Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, miért erőltetitek...

Lányok, miért erőltetitek ezeket a szörnyű magassarkú cipőket?

Figyelt kérdés

Láttam én már sok félét lányokon és nőkön, és meg kell mondanom, soha nem tetszett a látvány. Szerintem ezerszer nőiesebb egy normális egyenes talpú cipő, lehet akár sport, vagy tornacipő, vagy akármilyen utcai cipő. Ráadásul még normálisan menni sem tudtok benne, ki nem állhatom, mikor azért késünk le valamit egy lány ismerősömmel/barátommal, mert képtelen normális tempóban haladni a magassarkújában. Meg nekem olyan természetellenes az egész... nem egészséges tartást vesz fel benne a láb, a normális vízszintes helyett. Az ízületek sem hiszem, hogy örülnek neki. Egyedül hivatalos alkalmakon tudom elképzelni, ott úgymond kötelező. Röviden összefoglalva: engem nagyon taszít. Mi benne a szép, és a nőies, vagy kényelmes, ami miatt annyian hordják?


16F


2012. jún. 9. 18:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

nem állítottam hogy a vagány kemény lányok tetszenek. ellenkezőleg, szóba nem állok olyanokkal, bár a rocker csajok a gyengéim, de azokat is inkább csak megnézem, komolyabbra nem kéne. a nőiesség nem ott kezdődik szerintem, hogy magassarkút kell felvenni. szerintem természetellenes ilyen pózba kényszeríteni a lábat, nem véletlenül érzik kényelmetlennek. érdekes ez, a piercingekkel pl semmi bajom, elviselem, de ha meglátok egy szinte függőlegesbe kényszerített lábfejet, egyszerűen a hideg futkos a hátamon tőle.


Egyéni vélemény, támadni nem kell.

2012. jún. 9. 22:35
 12/22 anonim ***** válasza:

Én gyakran hordok magassarkút, és akár hiszitek, akár nem, igenis vannak nagyon kényelmes darabok, akár 10-12 cmesek is, amikben végig tudok járni egy napot.

Szerintem a kényelem nem a sarokmagasságtól függ, hanem a cipő kialakításától.

Igen, van sok (főleg tini körben..) csajszi, akik nem tudnak benne menni, látszik rajtuk, hogy legszívesebben elhajítanák a cipőjüket, de mégis azt hordják...

2012. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én mindig úgy voltam vele, hogy ízlések és pofonok. Magassarkú terén nekem inkább pofonok, de ez így van rendjén, mint látom nagyon sok embernek tetszik. Mindenki azt hord amiben jól érzi magát, hogyha képes benne normálisan járni, és ha kell, kicsit gyorsabban sétálni. Ha nem tud, ne vegye fel, számtalanszor volt olyan, hogy egy lány barátom, vagy barátnőm magassarkúban totyogása miatt késtük le a hazavezető vonatot, és négy és fél órát kellett várni a következőre.
2012. jún. 10. 08:18
 14/22 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, kedves kérdező, én megvédelek, pedig nő vagyok, és már nem is kamasz, hanem 22 éves.

Rühellem a magassarkút. Kényelmetlen, és nő létemre azt mondom, hogy a legtöbb nagyon ronda is. Nem ettől leszek nőies. Nagyon ritkán kényszerülök felvenni, utoljára tavaly nyáron volt rajtam a barátnőm esküvőjén, mikor koszorúslány voltam, és a ruha miatt kellett. Előtte meg a szalagavatómon kényszerültem felvenni.

Én nem fogok csak azért többször magassarkúban járni, mert valakik kitalálták, hogy ez a nőies, különben trampli leszek. Szerintem hordja mindenki azt, amit szeret.

2012. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem pedig nagyon is kényelmesek a magassarkúak, nem mindegy ugyanis milyet veszünk a lábunkra, mert ha olyat, aminek az eleje is magasított, akkor nincs az a nagy eltérés és akkor nem egészen "lábujjhegyen" állunk benne, valamint nem érezzük a köveket, mint pl. egy vékony elejű magassarkúnál.

Szóval az olyan magassarkúk, aminek magas az eleje is, az kényelmes, mert akkor nincs az a nagy eltérés a lábunk eleje és a sarkunk között!

Egy magassarkú vagy akkor kényelmetlen:

1. ha túl sokat járunk benne

2. nem vagyunk hozzászokva

3. vékony az elülső része


Amúgy pedig mindenki azt hord, amit akar, amiben jól érzi magát.

