Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért utálnak, diszkriminálnak...

Miért utálnak, diszkriminálnak, csak azért, mert rocker vagyok?

Figyelt kérdés
Most ne menjünk bele, hogy miért vagyok az, mióta az eszemet tudom, rockernek vallom magamat, nekem ez öltözködésben is megnyilvánul, de már annyira unom, hogy ilyen láthatóan éreztetik velem, hogy ki nem állhatnak, meg valami bunkó, őrült állatnak tartanak, csak mert a médiában ezt látták/látják! Állandóan beszólnak, mosolyognak ha rám néznek, pedig nem is öltözködöm kihívóan vagy túl "férfiasan". Közösségben rögtön megítélnek, nem egyszer lepődtek már meg rajta, hogy pl nem drogozok. Meg nem cigizek, komolyan miért ilyenek, miért hiszik ezt? Az utcában már felnőtt emberek is úgy néznek rám, mintha szörny lennék, meg úgy is viselkednek velem. Öregek, gyerekek meg hadd ne mondjam. Miért utáljátok a rockereket emberek? Van még valaki, akiben szintén megfogalmazódtak hasonló gondolatok? Nem törődnék én velük, de hát azért nekem is vannak érzéseim, miért ne lennének? :(
2012. aug. 22. 05:27
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Egyébként lány vagyok, van egy tetoválásom is, na azon meg még jobban kiakadnak... -.-
2012. aug. 22. 05:29
 2/28 anonim válasza:
78%

Engem pl nem érdekel, hogy mások mit gondolnak. Tudom a többség elismerése nélkül is élni az életem. Ha valaki valami rosszat szól, azt pofán bäszom, oszt elül.

Bár én mondjuk az a fajta rocker vagyok, aki megerősíti a negatív sztereotípiákat a drog kivételével.

2012. aug. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Dóri te vagy az? :D
2012. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
ezzel sajnos számolni kell, ha az ember feketében jár, esetleg láncokkal az oldalán bakancsban (én így járok, és én is lány vagyok). az emberekben van egy sztereotípia a rockerekkel kapcsolatban is, ami ellen vagy küzdesz (ami felesleges, mert úgysem tudsz mindenkit meggyőzni, hogy vannak ebben a szubkultúrában is kivételek akik nem isznak, nem drogoznak, nem cigiznek), vagy megpróbálod meg sem hallani a rosszalló megjegyzéseket. azokra fordíts energiát, kik szeretnek így is.
2012. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%
Az én környezetemben is voltak/vannak rockerek és nem tűnt úgy, hogy utálják vagy kiközösítik őket. Hány éves vagy? Nem lehet, hogy egy kicsit beképzeled? Persze, nem állítom, hogy nem mondasz igazat, de tapasztaltam már, hogy az emberek miután kapnak egy két negatív beszólást a "nagymenőktől" képesek mindenkit ellenségként kezelni és mindent támadásnak venni.Pl ém köztudottan szeretem megnézni az embereket, főleg ha az illetőnek van egy határozott (kicsit extrémebb) stílusa. Semmi rosszat nem gondolok róla, csak úgy jó nézni, de ezért én gyakran kapok gyilkos pillantásokat, amikből szinte ordít az a tipikus mit-bámulsz-ha-nem-tetszik-ne-nézzé' hozzáállás. És ezzel most nem téged akarlak bántani, nehogy félre érts! Tudom, hogy sz*r érzés céltáblának lenni, én is voltam (csak nem stílus miatt, egyszerűen csak kicsi voltam és félénk, könnyű volt beszólni.), de ha ez elhatalmasodik rajtad, akkor még ott is piszkálódást látsz, ahol nincs is. Viszont ha tényleg ennyire súlyos a helyzet, akkor ezt nem ártana megbeszélni valakivel. Mindenkinek joga van az utálkozáshoz, ellenben ahhoz is, hogy normálisan viselkedjen a másikkal (az ő hü.lye kis személyes érzéseitől függetlenül.) Ha a felnőttek bunkóznak, nyugodtan szólj anyukádnak, de akár te magad is megkérdezheted (nagggyon udvariasan és illedelmesen, hadd hüledezzenek csak), hogy ugyan mivel érdemelted ki ezt a minősíthetetlen bánásmódot, ill. nem tartják e gyerekesnek a viselkedésüket. Biztosíthatlak, hogy nincs mindenhol így, valószínűleg egy nagyon rossz környéket/ismeretségi kört fogtál ki magadnak. Remélem nemsokára leszállnak rólad.
2012. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Evilkiller ***** válasza:
100%

