Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha így áll a melltartó, akkor...

Ha így áll a melltartó, akkor a kosárméret nem jó vagy a bőség?

Figyelt kérdés

Most veszek újra melltartót, kb 5 évente ha hordok, de ez elmúlt időben elég drasztikusan változott a súlyom, meghíztam, majd lefogytam, úgyhogy nem tudom mekkora kell. Felpróbáltam egy vékony korszakomból való 80B-t, kivettem a szivacsot, de a teljes mellemet oldalt nem fedi el, és a két melltartó rész (nem tudom hogy hívják:), a háromszög alakú rész) túl közel van egymáshoz. Ha elhúzom oldalra, hogy fedje a jobb mellem oldalát is, akkor szinte a bal mellem fele kint van. Körben nem szorít, de nagyon felnyomja és össze a mellem szivacs nélkül is a 80B.

Tehát ilyenkor a bőséggel van gond vagy a kosármérettel? Szóval mikor nagyobb és egymástól messzebb lévő a két háromszög alakú melltartó rész? Akkor ha a a kosárméret nagyobb, vagy a melltartó bősége? Tehát 80C-s vagy 85B-s lenne jobb ebben az esetben?


2010. szept. 30. 03:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát mivel ahány bolt, annyiféle számozás, ezt nem lehet megmondani szerintem.

Én amúgy a 80Cre tippelnék, de fazontól is függ. Pl. nekem alapból messzebb vannak egymástól a melleim, nem tudok olyan melltartót hordani, ahol a két kosár szinte összeér. Ilyenből vsz elég a 80B is neked.

2010. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
nem értem miért nem mész el egy fehérneműboltba, és próbálgatsz? ki fog derülni. valószínű a fazon és a méret sem alkalmas neked, ahogy leírtad.
2010. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a mérettel úgy összességében. Kicsi a körméret és a kosár is.Nézni kell majd, hogy felcsúszik-e a hátadon a hátső pánt, ha igen, akkor meg nagy a bőség.
2010. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is próbálgatnék a helyedben. Menj be egy drágább boltba, és beszélj az eladóval. Kérd, h nézze már meg h áll rajtad, mert nem tudod mi a gond. Ott nem fognak meglepődni, sőt, készséggel segítenek. Ha pedig túl drága neked a rád passzoló modell, egyszerűen csak annyit mondj, h köszönöd, de még gondolkodnod kell rajra. És onnantól kezdve tudni fogod mit nézz az árban megfelelőkön.
2010. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát főleg a fazonnal lehet tényleg a baj, bár a legtöbb nőn a méret sem stimmel (köztük én is, mert 65Bt elég kevés helyen látok)...És van, amelyikből a nagyobb kosár, lehet, hogy van amelyikből a nagyobb körméret lesz a megfelelőbb, a számozást ahogy észrevettem, amúgy csak viccnek találták ki.
2010. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akárhányszor mentem fehérnemű boltba rögtön letámadtak az eladók és nem szeretem, meg nem véletlenül ez a gyakori kérdések oldala, azért van hogy kérdezzek.:D

Így előbb tippet akartam szerezni mégis mi lehet a gond. A 80B-nél felcsúszik hátul a pánt. A fazon biztos jó, mert a kétoldalról fogó melltartó jó csak nekem, mert olyanok a melleim, ami alulról fog, abba bele sem fér, oldalt mindenhogyan kibuggyan akármilyen nagy kosárból is.

Időközben találtam egy 80C melltartót itthon és úgy néz ki, hogy az már jobb, nem csúszik fel, nem buggyanok ki teljesen belőle, de azért egy kicsit takarhatna jobban.

Mivel ritkán hordok melltartót nekem rém nevetséges, hogy a melleimet a nyakamba tolja és összepréseli, olyan természetellenes.:) De majd megszokom biztos.

Úgyhogy kb a 80C a válasz, mostmár kicsit nyugodtabban mehetek fehérnemű boltba, csak ne utálnám annyira.:(

Köszönöm a hasznos válaszokat, azokat értékeltem is!:)

2010. szept. 30. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]



hasznos:)

2010. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Eszerint 80C és 85C között van, ami fura. Ugyanis a mell alatti körméretem pont határeset és ha egy cm-el többet írok akkor 85C, ha egy cm-el kevesebbet akkor 80C, miközben a mell körméretememet változatlanul hagyom. Pedig a kosármérete a 85C-nek bizonyára nagyobb, mint a 80C-nek, tehát vagy 80C-t vagy 85B-t kellett volna javasolnia, úgyhogy sajnos nem számol pontosan.

De azért jó tipp volt.:)

2010. okt. 2. 16:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem számol jól, mert nekem 80A-t ír, pedig minden melltartóm 80C. A 80A még véletlenül sem jó rám. És tényleg, ha 1cm-rel többet írsz a mell alatti mérethez, már nagyobb kosarat ír. Tehát ne adjon senki a kalkulátorra mert semmit nem ér. :(
2010. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jaja. ráadásul bárhogy játszadoztam a számokkal, B kosár sosem jöt ki. :D
2010. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!