Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok (fiúk) nektek is van,...

Lányok (fiúk) nektek is van, hogy a barátotok kölcsönkéri a ruhátokat? Mit mondotok, ha nem akarjátok odaadni?

Figyelt kérdés

Azért írtam a szépség divat kategóriában, mert szerintem ide kapcsolódik, ennek az olvasóközönségnek.


Szóval én lány vagyok, és a barátnőm állandóan elkér ezt azt. Mivel én nem kérek "vissza" tehát én az ő ruhatárából nem kérek, így már szerintem észre vette magát valamelyest, hogy én jobban szeretem, ha mindenki a magáét használja, koptatja. De a nagyon jó darabjaimat pl. 1-1 randi alkalmára kölcsönkéri.


Múltkor, pl. elkérte a kabátom ment a Gellért hegyre randizni, aztán még bort is vettek, úgy paráztam, hogy le ne borozza..(szerencsére rá nem jellemző) viszont mivel a Gellért hegy olyan mászós dolog, így bele izzadt egy kicsit szerintem, legalábbis nem hiszem, hogy úgy raktam volna el télire.. A nyaka is kicsit sárgás lett, de azt sem tudom, hogy esetleg nem-e olyan volt előtte is, nem néztem meg.. Lehet hogy olyan volt, csak most hogy odaadtam, felnagyítom a hibákat. Vagy múltkor a sapkámat kérte el, de kamuztam, hogy vidéken hagytam (olyan sapi, ami ha víz éri már nem lesz ugyanolyan, ilyen kis bolyhos és pont havas időben kérte el, amúgy se szeretem, ha más koszos fején van, jó persze nem szó szerint koszos, de mindenkinek van rajta egy kis alap zsír..:D) Vagy még nyáron elkérte az egyik kedvenc fehér trikómat, de még nála van. De ezek csak kiemelt példák, számtalan eset előfordult, kért már pl. csizmát is, az meg azért nem szerencsés, mert könnyen kopik a sarka, vagy könnyű lerúgni az orrát. Egy magas sarkúra vigyázni kell na. És ha valami nem a tiéd arra annyira nem vigyázol, de lehet, hogy csak magamból indulok ki..


Van egy barátnője, azzal állandóan cserélgetnek, és talán azért hiszi azt hogy ez ilyen természetes dolog. Vagy én vagyok eltájolva, és ez tényleg természetes dolog?

Hogyan mondjam meg finoman, hogy nem adok oda ezt-azt? Erre az ő kérdése az lenne miért. Nincs olyan válasz, hogy MERT?



2012. febr. 27. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Az lesz csak célravezető, ha szemtől szembe megmondod neki, hogy: figyelj, az az igazság, én nem szeretem, ha cserélgetjük a ruhánkat, mert nekem ez kicsit magánszféra, és hiába vagy a barátnőm, aggódom, hogy mi lesz vele.

Ha igazából a barátnőd, simán megérti!

2012. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mostmár szerencsére egyre jobban ritkulnak az esetek..Már tényleg inkább a "nagyobb" alkalmakra kér el, nekem meg megenyhül az a jó szivem..:D úgy hétköznapokra mondjuk hogy csak úgy felvegye a suliba úgy nem. Próbálok vele őszinte lenni, pl. most is küldtem sms-t, hogy le ne borozza :D De nem értem, hogy amikor elkezd gondolkodni, hogy mit vegyen fel, miért van benne a fejében az én ruhatáram is? Minden embernek van egy meghatározó testszaga, ami nem büdös egyáltalán, de az adott személyre jellemző, biztosan tudjátok mire gondolok.+parfüm Na most ha én mondjuk odaadom neki,akkor már az övé is belemegy, és nem csak az én illatom van rajta. Ez is zavar többek közt. Hiába magyaráznám el neki, nem biztos hogy agyilag felfogná, nem értené, hogy nekem miért fontos ez.
2012. febr. 27. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mások ezért önzőnek tartanak, de én nem szeretem semmimet se kölcösn adni, mert félő, hogy nem kerül vissza, vagy nem úgy kapom vissza ahogy adtam. Max csak közeli barátnak adok dolgokat és csak akkor, ha én is ott vagyok amikor használja.
2012. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval, én is így vagyok. Sajnos már tapasztaltam, hogy nem kaptam vissza, vagy nem jó állapotban kaptam vissza ruhát.
2012. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, úgy látszik akkor nem olyan abnormális a viselkedésem, ha mások is vannak vele így.. :D Köszi az eddigi válaszokat!

Nem is adok egyébként senkinek semmit, de ő az egyik legjobb barátnőm. Meg is bízom benne, hogy nem szakítja ki, meg vigyáz rá, de pl.hogy visszatérjünk az említett esetre : Gondolom üvegből itták a vörösbort, egy kicsit valaki meglöki hátulról, vagy ahogy veszi el a szájától, esetleg a kezére folyik és úgy ér hozzá, és a kabátot már kis is lehet dobni, mert ilyen világos bézs színű. Amúgy sem tehetem meg, hogy csak úgy újjat vegyek, ezt is kaptam rokontól, és elég drága játék ilyen kis Gellért-hegyezgetésre.De a borról már csak akkor tudtam, amikor adtam oda éppen, úgymond nem volt visszaút.

2012. febr. 27. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok a saját ruháimmal, nem igazán szeretem őket kölcsönadni. A szomszédlánynak [aki egyébként barátnőm, viszont annyira nem jó a kapcsolatunk] régebben szokása volt, hogy kb naponta elkért tőlem valami ruhát. Én is mindig parázok, hogy ha egy idő után nem hozzák vissza, akkor elfelejtem, ő meg szépen megtartja.

Legjobb barátnőimnek persze kölcsönadom a ruháimat, de tényleg nem szeretem senkinek odaadni, mert én vigyázok rájuk meg minden, és utálom, ha valaki tönkreteszi, és mivel legjobb barátnőm, nincs pofám kifizettetni vele...

2012. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez a másik fele, hogy nincs pofám, de ha lenne, akkor se fizetné ki, mert nem tudná (pl a kabátot)
2012. febr. 28. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az első leírta az nagyon jó szerintem így mond meg. Én se szeretem odaadni a ruháimat, még a testvéreimnek se (!) nem tehetek róla valamiért nem, irigy vagyok talán igen.

23/L

2012. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!