Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok akkor, ha...

Mit gondoltok akkor, ha megláttok egy babáját/kisgyerekét sétáltató anyukát magassarkúban?

Figyelt kérdés

Azért itt teszem föl a kérdést, mert a gyerekvállalás/nevelés témában az anyukák úgyis megvédik egymást, de nekem őszinte, semleges véleményekre van szükségem, esetleg olyanokéra, akik gyermektelenül, kívülállóként szemlélik a témát.

Tehát mi a véleményetek? Túlzás, vagy teljesen normális dolog, ha egy anyuka is csinos akar lenni még ha csak sétálni is viszi el a gyerekét? Vagy menjen inkább kényelmes, játszó ruhában?

A kérdésem azért fontos nekem, mert én a "kiöltözős" kategóriába tartozok, persze nem viszem túlzásba, de előfordul, hogy ilyen időben már előveszem a magas sarkú bokacsizmámat, ahhoz meg felveszek egy sztreccs nadrágot valami hosszított felsővel, csini kabáttal. Szóval nem csak a farmer pulcsival és lapos cipővel (persze néha ahhoz van hangulatom), hanem egy kicsit nőiesebb ruhák is előkerülnek. Hiszen csak ott állnának a szekrényben, és ha már vannak, miért ne hordhatnám? Viszont a környezetemben lévő anyukák inkább az utóbbi kategóriába tartoznak, és néha úgy érzem, hogy túlöltözöm őket.


2012. okt. 9. 13:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
melyik igénytelen hájas eltunyult lusta tehén pontozta le az összes normális választ?: )
2012. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, de ha lesz, nőies fogok maradni, magassarkúban! Attól mert valakinek van gyereke nem azt jelenti hogy lejárt az ideje és mostantól csak mackós napok jönnek. Persze lehet felvenni melegítő ruhát, én is fogok ha majd együtt fogok játszani a gyerekemmel, de ha csak sétálni megyünk és nem az erdőbe, akkor tuti, hogy "kiöltözök" :) Az alakomra is ügyelni fogok, én is frászt kapok pl a szomszédomtól, aki csinos volt vékony a gyerekek születése előtt, most meg rossz ránézni is. És ne mondja nekem senki hogy olyan alkat, jó vannak súlyos kivételek, de ez komolyan mondom igénytelenség, lustaság, nemtörődömség. És az sem elfogadható hogy nincs idő, 5 tesóm van, anyukám mégis mindig topon volt:) Ha valakit tényleg nem érdekel ő dolga, de nem kell lenézni valakit azért, mert ad magára.

Egy nő legyen nő, ne egy mackónadrágos tehén :D

2012. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy szülés után is nő maradt!
2012. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
Hétvégente egy focimeccseken árulom a jegyeket, és gyakran megfordulnak ott kisgyerekes anyukák. Egyik focista felesége, mindig jön a kisgyerekével, kis miniruha, hogy majdnem kint a feneke belőle + kb. 12 cm magassarkú cipő. Nem mondom, hogy csúnya a nő, mertmég így is jó alakja van, de ez az öltözék inkább egy 20-as éveibán járó fiatal lánynak illik akkor is inkább discóba, nem pedig egy focimeccsre. Szegény még a babakocsit sem tudta szétszedni... szerintem egy anyuka inkább hordjon kényelmes ruhákat, mint 12 centis magassarkút pecsaszoknyával.
2012. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a sétáltatás? Mert ha csak tolod az aszfalton a babakocsit vagy eltolod egy parkba és ott leülsz mellé olvasni, addig ok a magassarkú. Ez kb. a gyerek másfél éves koráig tart.

Aztán jön a tipegő kor, amikor a gyerek "sétáltatása" abból áll, hogy rohansz utána vagy a játszótéren töltöd az idődet a homokban homoksütit sütve vagy a fűbe süppedve. Na, ilyenkor nem igazán praktikus a magassarkú.

Viszont ha a gyerek is csinin fel van öltöztetve, mert program van, vagy csak boltba mentek, orvoshoz, rokonlátogatóba stb. akkor oda passzol a magas sarkú.

Szóval öltözz alkalomhoz illően-szerintem.

2012. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Biztos furcsa vagyok, de én nem szoktam mások öltözködését figyelni. Felőlem járhatnak az anyukák melegítőben is, miniszoknyában tűsarkúban is. Nem zavar. Ő dolguk. Én sem mások kedve szerint öltözködök, hanem úgy ahogy nekem tetszik. Gondolom ők is ezt teszik.
2012. okt. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!