Szerintetek nem idegesítő, hogy a női influencerek minőségtelen ruhaboltokat reklámoznak?
Itt elsősorban youtubera gondolok, mint platform.
Azt látom, hogy rengetegen csinálnak SHEIN, ZAFUL, stb. hault, amivel egyébként nincs is probléma, de úgy adják elő, hogy azok a darabok minőségiek, és mindenkinek megéri őket megvásárolni. Holott az anyaguk szörnyű, fél óra alatt beleizzadsz télen-nyáron, elviselhetetlen viselni őket, egyébként meg ha viseled is, maximum 1 évig jó, de szerintem fél év után szétfoszlik. Eszükbe sincs mondjuk azt mondani, hogy egyébként lányok, jobban tesztitek ha kicsit beruháztok egy drágább darabra, mert az tovább jó... Persze tudom én, hogy az olcsó az olcsó, de itt azzal van a baj, hogy arra sarkallják a fiatalokat, hogy vegyetek egy kék farmert, és mivel fél év alatt gajra megy, vegyetek hozzá még két másikat, ugyan azért az árért (összességében a három), mint egy normális pl. Levis gatya, ami jó 5-10 évig.
Egyébként meg a legtöbb cuccon látszik is, hogy tiszta "kínai". Nekem ez annyira proli...
És persze a legtöbb szponzoráció, de hát pénzért bármit...
Én rendszeresen rendelek aliexpressről, szeretem nézni ezeket a videókat, de nyilván nem azokat a darabokat szoktam megrendelni. És hát nincs nagy különbség a fast fashion és az alis darabok között. Sok jó minőségű dolgot rendeltem már amit boltokban sajnos nem lehet kapni, még hasonlót sem. És a képekről azért kiderül a minősége is, persze érteni kell hozzá, megnézni a vásárlói visszajelzéseket és feltöltött képeket.
Ugyanakkor az emberek többségének nincs egyszerre 30 ezer ft-ja egy Levis farmerre, főleg hogy nem is minden városban van ilyen bolt. És a nők szeretnek változatosan öltözködni, egy ruhadarabból többet is tartani, nem mindig csak ugyanabban járni. Ha jól válogatod össze a ruhákat egyáltalán nem olyan silány darabok, de nyilván vannak olyanok is.
"Egyébként meg a legtöbb cuccon látszik is, hogy tiszta "kínai"." A túlárazott Mango vagy Zara is "kínai", pontosabban bangladesi. És ezen ruhák másolatait meg lehet találni az ilyen webshop-okon, kb. ugyanolyan minőségben.
Viszont a kínai áruházakban kapható ruhák valóban olyan gagyi "kínai" benyomást keltenek, a mindenféle felirattal, mintával csillámmal.
4-es, akkor látszik nem érted milyen a youtube algoritmusa. Benne van a mondatban, hogy már néztem ilyen videót. Nem tudom minek kell valamihez hozzászólni, ha nem is érted miről van szó.
Egyébként az utolsó válaszolónak is ezt tudom mondani, mert itt valami fogalmi problémákba ütkozhettünk.
Szándékosan a Levi's-t hoztam fel példának. A Bershka, Stradi, Mango, Zara, stb... ugyan úgy Fast fashion, ezzel ellentétben a Levi's egyáltalán nem az, utána lehet nézni. Viszont ezeknél a Fast fashion boltoknál is lejjebb ad minőségben a SHEIN, ZAFUL, és társai... Valamelyik képen csak megszerkesztik a ruha színét, mert az nem lett befotózva senkin :DDDD hát könyörgöm...
Egyébként meg tudom, hogy nem mindenkinek van zsebből 30 ezer forintja, de ezért mondtam, hogy félre lehet tenni rá, és három hónap alatt voilá :D utána meg tudod használni 5-10 évig.
Nyilván nem akkor kell kitalálni, hogy kell egy farmer, mikor már mindegyik elszakadt.
E helyett meg vesznek az emberek ebből az árból 3 másikat, és egy év alatt elhasználják mindegyiket. Képzeld el utolsó, ugyan abból az árból egy változatos gradróbot is fellehet ám építeni. Tartósan! :D
Egyébként meg azt a mondatot, hogy nincs különbség az Ali és a túl árazott Fast fashion között, nem is értem... Értelmileg is mind a kettő az, miért lenne köztük különbség??? Vagy hogy jön ez ide? Én aztán nem beszéltem róla, az tuti! :) Tudni kéne mit jelent a Fast fashion.
Azt meg tudom, hogy valaki félre tenni se tudna rá, és nem is azzal van a bajom, hanem aki tudna de le*zarja, vagy a aki még reklámozza is milyen buta.
És akkor most szeretnék vissza térni az eredeti problémára; buzdítják a fiatalokat a tudattalan vásárlásra, és a "kínai" minőségű ruhákat minőségi címszó alatt reklámozzák.
Az influenszerek zömével pont nem a fenntarthatóságról és megfontoltságról híresek, kb bármit reklámoznak, ha a cég hozzájuk dob pár ingyen göncöt...
Más kérdés, hogy attól még, hogy valaki olyan céggel dolgozik, ami neked nem tetszik, még nem feltétlen kell, hogy idegesítsen téged, mert ez egyéni döntés a részükről, nem ellened irányul.
Egy influenszernek nem kötelessége azt hirdetni, hogy "ruházz be kevesebb, de minőségibb, drágább darabra", a fogyasztói társadalom termelte ki és tartja fenn őket, szerintem ne várjuk azt, hogy a többség influenszer fenntartható, meg minimalista meg megfontolt meg tudatos meg mittudomén.
Ha a te értékrendeddel nem fér össze, hogy olyan influenszert támogass/nézz, aki rabszolgamunkából élő céggel dolgozik (pl. SHEIN) - akkor meg nem kell nézni egyáltalán őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!