Ilyen sztereotípiák sajnos nem csak a rockerek iránt vannak, az emberek egyszerűen nem szeretik azokat, akik mások, mint ők! Ez egy nagyon rossz emberi vonás, de akiben benne van, annak elég nehéz tennie ellene! Ha nagyon zavar, akkor azoknak, akik elég értelmesek, hogy lehessen velük beszélni, megpróbálhatod elmagyarázni, hogy attól, hogy más az öltözködési, vagy zenei stílusod, mint nekik, még nem vagy egy elmebeteg állat, és elég gyerekes dolog, hogy kinézet alapján általánosítanak! Akikkel meg nem lehet beszélni, azzal nem tudsz mit tenni, próbáld meg elengedni a füled/szemed mellett az ilyen dolgokat!

Egyébként nem mindenhol ilyen rossz a helyzet! Engem pl. ritkán érnek emiatt atrocitások, van aki beszól, de a többség vagy kedvel, vagy nem foglalkozik velem, pedig én még a rock stíluson belül is elég extrémen nézek ki!


23 fiú

2012. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
29%

2#!


Akit talpig feketében van és lánc van oldalán, az nem rocker, hanem egy drakulage.ci. Azok meg is érdemli, hogy bámulják őket. Viszont annak nem örülök, hogy őket is rockernek mondják, mert szerintem lejáratják a rockereket. Az igazi rockerek nem elegánsak, hanem szakadtak. Kulturbuz-ik, hanem ivós, részeges banda. A zene pedig nem chilren of bödöm, hanem Kreator, Black Sabbath, Iron Maiden és egyéb igazi metal banda.

2012. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Redneck Joe:

én nem hiszem, hogy ilyen hangnemben nyilvánultam meg, mint feléd, mint bárki felé. a másik: nem ismersz, nem tudod ki vagyok, nem tudod, hogy mi szeretek, csak annyit tudsz rólam amit leírtam. nem fogom neked most itt állítgatni, hogy már pedig én ez is ez vagyok, meg így és úgy, mert az írásból ítélve (ha TE ítélkezhetsz felettem én is megtehetem) csak veszekedés lenne, valamint a saját "igazadat" állítanád. számodra is más a "rock", számomra is.

a leszólt bandáról: Children Of Bodom, igen, imádom őket, nem hiszem, hogy tisztában vagy azzal, hogy mennyi munka áll mögöttük. örülnél szerintem, ha annyit elérnél az életed során, vagy csak fele annyit, mint ez a banda.

te a régieket hallgatod, kik lerakták az alapköveket, én azokat, kik a "nagyok" útját járva, alakítják saját sorsukat, teremtve ezzel maguknak saját stílust.

amúgy meg, hogy a szavaiddal "éljek": mint írtam lány vagyok, nehezen lennék díszb*zi. köszönöm a leszólásod, te is csak skatulyázni tudsz azért mert valaki más, és esetleg nem az általad írt dolgokat szereti.

2012. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%
na most az a legnagyobb gáz, hogy főleg magyarországon van ez a megbámulásos dolog. nemrég voltam kint angliában, tele van rockerekkel ilyen-olyan színes hajú emberekkel, és ugyanugy elmennek mellettük mint bármely más embernél. csak a neccharisnyát nem nagyon viselik el :D
2012. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Evilkiller ***** válasza:
100%

Redneck Joe:

Te vallod magad rockernek, mikor azt sem tudod, mi rock, és mi nem az?

"A rockerek nem elegánsak, hanem szakadtak"?

A sok dilettánstól elviselem az ilyen sztereotípiákat, de egy "rocker"-től?

Te járatod le a rockereket, nem akik feketében járnak!

2012. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!