2012. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell támadni, a kérdező egyáltalán nem mondott olyat, hogy mindenkinek úgy kell gondolkodnia, mint őneki, meg azt se mondta, hogy nem hordhat mindenki azt, amit akar. Elképzelni nem tudom, miért kell itt mindenkit lehurrogni, akármit is kérdez, amikor elvileg arra való ez az oldal.

Egyébként pedig én örülök neki, hogy vannak olyan fiúk is, akik nem várják el a lányoktól, hogy magassarkúba kényszerítsék magukat, meg egyéb kellemetlen cuccokba. Ezt annak ellenére mondom, hogy igenis én is hordom a magassarkút, egész gyűjteményem van belőlük. És nem, egyáltalán nem kényelmes, a 20 ezer forintos ugyanolyan kényelmetlen, mint a kétezres. Hogy miért hordom? Mert szerintem gyönyörű és nőies is, és a 154 centimhez néha szeretek 10-13-at hozzádobni :) Azzal viszont nem értek egyet, hogy valamelyik ruhához kötelező, én a nagyestélyin kívül nem tudok másmilyen ruhát elképzelni, ami ne nézne ki jól egy balerinával vagy egy lapos szandival.


20/L

2012. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Iszonyúan alacsony vagyok, és ami a stílusomat illeti nem vennék fel tornacipőt vagy flipflopot, nekem az a 'tróger' címszó alatt van a szótáramban. Persze ha átszaladok a boltba előkerül az edzőcipő, de egyébként magassarkúban vagyok. Nekem kényelmes és praktikus, nőiesnek érzem magam, na meg dob rajtam pár centit.

Na. Amint látom téged leginkább az zavar hogy az ismerőseid csak vergődnek a magassarkújukban és nem lehet velük haladni. Plusz gondolom elég természetellenes ahogy botladoznak meg nyavalyognak meg nem bírnak állni se benne. Nem mindenki ilyen, csak szólok, van aki tornacipősnek születik, mert képtelen egy 14 centis cipőben normálisan menni. És vannak olyanok akik tűsarkúban érzik jól magukat. Ez van. De azért érdekelne hogy pár év múlva egy tornacipős lány után vagy egy tűsarkús nő után fordulsz-e meg. ;)

2012. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: ja egy tűsarkús nőt és egy tornacipős lányt nézünk, pár év múlva biztos hogy a tűsarkús nő után. Viszont ha egy tornacipős nőt, és egy tűsarkús lányt hasonlítunk össze, akkor is a tornacipős nő után fordulnék meg :)


Ne hidd, hogy cipő alapján ítélek meg embereket, ennyire felszínes nem vagyok. Csupán az én ízlésem sajnos elüt a közízléstől :D

2012. júl. 1. 17:22
 19/22 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, rengeteg nő van, akik úgy gondolkoznak, mint Te!

Többek közt én is. Nincs tűsarkúm, egy magasabb fekete "ünneplős" cipőm van, de azt csak egész kivételes alkalmakkor hordom, és az is valami 4-5 centis, csak az magassarkú fazon.


Hétköznapra szoknyához, ruhához is nagyon szép lapos cipők vannak, az eleganciát nem a tűsarok adja, hanem a cipő anyaga, az igényes kivitelezés. A gagyi, olcsó, bénán összetákolt tűsarkúnál egy igényesen megvarrt bőr, lapos sarkú lábbeli ezerszer szebb és elegánsabb.


Arról nem is beszélve, hogy köszönöm, nem óhajtom a divat oltárán feláldozni a lábam egészségét, mert szeretnék 60-70 évesen is majd mozgásképes lenni.


Ráadásul sokkal kevesebb nő tud járni magassarkúban, mint ahányan azt hiszik magukról... 10 magassarkús nőből jó esetben egy tud igazán kecsesen vonulni benne. A többiek csámpáznak, imbolyognak, kacsáznak...


Arról már nem is beszélve, mikor pl. építkezésre mentünk ki szakmai gyakon, és ott próbálkoztak magassarkúban lépkedni a sárban, rácsokon, létrán stb. :D


Egyébként valóban: a csípő és mell állását megváltoztatja, és ezzel afféle "párzásra kész" állapotot mutat a nő tőle. Na ettől tartják szexinek.

2012. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az utolsó gondolatodhoz hozzáfűzném, hogy ha egy nőnek alapból jó alakja van, én nem fogom még szexibbnek tartani, ha párzásra kész testtartást vesz fel :D

2012. júl. 10. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!