Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl sokat költök szépségápolás...

Túl sokat költök szépségápolásra és vásárlásra?

Figyelt kérdés
150 ezer forintot keresek havonta, ebből kb 50 000 megy el vásárlásra (ebbe minden benne van: ruhák, illatszerek, sminkszerek, fodrász, stb.) Anyukám szerint vásárlásmániás vagyok. Szerintetek is olyan sok ez?
2015. dec. 7. 23:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
31%
Figyi, ez rengeteg, amit te elköltesz ruhára, egyéb termékekre. Elég jö kereseted van, inkább tedd félre, mert később tudsz magadnak venni valami komolyabb dolgot. Nyilván nem azt mondom, hogy azonnal szokj le róla, de szépen lassacskán mondjuk 10.000 ft-ként szoktasd magad le erről. Én is nő vagyok és átérzem, hogyha meglátok valami szépet úgy megvenném. Én 100-t keresek, és egy háztartást vezetek, teszem hozzá fiatal vagyok, és 50.000 nekem a rezsi. A párom fizeti a lakbért, ami 70.000. Tehát azt javaslom hallgass anyudra. Nem akar ő rosszat ☺
2015. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kicsit sok, igen. Nekem is sokszor nagyon vissza kell fognom magam, de ha megtehetem, akkor is max 20 ezer forint amit elköltök, mert nincs több holmira szükségem. Parfümből van 2-3 amiket használok, azok elég nagy kiszerelésben vannak, évekig elég. Sminkszerek dettó, megveszek pár minőségit és sokáig használhatóak azok is. Fodrász 3-5 ezer forint, 2-3 havonta járok, mert igazítani/festeni otthon is tudok. A ruhákkal szokott elszaladni a ló, de azokból sem halmozok fel 10 pulcsit meg 20 nadrágot, egyébként amiket megveszek azokat simán lehet még hordani sokáig. Szóval én ezért tartom soknak az 50 ezret. Egyébként ennyiből szoktam magamra meg a páromra főzni egy hónapban, úgy hogy azért költünk nasira is.
2015. dec. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
A fizetésedhez képest sok. De amúgy nem, ez kb. két póló, egy pár zokni, meg az alap dolgok... fodrász már nem is nagyon fér bele.
2015. dec. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg megteheted, addig költesz ezekre és nem is gond szerintem. Ha már magadnak fogod fizetni a rezsit, más lesz a helyzet, addig élvezd ki, hogy több jut magadra. Bár az egyik hozzászólónak igaza van, azért félre is tehetsz simán valamennyit a későbbiekre. :)
2015. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg marhasok értelme van félretenni 10 ezret havonta. Alig fél év, és már 60 ezer forintja lesz, az aztán tőke. 5 év, és 600 ezer. És alig 60 év, már vehet belőle akár egy garázst is egy jobb helyen.
2015. dec. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell annyira lebecsülni a pènz fèlretètelèt. sok kicsi sokra megy.

igazából nem mindegy, hogy a kèrdező otthon èl -e.mert ha mondjuk albèrletben èl,ès alig jön ki a vásárlások miatt,az gáz.

de ha otthon èl,ès nem igen kell beleadni pènzt a közösbe,akkor belefèr.

főleg a ruhák,jól jönnek majd èvekig,akkor is hogyha megszorulsz,legalabb ruhára nem kell költeni.a kozmetikumok 1-2 èvig jók,azokat nem kell őrizgetni.

èn akkor momdanám soknak a vásárlást,ha veszel olyan dolgokat is,amit nem is hasznalsz..pl cîmkèsen beteszed a ruhát a szekrènybe,majd ott is marad..vagy megveszed a 20.rúzst,esetleg 1x kipróbálod,de el is felejted használni.

na az pazarlás.de ha használod amiket veszel, akkor nem gáz. nekem is volt,hogy nagybevásárlast tartottam a rossmannban, csak alap kozmetika dolgokat vettem újra,mègis ott hagytam egy 20ast èrte..kicsit fájt a szívem èrte,de pl egy púder vagy egy pirosító elèg akár egy èvig is. szóval nálam nem rendszeres,hogy sokat fizetnèk. inkább egyszere megveszek mindent,aztán hónapokig nem kell.

ruhákból is szezon elejèn szoktam venni 1-2 darabot+új cipőt/kabátot.

de nem minden hónapban ez se

2015. dec. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg mindenkinek a saját pénzét kellene beosztogatnia, és nem a másokét.
2015. dec. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
... és de, 10K sprórolás havonta, az konkrétan lófax. Vegyél belőle 3 könyvet, olvasd el, és ha ezt csinálod 5 évig, utána nem kell spórolnod.
2015. dec. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig tök becsülendő, hogy a saját pénzedet költöd. Sok más fiatal is elkölt ötvenezret havonta, csak azért a szülei dolgoztak meg. Mivel ez a te munkád eredménye, így abszolút a te döntésed, hogy mire megy el. Persze azért spórolni lehet, ha vannak hosszabbtávú terveid, meg próbálj meg ebből a pénzből ne csak szépségápoló, ruha termékeket venni, hanem mondjuk utazni, jó programokra költeni, és még a könyv-vételben is igaza volt itt valakinek.
2015. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
a fizetésed harmadát elköltöd:D szerintem ku rvasok. ha mondjuk dupla annyit keresnél, akkor esetleg.. de így félretenni, spórolni nem tudsz, mert elvered felesleges hülyeségekre a pénzt. hány éves vagy?
2015. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!