Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit tegyek ha zavar a magasság...

Mit tegyek ha zavar a magasság, milyen cipőt kéne hordanom? Már 3-4 centi sarokban is rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés

Kizárólag teljesen lapos talpú cipőkben érzem jól magam, már az is frusztrál ha 3-4 centivel magasabbá tesz egy cipő, szóval csak tornacipőket hordok. Ezzel mondjuk nem lenne baj mert imádom a tornacipőket, de néha olyan szívesen hordanék pl ilyen cipőket mint ez: [link]

vagy ez: [link]

Mert pl van néhány ruhám, amihez sokkal jobban illene egy ilyen cipő, de egyszerűen rossz lesz a közérzetem ha magasabb leszek, és nem bírok úgy kimenni az utcára, ezért inkább felveszem a tornacipőt mindenhez, akkor is ha nem illik. Még télen is sokszor volt rajtam, pl szövetkabát mellé is, amit csomóan ízléstelennek tartanak (szerintem mondjuk nem az, amúgysem kimondottan nőies stílusom van inkább kicsit extrém, nem hétköznapi hajszín, stb... csak hát inkább hordok szövetkabátot mint azokat az undorító alaktalan pufidzsekiket..). Mit tehetnék hogy elmúljon ez a magassarkú undorom? Nem is 10centis platformokra vágyom, de úgy vettem észre hogy általában azok a cipők amik nagyon bejönnek és illenének a cuccaimhoz, kb. 4-6 centis sarkuk van... Utálom ezt, ha alacsonyabb lennék ennyi centivel, semmi gond nem lenne =( Ráadásul jön a tavasz majd, és biztosan veszek majd 1 pár új tornacipőt mert azért szeretem őket, de annyira szeretnék valami mást is, de a balerinacipőktől pl a hideg ráz, nagyon nem illik a stílusomhoz.


2012. febr. 28. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok javasolni, hogy mindenféleképpen jó minőségűt és bőrt válassz. Ezerszer máshogy fogja az ember lábát, mint egy műbőr. Sokkal kényelmesebb.
2012. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm, mondjuk ez nem igazán volt válasz a tényleges kérdésemre de azért köszi... :/ A cipő kinézetén van a hangsúly, meg nem szeretnék öreges cipőket se hordani amit ilyen 40-50 éves nőkön látok csak meg még idősebbeken... még 20 se vagyok:/
2012. febr. 28. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Hány centi vagy? HA 18 felett akkor megértem, de ha max. 170 akkor nem...és a második, amit belinkeltél, kifejezetten öreges szerintem nem egy húsz alatti lánynak való... de értem hogy csak a sarokmagasság miatt linkelted ezt. És egyetértek az előttem lévő válaszolóval, a bőr cipő egy élten át cipő marad ha normálisan használod (jól tárolod, megfelelően tisztítod, nem taposod szét, stb.). Nekem például az alkalmi magassarkúim bőrből vannak nagyrészt.

'!L

2012. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, egy kicsit késő van már nekem:180 felett

14L

2012. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt te tudod, hogy milyen stílusú cipő menne a ruháidhoz, azt hogy bőrt válassz azért írtam, hogy először egy nagyon kényelmes darabot válassz, hogy megszeresd a magassarkúakat és hogy rágyere, ez is lehet olyan kényelmes, mint a tornacipő.
2012. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tornacipő és a balerina között félúton valami ilyesmi van, ami szerintem még beleférős:

[link]


Kicsit csinosabb:

[link]

Ő mostanában létezik egy csomó színben, nem muszáj feketének lennie:

[link]

[link]

[link]


Egyébként 14 éves nem kell, sőt, szerintem nem is nagyon szabadna (ünnepeket, alkalmakat leszámítva) magassarkút hordanod. A 180 cm-eddel meg pláne.

A magas lányok meghagyhatnák a lehetőséget az alacsonyaknak, hogy "felnőjenek" hozzájuk egy kis csalással... ;P

2012. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utolsó : hidd el, nem akarom "elvenni a lehetőséget" az alacsony lányoktól h "felnőjenek a magasakhoz"... :/ kizárólag a cipők tetszenek, és emiatt fáj is a szívem, és különösen bánt amikor az alacsony lányok nekiállnak lehurrogni meg csúfolni meg pattogni hogy nekem minek magassarkú.. De amúgy, 19 éves vagyok, nem 14, és nem 180 cm hanem 168. De én már ezt is borzasztó magasnak élem meg . A kedvenc téli bakancsomban is már 172 vagyok ,nekem már az is valamiért rettentő kényelmetlen.. =( Egy ilyen 5-6 centisben meg 175 is vagyok, olyankor már sírni tudnék. Tudom, vannak ennél jóval nagyobb gondok is az életben, de eléggé önértékelési zavaraim vannak és ennek az egyik oka hogy sose tudtam elfogadni hogy nem lehetek aranyos és picike...
2012. febr. 29. 00:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, a 4-es válaszra valamiért azt hittem, hogy te írtad. Ne haragudj! Az utolsó mondatomat pedig még véletlenül se vedd komolyan, csak viccnek szántam. Most már tudom, hogy béna vicc volt.

A 168 pedig szerintem egyáltalán nem sok. Én 160 vagyok, de egy csomó kényelmetlenséget okoz (pl. metrón a fogódzkodóért már nyújtózkodnom kell), és hidd el ezért is cukkolják az embert eleget, sőt! Egyébként nekem az 170 magas ismerőseim is hordanak magassarkút, gond nélkül.

Próbálhatod egyébként magadat szoktatni is hozzá, pl. először csak 1-2 cm-es sarkú cipőket keresel, és utána fokozatosan magasabbakat. Én is ezt csináltam, mondjuk én azért, mert nem nagyon bírja a lábam a magasat, de így fokozatosan már kevésbé fáj :) Szóval csak szép lassan, akiket pedig írsz, hogy "lehurrognak", csak irigykednek, mert ők se érik fel a kapaszkodót. És fel a fejjel! ;)

2012. febr. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én írtam a kettes meg a hármas választ, nem vagoky 180 cm, csak kijavítottam amit a kettes válaszban elrontottam...:)
2012. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!