt? Vagy mit?

Ti miben vagytok a munkahelyen?


Köszönöm a segítséget!



2012. okt. 14. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha irodában dolgozol, ráadásul komoly céges vezetők jönnek hozzátok, akkor mindenképpen elegáns cipőt válassz. Bemész csizmában reggel, az irodában leváltod magassarkúra, vagy amelyik fajta cipő kényelmes. Egyébként nem kötelező, hiszen biztosan vannak ott lábtörlők :D
2012. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, csak a kollégák és a főnök is elég pikírtek.

Tavasszal volt, hogy már nem volt hó, szép napsütéses idő volt, de még kellett a kabát, csizma. Szoknyába mentem, csizmával úgy gondoltam, hogy tökéletes lesz.


Aztán persze beszóltak, hogy mi van új csizma? Éppen csak azt nem mondták, hogy nem divatbemutató. Pedig tényleg nem mutogatni akartam a csizmámat, csak nekem azt tetszett.


Van egy balerinám (krémszín), ami már itt-ott kopott, de még lehet, hogy irodába elmenne. Végül is rálóg a nadrág (kivéve, ha szoknyában vagyok)


Egyébként ez most egy cipős kérdés, de nálatok van dress code? Mit viseltek a munkahelyen? (Kivéve, akik munkaruhát)

2012. okt. 14. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
én még nem dolgozom, fősulira járok :) Viszont ha irodában kell majd melóznom, akkor csak letisztultabb darabokat tudok elképzelni, Nyilván nem állíthatok be oda piros csőfarmerben :D A párom édesanyja dolgozik irodában, ő télen csizmát visel, nyáron balerinát, a szandál elképzelhetetlen náluk, mert még nem láttam őt a munkából jövet szandálban :) Ruházata: legtöbbször egy elegáns kosztüm, alapszínekben, pl fehér, bézs, fekete vagy szürke. Vagy szoknyát hord (kb térdig érőt) vagy nadrágot hozzá. Nem igazán vágom, hogy a kollégáid miért szóltak be a csizmád miatt, hiszen ez egy egyszerű cipő :D És ha fázik a lábad, nem fgosz balerinában mászkálni... (bár lehet úgy értették, hogy 'minek hordasz csizmát iylen melegben?:O')
2012. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mivel nálunk nincs dress code, így amikor oda kerültem én is csak néztem, hogy ki mibe jár, aztán próbáltam átültetni a saját stílusomra.


Mivel alapvetően én egy "szoknyapárti" nő vagyok, így nyáron szinte végig szoknyát viseltem. Sokszor szandállal (ami tudom, hogy helytelen, pláne harisnya nélkül). De ha a kolléganőm járhat farmerbe (igaz fekete vagy sötétkék), akkor én is öltözködhetem úgy, ahogy gondolom.


Nem gondoltam, hogy egy sötétkék szoknya és egy ciklámen blúz már kiöltözésnek számít. Ezért vagyok képzavarban, mert ha megmondanák, hogy ezt lehet, ezt meg nem, akkor nem nagyon lenne probléma. Így csak a saját ítélőképességemre tudok hagyatkozni.

2012. okt. 14. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor én nagyon elb...szott személyiség vagyok, mert ma piros csőfarmerben és bokacsizmában megyek. :D

Hogy válaszoljak is: Mi hol csizmában maradunk, de nálunk parkettázva van az iroda, nincs szőnyeg; vagy van váltócipőm, áthúzom, az öltözködésemtől függ.

2012. okt. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én extra lucskos időre viszek be egy váltó félcipőt, egyébként nem cserélek cipőt,csizmát. Papucs nálam kizárva.

Az elmúlt héten a csizma simán kellett is bent,mert olyan hideg volt.

Dress code nincs, felső, pulcsi nadrág vagy szoknya jó.

2012. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi


Asszem maradok én is egy kis félcipőnél, ami kényelmes egész nap.


De azért még várom a válaszokat, hogy ki hogyan öltözködik.


Mindenkinek megy a zöld kéz

2012. okt. 15. 12:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elegánsabb csizmáknak általában sima alja van, szóval nem fog beleragadni a talpába a latyak, két mozdulattal tisztára tudod törölni, nekem legalábbis ez sose jelent problémát. Ha esetleg a talp és a sarok között megáll a hó, ahol a lábtörlő már nem érintkezik a cipővel, egy papírzsebkendővel könnyen le tudod takarítani onnan is.
2012. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves #8-as!


Ez tényleg jó megoldás, én ezt tudom, s maximálisan egyetértek veled, de mások ezt nem így fogják fel. (tudom, nem kellene másokkal foglalkozni)

Viszont, ha nem akarom, hogy beszólogassanak, akkor muszáj beilleszkednem. Viszont szeretném megtalálni a kettő között az arany középutat.

2012. okt. 15. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem egészen értem, hogy mi a gond akkor egy egyszerű, visszafogott, elegáns csizmával... Nem is kell magas sarkúnak lennie, akkor aztán tényleg nem szólhatnak rád a kollégák, hogy bemutatózol. Viszont ha sima talpú csizmát veszel, akkor azért havas napokon figyelj, hogy nagyon tud csúszni, és emiatt pl. sokkal tovább tarthat, amíg beérsz a munkába.
2012. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!