Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem tud a magyar lányok...

Miért nem tud a magyar lányok többsége ízlésesen, igényesen felöltözködni?

Figyelt kérdés

Miért divat itthon a nyugatmajmolás,gagyizás(szemöldöktetkó,piercing-hegyek stb.:)öltözködés,megjelenés terén?

Olvastam egy külföldi utazás-blogon egy amerikai pali bejegyzését amint Kijevben járt és készített egy csomó fotót az ottani "látnivalókról".Mit ne mondjak elég kontrasztos a pesti "színvonalhoz" képest,a cikkírót magát is ledöbbentette a különbség a nyugati világhoz képest. Az alábbi linken van a bejegyzése és alatta a hozzátartozó fotókkal,várom a véleményeket:


[link]


A magyar csajok miért nem tudnak így megjelenni,miért nincs bennük ennyi nőiesség,igényesség,ízlés?


2010. júl. 17. 18:51
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

21:28 vagyok

21:38nak igazat adok. van néhányo lyan ruhám ami beleillik ebbe a képbe amit a srác festett, de ahányszor kimegyek az utcára miniszoknyában magassarkuban rögtön jönnek a rosszalló nézések. kellemetlen, tényleg.

bankettra mikor mentünk kb ugy voltam felöltözve mint a fekete-fehér ruhás lány fehér cipőbe... hát netudd meg :) véig az utcánvagy huszan megkérdezték hova megyünk, és aki mellett csak eljöttünk végigmértek. nem lehet ugy öltözködni ha nem elfogadott, emrt én leszek az idióta.

2010. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
32* elírtam bocsi.
2010. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Nálam a k.rvás öltözködés mást takar,azt amikor az illető kiteszi seggét, mellét.Mély kivágás meg kőműves dekoltázs persze szigorúan r.bancrendszámmal a derekán+az se "árt" ha plasztikázott a melle ,egyéb testrésze.
2010. júl. 17. 23:40
 34/49 A kérdező kommentje:
Kétszóval közönséges,gagyi.
2010. júl. 17. 23:41
 35/49 anonim ***** válasza:

"Nálam a k.rvás öltözködés mást takar,azt amikor az illető kiteszi seggét, mellét.Mély kivágás meg kőműves dekoltázs persze szigorúan r.bancrendszámmal a derekán+az se "árt" ha plasztikázott a melle ,egyéb testrésze."


Ebben teljesen igazad van, amugy meg nem a ruha teszi az embert.Ismerek olyan lányt, aki egy farmerben meg egy sima felsöben szebben és szexisebben mutat, mint más miniszoknyában, meg mélyendekoltált felsőben..

És a linkelt képen a ruhák nagyon szépek, de nem valószinű, hogy napi használatra valóak..Nem hiszem, hogy pl. egy átlag kedd reggel lemegyek a sarki ABC-be egy liter tejért, igy fogok igy kiöltözni..

2010. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos tényleg igaza van részben a kérdés írójának, noha a képeket megnézve nekem is vegyes érzelmeim voltak. Némelyik tényleg csinos, elegáns ruha, de van köztük olyan is, ami abszolút snassz.

Igazából abban egyetértek, hogy sokan tükörbe sem néznek, mielőtt elindulnak otthonról.

A múltkor 40 fok melegben, egy emberekkel tömött buszra felszállt egy lány, aki fekete bőrdzsekit, szakadt farmert, fekete pólót és acélbetétest viselt. Ehhez orr piercing fekete-vörös átmenetes hosszú haj és szakadt hátizsák társult. Iszonyatos volt.


Sokan nem szeretik a magassarkút (én is inkább csak akkor veszem fel, ha olyan kedvem van, de annak a sarka sem több 4-5 cm-nél. (Merthogy ez még talán egészséges, ellenben a 10-12 cm-esekkel.)


Bizonyára sokan vannak - bár kétlem, hogy bevallanák - akik turkálóból öltözködnek. Ami a ruhatáron nem látszik meg, mert ízlésesen válogatja össze a ruhákat,hogy igazán egyedi legyen. Ez főként azonban nem azért van, mert a turis ruhák márkásak, egyediek, sokszor még a címke is rajta van, hanem azért, mert a magyar nők 90 %-a nem engedheti meg magának, hogy 10ezreket költsön ruhára.

Senki ne mondja, hogy a pénz nem fontos.


Persze kevés pénzből is lehet igényesen , változatosan öltözködni. De ne felejtsük el, hogy a tisztaság is hozzá tartozik az igényességhez. Így ha a nő egy máskor már látott kosztümben, ruhában stb. jelenik meg, s az megfelel az ő stílusának, akkor senki sem szólhatná meg. (Mégis megteszik : "NÉzd már, nem a múltkor is ugyanez volt rajta?")


