Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért utálnak, diszkriminálnak...

Miért utálnak, diszkriminálnak, csak azért, mert rocker vagyok?

Figyelt kérdés
Most ne menjünk bele, hogy miért vagyok az, mióta az eszemet tudom, rockernek vallom magamat, nekem ez öltözködésben is megnyilvánul, de már annyira unom, hogy ilyen láthatóan éreztetik velem, hogy ki nem állhatnak, meg valami bunkó, őrült állatnak tartanak, csak mert a médiában ezt látták/látják! Állandóan beszólnak, mosolyognak ha rám néznek, pedig nem is öltözködöm kihívóan vagy túl "férfiasan". Közösségben rögtön megítélnek, nem egyszer lepődtek már meg rajta, hogy pl nem drogozok. Meg nem cigizek, komolyan miért ilyenek, miért hiszik ezt? Az utcában már felnőtt emberek is úgy néznek rám, mintha szörny lennék, meg úgy is viselkednek velem. Öregek, gyerekek meg hadd ne mondjam. Miért utáljátok a rockereket emberek? Van még valaki, akiben szintén megfogalmazódtak hasonló gondolatok? Nem törődnék én velük, de hát azért nekem is vannak érzéseim, miért ne lennének? :(
2012. aug. 22. 05:27
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
100%

Hali! Bár én rockot hallgatok mióta az eszemet tudom,az öltözködésemen annyira ez nem látszik meg,inkább néhány barátomnál látom ezt a fajta diszkriminációt. Igazából én sem értettem sosem hogy ez miért van így hiszen ez egyfajta önkifejezés,hát tessék :D Ne foglalkozz velük egy percig sem,ha Te így érzed jól magad akkor nehogy már olyan emberek véleményére adj akik nem is ismernek. Erről régi oszifőm jut eszembe akinek egy régebbi osztályában volt durvább öltözködésű emberke (persze minden tanártól kapta a szúrós pillantásokat) aztán szép lassan kiderült róla hogy a legjobb eszű és legintelligensebb a bagázsban. Aztán a tanárok jégszíve is felengedett egy idő után. Az én esetemben pedig az a helyzet hogy a rocker külsejű egyénekkel nyitottabb vagyok barátkozás szempontjából meg hasonló dolgok. Ha pl. nem tudom merre kell menni akkor inkább őt szólítom le nem pedig egy snassz kinézetűt :D Tehát pont az ellenkezője vagyok amit te leírtál :)

Hajrá!


18/L

2012. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Evilkiller ***** válasza:

Ez így van, néhány kivételtől eltekintve (lásd, fentebb szóló), a rockerek sokkal rendesebbek, mint mások!

Bár én is rocker vagyok, és ez is közre játszik abban, hogy rockerek között érzem jól magam, úgy gondolom, ha nem lennék az, is bizalomgerjesztőbbek lennének számomra sok más beállítottságú embernél!

2012. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokan nagyon rendesek vagytok! Valóban igazatok van, csak hát azért szar érzés, mert nem értem miért kell a kinézetem miatt ilyen csúnyán méregetni, meg kell vallani, senki sem viseli jól, ha folyton ilyen dolgokat vesz észre. De abban is igazatok van, hogy vannak akik elfogadnak és főleg szeretnek, szóval jobb ha nem is veszem észre a többit. Evilkiller én Miskolc közelében lakom! :D
2012. aug. 22. 22:57
 24/28 Milan96 válasza:
100%

Redneck Joe:

Te egy hülye divatrocker vagy... az ilyen vadállatok miatt alakultak ki azok a szánalomra méltó sztereotípiák, mint pl te.

2012. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
azt tudom, hogy k8-at nagyon csípem ;) :D
2012. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
köszönöm utolsó :D
2012. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Engem is kinéztek világéletemben, főleg a gimnáziumban. Akkoriben még piercingem is volt, összesen 5 darab. Nem túl kellemes úgy élni,hogy folyamatosan csesztet valaki, de ha belegondolsz... Mi csináltuk. Ahogy én, úgy te is direkt kelted a feltűnést. Nekem van két tetoválásom, de egyébként "normálisan", már-már átlagosan öltözködöm. Ugyanis nem akarom már azt,hogy rám nézzenek és egyből tudjanak rólam mindent. Azaz nem akarom kifejezni magam, senkire nem tartozik,hog yki vagyok én. Lehet,hogy ez sz.rul hangzik, vagy csak kiöregedtem. Pedig nem.


20/L

2012. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Evilkiller ***** válasza:

Nem hangzik szarul, de ez ilyen egyéni dolog, amit leírtál!


Hogy ki mutatja meg a külvilág felé hogy milyen, és ki nem, az nem olyan dolog, ami mindenkire egységesen általánosítható, és így kinőhető!


Van aki kimutatja, és van aki nem!

Engem nem zavar, ha már a külsőmön látják, milyen vagyok!

És az sem, ha esetleg külső alapján rosszul ítélik meg a személyiségem!

Aki elég értelmes, az úgysem diszkriminál külső alapján találgatott személyiségek miatt, hanem előbb megismer!

Aki meg már ránézésre lenéz, azzal meg úgysem akarok semmit kezdeni!

2012. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!