Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek mikortól számít...

Szerintetek mikortól számít valaki vásárlásmániának? Miket vásárolnak?

Figyelt kérdés

Az mániának számít,ha mindig eszembe jut mi hiányzik otthon?Elsősorban élelmiszerekre,tisztasági dolgokra gondolok.

Szerintetek az mánia ,ha minden hónapba egy két gyermekes anyuka 5000ft tételbe vesz magának dolgokat(ebbe minden benne van és néha szalad túl egy ezressel),mert ad magára?

Sajnos vagy nem sajnos ,de ilyen vagyok.Imádom ápolni magam gyermekkorom óta.Egyik anyuka ismerősöm inkább a plazma tv törlesztőjét fizeti ,míg én azt tartom feleslegesnek.


2013. febr. 21. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még közel sem vásárlásmánia.


Ha majd azon veszed észre magad, hogy már nem fér meglévő 50 pár cipő mellé az 51-ik, vagy amikor már gyermekeidnak sem tudsz enni adni, mert azon a pénzen is ruhát vettél magadnak... Na az már gáz!


Lényege a vásárlásmániának, hogy késztetést érzel arra, hogy rendszeresen olyan dolgokat vegyél meg, ami felesleges!

2013. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az számít vásárlási mániának, amikor egy, vagy akár több dologra, melyek szükségtelenek, több pénzt is ad ki az ember. Például én imádom a ruhákat, de az már mánia volna, ha az áramszámla befizetése helyett a C&A-ban kötnék ki, és hazajönnék a sötét lakásba. Ennek ellenére, ha van egy kis felesleges, mindig ruhákra, meg piperékre költöm, de vagy egy fontossági sorrenden, amitől semmi sem tántoríthat el.

Illetve még úgy tudnám definiálni, hogyha kimarad a dolog megszerzése frusztráló érzést okoz.

Én személy szerint amire sajnálom a pénzt, az az okostelefon. Tudom, manapság mindenkinek olyan van, de én nem érzem fontosnak, hogy legyen nekem, nem használnám ki, sokkal jobban örülök egy pár cipőnek. :)

24/l

2013. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Aki megteheti, hogy vásárlásmániában szenvedjen, annak igazán irigylem a gondjait...
2013. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!