Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl sokat költök szépségápolás...

Túl sokat költök szépségápolásra és vásárlásra?

Figyelt kérdés
150 ezer forintot keresek havonta, ebből kb 50 000 megy el vásárlásra (ebbe minden benne van: ruhák, illatszerek, sminkszerek, fodrász, stb.) Anyukám szerint vásárlásmániás vagyok. Szerintetek is olyan sok ez?
2015. dec. 7. 23:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%
A fizetése egészét is elkölthetné, ahhoz képest meg egyáltalán nem sok. :)
2015. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Így is szoktam félretenni, kb 20 ezret havonta. Egy barátnőmmel közösen bérlünk egy lakást (vidéki kisvárosban), ez fejenként rezsivel együtt 35 ezer Ft. Szóval még a vásárlásaimon felül is marad 65 ezer, ami nekem rengeteg, mert kb semmi másra nem költök. Autóm nincs, kaja minimális pénzből kijön (kis étvágyú vagyok), az utazást pedig a cég állja. De én is soknak érzem néha azért a költekezést, most próbálok legalább egy 10-est lefaragni belőle.
2015. dec. 8. 10:03
 13/19 anonim ***** válasza:

Sok. Amikor teljes állásban dolgoztam, nekem annyi maradt a rezsi, lakbér kaja és bérlet kifizetése után, mint a te teljes fizetésed, és úgy havi 20at költöttem belőle ruhára, a többi ment a megtakarításba.

Most épp nem dolgozom, szóval az alapokon kívül semennyit, havi 5-10 ezer, és nincs hiányérzetem.

De tényleg, mit csinálsz ennyi holmival?

2015. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát, leírom kb mire megy el ez a pénz. Szóval:

fodrász - 6000

kozmetikus - 3000

konditerem - 10000

kozmetikumok - 5000

A maradék megy el ruhára, kb 2 ruhadarab minden hónapba. Ezen lehetne szerintem csökkenteni talán, mert a többiről nem szívesen mondanék le.

2015. dec. 8. 12:17
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

így leírva nem tűnik soknak. talán a kondi,vannak olcsôbb helyek,de az a + 2-3e annyira nem oszt,nem szoroz ,főleg ha okkal jársz abba a terembe.

amúgy mivel nem is èlsz otthon, kár ennyire beavatni anyukádat a pènzügyeidbe. ha kijossz,nem kell tarhálni másokat hónap vegen,akkor szerintem rendben van .főleg ha van tartalekod is

2015. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem találom nagyon soknak. Bár a kondi kicsit sok, meg nem biztos, hogy minden hónapban szükséges a fodrász (Nyilván, ha fested a hajad, és látszik 1 hónap után feltűnően a lenövés, akkor érthető.)

De mivel így is raksz félre, meg kajára is jut, nem gondolom, hogy feltétlenül baj lenne.

2015. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez hol sok kondira? Én 18K-t fizetek, és olcsónak számít.
2015. dec. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Egyáltalán nem sok, nálunk anyukám 113 ezret keres, és 67 ezer megy el vásárlásra..
2015. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én ennyit egy nap eltudok költeni :D de a fizetéshez képest kb ok. Már ha rezsi meg ilyesmit nem kell állnod! Ámbár nekem kevésnek tűnik. Mindenesetre mindenki addig nyújtózkodjék ameddig a takarója ér. ;) ha kölcsön nem kell kérned, tudsz félre tenni stb akkor nem kell hogy lelkiismeret furdallásod legyen.
2015. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!