Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Normális, ha túl fiatalnak...

Normális, ha túl fiatalnak érzem magam a "szépséghez"?

Figyelt kérdés

Tudom, ez most egy kicsit furcsa :) De megmagyarázom. Szóval, hamarosan 14 éves leszek. Nagyon utálom a "cicababa" stílust, az osztály lányai pedig többnyire ilyenekből állnak (festett haj, cukcsi körmök meg minden szupcsi dologcsi), nekem ettől hánynom kell. De azért az ápolatlanságot sem szeretem. Nagyon tartok attól, hogy túlzásba viszem a "szépítkezést". Minden reggel alapozót kell használnom, mert eléggé problémás bőröm van (kozmetikushoz járok rendszeresen, de ettől függetlenül még nem tökéletes), és sokszor ki is húzom a szemem, persze csak szolidan, de akkoris... nagyon tartok attól, hogy tönkre fog menni a bőröm az alapozótól, attól is félek, hogy egy idő után annyira meg szokom a szemkifestést, hogy már le sem tudom tenni a szemhéjpúdert. Úgy érzem, hogy kellene még pár évet várnom, de egyszerűen nem tudok. :S Mondjuk, a hajvasalásról már leszoktam, mert meguntam, hogy minden reggel ezzel kell töltenem perceket, aztán pár óra múlva úgyis ugyanolyan hullámos, mint amikor nincs kivasalva.

Ráadásul tudom, hogy még rengeteget fogok változni, mert most egyébként nem tartom magam túl szépnek, kislányos arcom van, ami érthető. De nem akarok túlzásba esni "idősítés" téren (festékek stb.). :S

Más is érzett már így? Ilyenkor mi a "helyes" út?

Előre is köszi :)


2010. febr. 7. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

fiatalon énis sok sminket hazsnáltam. alapozó, szemhéjpúder stb. kséőbb azonban, a bőröm rendbejött, így leszoktam az alapozóról, meg amúgyis tök macerás volt úgy megcsinálni h kicsit se legyen feltűnő, a szemhéjpúderekről is leszoktam, mert rájöttem egy sima szemceruza bőven elég ahhoz h jól mutassak.

a cicababa stílus nemcsak a sminkelésen múlik. ahhoz olyan ruhák is kellenek, meg olyan viselkedés. ha te nemvagy ilyen, akkor egykis sminktől nemleszel cicababa, nemkell aggódnod.

de sztem a szemhéjpdőert mellőzhetnéd, elég a ceruza, meg a spirál.

2010. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Az szerintem nem gond, ha ápoltnak akarsz látszani, én is elég régóta használok alapozót és korrektort az arcom miatt, de ez nem baj, ha este lemosóval le is tisztítod rendesen, vagy bőrradírt is használsz (heti 1x). Nem hiszem, hogy nagyon félned kéne, hogy túlzásba esel. Azt írtad, hogy nem bírod az ilyen "szercsi-puszcsi-cukcsi" stílus ( dettó, rühellem), és ha így van, akkor nem is válsz olyanná. 14 évesen még nem alakult ki talán a saját stílusod, fogsz még változni rengeteget, de az nem baj, ha teszel a szépségedért. Nálam évek óta alapozóból, korrektorból, szempillaspirálból, esetleg fekete szemcerkából áll a napi smink. Ez elég naturális szerintem, nem kihívó, nem kelt plázacica érzést, de elég ahhoz, hogy nőies hatást keltsen. Ha ez neked most még sok az nem gáz, használj azt, ami jól esik. Engem 15 évesen a barátnőim, akik akkor már elég durván sminkelték magukat, megpróbáltak "átalakítani", nem sikerült :) nem éreztem magam késznek rá, aztán 1-2 évvel később magától kialakult egyfajta igény arra, hogy kicsit jobban nézzek ki. Szóval nyugi, azt tedd, ami jól esik :) ha várni szeretnél, akkor várj még, de attól ne félj, hogy túlzásba esel.
2010. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!