Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért számít kövérnek egy 170...

Miért számít kövérnek egy 170 cm-es 57 kg-os lány?

Figyelt kérdés

Az egész családom folyamatosan azzal piszkál, hogy fogynom kellene. Anyám 166-7 cm körül van és 56 kg, őt mégse piszkálja senki, pedig neki van hasa. Mikor mondtam neki, akkor azzal jön, hogy de ő hány éves, meg ő szült 2 gyereket stb.

Folyton azt nézik, mit és mennyit eszem, ha egy nap kétszer eszem, akkor jön a kérdés, hogy már megint eszel, akármit eszem azt mondják, a disznó is ettől hízik.

Ha megyek iskolába apám állandóan kérdezgeti, hogy fogsz magadnak venni enni és mit. Amikor jövök haza az az első kérdés, hogy mit ettem, részletesen el kell mondanom mindent a kajáról. Ha kimegyek a konyhába egyből ott terem, vagy kiszól a szobából, hogy mit csinálok. Állandóan kérdezgeti, hogy nem gondolom, hogy fogyókúráznom kellene-e.

Anyám, ha megyünk vásárolni mindig az XL-es, XXL-es ruhákat nézegeti nekem. Egyszer vett nekem egy nadrágot, ami kicsi lett, erre azt mondja b*zd meg milyen kövér vagy, holnaptól fogyókúra.

Egyszer a nagymamámmal mentem vásárolni, felpróbáltam egy nadrágot, erre hallom, hogy mondja az eladónak, hogy hát muszáj neki felpróbálni, mert elég nagydarab.

Én vagyok a legvékonyabb a családban, apám 100 kg, a tesóm szintén, a papám 120, a mamám 65, de alacsony. Lassan ott tartok, hogy nem merem kinyitni a hűtőt, meg ha hívnak, hogy kész az ebéd, akkor vagy azt játszom, hogy alszom, vagy azt mondom nem vagyok éhes, mert ebéd közben is folyton lesik minden mozdulatomat.

Ha ráállok a mérlegre, akkor az szerintük rosszul mér, de ha ők állnak rá, akkor jól működik...

Minden ismerősöm mindig mondja, hogy milyen jó alakom van, nehogy fogyjak, anyám meg jól kiröhögi őket.

Miért csinálják ezt velem?



2016. jan. 16. 12:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Otthon már lassan csak titokban merek enni, és minden után bűntudatom lesz és legszívesebben kihánynám.
2016. jan. 16. 12:14
 2/16 anonim ***** válasza:

A családod nem normális. Miért csinálják ezt????

Te vékony vagy. Egyáltalán nem vagy kövér, de még csak duci vagy husi sem.

Hallgass az ismerőseidre! A családod nagyon gáz!

2016. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Féltékenyek rád. Egyél ugyanúgy ahogy szoktál és szerintem kezdj el sportolni vagy kardiozni.
2016. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megadom a tiszteletet a családodnak, d szerintem baj van a fejükben. Alapból nem illik ilyet mondani. Szerintem teljesen jó a testsúlyod, bár nem tudom mennyi a zsír rajtad. De azt a kedves családod tudj, hogy a napi 5 étkezés az ideális? Nem hiszem hogy brutál adagokat betolsz egyszerre. Anyukád szerintem irigy, mert fiatalabb vagy. De ne aggódj, az ő fejében vannak gondok.
2016. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Rád vetítik a saját nyomorúságukat. Egyértelműen nem vagy kövér. Ők pedig egyértelműen komplexusosak.
2016. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet löttyedt vagy, bár ha izmos lennél több kg lennél. Ne foglalkozz velük egyenként, ha 49 kg lennél is piszkálnának. :D
2016. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*egyébként :) egyél jó sokat, ha ez zavarja őket :D
2016. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
tökéletes a súlyod, a családodnak valami komoly gondja van, próbálj meg valaki normálishoz fordulni, hogy mit kezdhetnél a családoddal
2016. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
95%

Nálunk is ez volt, utólag azt magyarázták, hogy nem akarták, hogy a család többi tagjához hasonlóan elhízott legyek (naaaagyon utólag). Sajnos fiatal tiniként voltam olyan idióta, hogy anorexiáig mentem. Az orvos konkrétan leordította anyám fejét, mikor kórházba kerültem, hogy hogy mondhatott ilyet (ekkor is kövér voltam neki).


Nem kell fogynod, ez egy teljesen jó súly, az ismerőseid látják jól.

2016. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
90%

Van erre egy nagyon egyszerű megoldás, kezdj el látványosan enni. Játssz is rá, pl mikor kérdezik, hogy mit ettél a suliban, mond mondjuk, hogy egy nagy szendvicset meg két csokis csigát (nyilván nem kell tényleg ennyit enned, csak mond ezt), és hogy milyen isteni finomak voltak, de hát ők ugye biztos megértik, és közben mosolyogj. Ebédkor is vonulj be, szintén mosolyogj, szedj inkább többször kisebb adagokat, ha szóvá teszik dicsérd meg anyukádat, hogy milyen remekül főz és egyszerűen képtelen vagy abba hagyni, de hát értik ők, hiszen látod milyen jót esznek. Ha legközelebb lekövéreznek, mond, hogy köszönöd az észrevételt, te is elégedett vagy az alakoddal, hisz múltkor a Peti is megdicsérte a suliban.

Lényeg az hogy ne vedd magadra. Legyél szarkasztikus, mivel elég butának tűnnek, nem fog nekik rögtön koppanni, de legyél kitartó és következetes.

2016. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!