Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ez már vásárlásmániának számít?

Ez már vásárlásmániának számít?

Figyelt kérdés

Nem szoktam sokat költeni, ruhát, cipőt csak olyankor veszek, ha szükségem van rá.

Kozmetikumokat gyakrabban, mivel azok ugye fogynak. Néha meglátok valamit, és addig nem nyugszom, ameddig meg nem veszem, vagy legalábbis fel nem teszem a kívánságlistámra, hogy ne felejtsem el.

Nem állnak halomban a dolgok otthon, de van, hogy már azelőtt újat szeretnék, hogy kifogyott volna a korábbi.

Pl ma is így voltam egy radírral. Februárban vettem a mostanit, nyár végéig simán elég lesz, így lebeszéltem magam arról, mi szintén megtetszett, mert minek.

Tudom, hogy ez hülyeség, ha van valamiből van bevált, akkor felesleges másikat venni, mert hátha az is jó...


2019. máj. 1. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. Most akkor végülis nem veszed meg a cuccokat, csak megkívánod, nem?

Az szerintem normális, legalábbis én is állandóan sóvárgok dolgok után, amiből még bőven van itthon...Én is megállom, hogy megvegyem őket, szigorú szabályom hogy majdnem el kell használnom a felbontottat, és csak utána lehet venni... de a vágy megvan bennem, hogy vegyek még újdonságokat. Szerintem nőkben ez gyakori, gyűjtögető ösztön, meg hát az újdonságra vagyunk kíváncsiak néha, amíg el tudjuk nyomni, addig szerintem nincs baj.

2019. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen vagyok mint te. Mármint, cipőt és ruhát csak akkor, ha szükség van rá, de a kozmetikuk terén gyakran elcsábulok sajnos...


Szerintem ez nem vásárlásmánia. Az lenne a vásárlásmánia, ha már nem tudnál elszakadni a gondolattól, hogy elmenj vásárolni.

De szerintem ez sokakban benne van. Mármint az, hogy van valamid, de azért akarsz venni még. Én is néha elgondolkodok, hogy hmm, jó lenne venni egy új szempillaspirált. Pedig egyébként van, csak szeretek kipróbálni új dolgokat. Hátha az új jobb lesz, más lesz.


Mondjuk nálam a kozmetikumok vásárlásakor közre játszik az, hogy én még semmilyen arcápolási termékből pl. nem találtam olyat, ami beválna. :/ Szóval ezért is csábulok el sokszor, mert akarok végre találni olyat, ami beválik.


Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen radírt használsz? Csak érdekel, hogy melyik az, ami ilyen sokáig elég. :D

2019. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!