Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ne vegyek replika órát?

Miért ne vegyek replika órát?

Figyelt kérdés

Sok kérdést átböngésztem a témával kapcsolatban, de mindenütt csak azt olvastam, hogy: "mert gáz."

Szerintem rohadtul nem nézi senki sem, hogy milyen órám van, ha a munkahelyemen senki sem foglalkozik ilyesmivel, nyilvános helyekre nem igazán járok, munkába stb. meg kocsival járok, nem tömegközlekedek.

Ha tetszik egy-egy komoly márka, akkor miért vegyek gagyi kinézetű Daniel Kleineket meg Casiokat, ha 60-70 ezerért már kapok komolyabb minőségű replika órákat, amiben azért nem 2 dolláros quartz szerkezet van?!

Máskor azt mondják nem kell törődni vele mit mondanak mások, ha boldog vagy, ebben az esetben meg rögtön az van, hogy ne vegyél, mert mit fognak gondolni rólad... Kicsit ellentmondásos.



2021. jan. 19. 19:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%

Na... itt látszik, hogy hót hülyevagy az egészhez :D. Sőt, kezdem azt hinni, hogy troll vagy, mert ennyire hülye ember nem létezhet.


És amúgy kimondtad a kulcsszót. "Úgy néz ki". (Úgy néz ki, ha messziről nézed). Úgy néz ki, DE NEM AZ. Így semmi értelme.


Amúgy, azt te se gondolod, hogy egy 2 milliós Breitlinget az különböztet meg egy 100 dolláros vacaktól, hogy milyen szerkezet van benne, azt leszámítva meg kopp ugyan az... A szerkezet csak az egyik fele. A másik felét pedig a részletek teszik ki. A kidolgozottság és annak pontossága, az anyagminőség, satöbbi satöbbi. Nem kell nagy dolgokra gondolni. A mutatók. A számlap. A tok. Stb... Minden ami szem előtt van.


Ha egymás mellé rakod a kettőt, kézbe fogsz egy eredetit is, akkor fogod látni a különbséget. És akkor realizálnád te is, hogy amit vettél, az tényleg egy kalap szar, és nem csak a szerkezetben tér el.


Ilyenről, hogy vízállóság, meg a többi, már ne is beszéljünk...


De feleslegesen koptatom a szám. Azzal, hogy támogatod ezt a hamis óra dolgot (nem, nem replika, az nem ezt jelenti. Ez HAMISÍTVÁNY .Amit tudatosan veszel meg), azzal meg sem érdemelsz olyan órákat mint egy eredeti Breitling. De gondolom ezzel a mentalitással nem is lesz soha :D.


De gondold majd el, milyen jó lesz amikor csak az egyik ismerősöd rákérdez, esetleg egy baráti körben... Mit fogsz rá válaszolni? Izzadsz majd mint a disznó, és nevetséges leszel.


Voltam egyszer egy buliban. 18-25 évesek voltak ott. Egyik gyerek csuklóján kiszúrtam, hogy valami Hublot (szerű) csoda figyel. Életkorából adódóan 99% biztos voltam benne, hogy nem eredeti. Rákérdeztem, hogy milyen órája van. Hublot? (Több ember füle hallatára) És mondta hogy nem, az csak egy "replika". Hát nem tudom, hogy nekem, vagy neki volt-e kellemetlenebb a szitu. És az volt a kifogás, hogy az eredeti drága, annyiból autót lehetne venni. Igen. Ha nem tudod megvenni az eredetit, akkor ez van. Kész. El kell fogadni.

2021. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Azért, mert egy olyan cégnek adsz pénzt, aki más fáradságos munkáján, pénzt nem kímélő marketingkampányán élősködve keres gerinctelen módon pénzt."


Jajj, ezt a modoros baromságot. 🤣🤣🤣 Ez, amit leírtál, tökéletesen elmondható jónéhány eredeti nagy nevű óragyártóról is, akik anno felépítettek egy brandet, ma meg már csak a nevükből élnek, és tokozzák a műanyag szerkezeteket, amik 3 év után eldobhatóak, teszik ezt 150 ezer forint felett is akár, tisztelet a kivételnek.



"A szerkezet csak az egyik fele. A másik felét pedig a részletek teszik ki. A kidolgozottság és annak pontossága, az anyagminőség, satöbbi satöbbi. Nem kell nagy dolgokra gondolni. A mutatók. A számlap. A tok. Stb... Minden ami szem előtt van."


Aha, értelek. Szóval csupán a mutatók, a számlap stb. miatt kerül majdnem 2 millióval többe egy eredeti a replikánál. Jó üzlet. Ezzel akarva-akaratlanul te magad is elismerted burkoltan, hogy nem érnek ennyit a draga darabok, ugyanis a mutató, a szerkezet, a tok és minden egyéb nem kerül annyival többe, mint amit elkérnek érte.


Nekem amúgy van egy divatórám, nem akarok márkát megnevezni, de közel 100 ezer forintos. Kaptam ajándékba, nem én vettem. Egyszer elvittem az óráahoz elemcserére, azt mondta ez egy gagyi kínai szerkezet, de pár ezer forintért beleépített nekem abba a tokba helyette egy komoly japán szerkezetet. Azt mondta, hogy innentől van egy f.sza órám, ami örök élet, de legalább is nagyon sokáig elketyeg. Szóval az utolsó f.s órát is pár ezerből megcsinálja egy jó órás jó szerkezettel. Ettől függetlenül nem mondom, hogy vegyél replikát, mert nyilván ennyiért van eredeti is más márkából, de ha neked az tetszik, és tisztán meg tudod venni a replikát, akkor ok.

2021. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Vicces azért a gyakoris közösség. Ha valaki több milliós órát hord akkor sznob, elhordják mindennek :D


Ha meg valaki replikát vesz, mert a design tetszik neki, de nem akar rá annyi pénzt költeni, akkor meg az is baj.


És tényleg manapság már olyan jó replikákat gyártanak, hogy némelyik jobb minőségű mint az eredeti óra :D Persze nem lesz saját szerkezet benne, de ez aztán meg kit érdekel?


Ismét nem csalódtam a gyakoris közösségben.

2023. máj. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!