Nekem sok mai divat nem jön be, mert nem az én stílusom és iszonyatosan néznék ki benne ( buggyos - török nadrág, csőtop stb.), viszont ami tetszene, abból nincs 42-44-es méret. Lehet, hogy én vagyok nagy darab, de miért csak a vékonyakra varrnak csinos, szűkítőkkel szépre formált ruhát, aki pedig kicsit is molettebb vagy nagyobb méretet hord, azoknak csak úgy szabják ki, hogy sehogy se álljon, mint egy zsák.


A divat hibája is, hogy az anorexiásokra gyártatja a ruhákat.


Egy szó, mint száz, mindenki találja meg a stílusát, amiben jól érzi magát. Nem kell mindenkinek kiskosztümben járni, mert van, akinek nem áll jól, de akinek jól áll, az vegye már föl akkor.

2010. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:09! teljesen ellentmondásos a hozzászólásod.c mindneki tlaálja meg a maga stílusát de abban ne szerepeljen szakadt farmer és bürdzseki? értem én, hogy meleg volt, én sem birnám elviselni, és értem h rossz ránézni mert milyen melege lehet, de te azt írtad iszonyatos volt. rádásul kitértél a pckre, meg a haja színére, aminek köze nem volt a meleghez. aztán a hozzászólásod egy liberál jellegű mondattal zárod, amivel felszólítassz mindenkit hogy öltözzön a saját stílusának megfelelően.

szerintem meg öltözzön mindneki a saját stílusában igényesen. ha neki jó a bakancs 40 fokban, ám legyen. lehet hogy nekem nem tetszik, de a maga nemében előfordulhat hogy jól áll az emberen.

2010. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

10:15


Igen, visszaolvasva tényleg ellentmondásos volt az írásom, mert egyértelműen nem lehet azt mondani egy öltözetre, hogy csak ez a helyes, a többi helytelen.


Persze itt egyéni véleményemet írtam le, s igen, öltözhetett volna a saját stílusában kevésbé ijesztően, igénytelenül.(A pólója egyébként ki volt nyúlva, agyonmosva) Mert az öltözködésnél nemcsak a saját stílusunkra kell tekintettel lenni, hanem a körre, ahol mozgok ( angol királynő előtt kalap nélkül nem mutatkozhatsz, temetésre nem veszek fel világos, mintás, színes ruhát stb.) illetve arra is, hogy milyen az időjárás.


Tegnap láttam egy koszorúslányt, akinek a ruhája nem volt csúnya , viszont mivel a színe fekete volt (Igaz középen volt egy fehér csipkesáv) eléggé kellemetlen érzéseket keltett mindenkiben. (sötétség, gyász, komorság, nem alkalomhoz illő)

A ruha szabása, anyaga illet a lányhoz, a színe is illett volna, mert egyébként is sötétebb színű ruhákban jár, de az oda (Egy lakodalomba, ahol örülni kell, s ahol a fekete és a fehér szín a menyasszonyé és a vőlegényé) nem illett. (S ez most nem csak az egyéni véleményem, mert mások is mondták)


Az ember, ha belenéz a tükörbe, akkor látnia kell, hogy az a ruha milyen rajta, milyennek kellene lennie, mennyire illik oda, ahová fel kívánja venni.

2010. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

A képek közül csak néhány csinosat láttam..

Többségében olyanok, mint a magyarok, azért ott is van igénytelenség.

Pl.A kék pólós lány a fehér miniszoknyával --->Végül is csak a fél melltarója látszik ki.:S

És a többire is rá lehetne fogni valamit..

Amugy meg, nézd meg a magyar férfiakat és sirjál!

2010. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak sajnos igaza van, mert nem csak a magyar nők igénytelenek, de a magyar férfiak között is akadnak szép számmal ilyenek.


Egy üzletkötő (valamilyen fogyasztási terméket forgalmazó üzletlánc képviselője) többször ilyen ruházatban jelent meg a szomszédos üzletben:

- szürke sport cipő/torna cipő

- fehér zokni

- barna, vádli középig érő, 3 számmal nagyobb méretű rövidnadrág

- szakadt fehér póló


Vennél tőle valamit? Én nem igazán.


Tudom, hogy nyár van, de azért akkor is lehetne tisztán öltözködni (még ha nem is szövetnadrág-ingben feszít)


Az egyik vezető beosztású férfi tárgyalásra ment, s megkérdezte a női kolléganőit, hogy így elmehet-e (fehér ing, szürke öltöny, fehér sportcipő)

Szerintetek? A nők mondták neki, hogy ez nem igazán jó, s ő csak értetlenül kérdezte, hogy de hát miért?

(Persze nem általánosítok!)

2010. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!