Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Esztétika vagy eszme? Melyik...

Esztétika vagy eszme? Melyik a fontosabb?

Figyelt kérdés

Persze a legjobb, ha a kettő harmóniában van a sminkben, öltözködésben, önkifejezésben, de ha szembenézünk magunkkal tudjuk melyik a fontosabb.

Stílusunk, vagy hogy mi előnyös?

Kíváncsi vagyok minden gondolatra.


2010. jan. 6. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
stílusom sportos...de hosszú hullámos csajos hajat akarok:)hát lehet furcsa lesz,de NEMÉRDEKEL::D:D
2010. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy egyre gondolunk...


Én sokszor kerülök úgymond szembe magammal, hogy pl lesz egy esemény és megtervezem a sminkem a ruhám és stb a megjelenésem. De aztán rájövök, hogy oda nem mehetek el úgy mert túl sok lenne az embereknek, holott igazából én ilyen vagyok. Ilyenkor sokszor tépelődöm, hogy melyik legyen az én boldogságom és elégedettségem de akkor lehet sokan furcsán néznek rám, vagy ne vegyem komolyan és jelenjek meg konzervatívabban, vagyis legyek átlagos.


Ilyenkor rendszerint nem megyek el az eseményre :D De már megtanultam úgy kezelni, hogy kitalálok egy másik megjelenést, vagy pedig az eredeti tervtől egy kicsit eltérek, de lényegében mégis ugyanaz marad.


Vagy arra gondolsz hogy pl valaki 100 kg de neki mégis a bőr leggings tetszik és hogy akkor mi a fontos, és hogy felvegye-e. Ilyenkor szerintem a válasz, ne. Én voltam hasonló helyzetben, hogy olyan ruhadarab tetszett ami nem nekem volt kitalálva. Egyszer megelégeltem és felvettem, de rá is jöttem rögtön, hogy szép-szép de hozzám nem illik és nevetségessé teszem magam, jobban járok ha lemondok róla. Akkor azonnal el is múlt a vágyakozás a ruhadarab iránt szóval utána már könnyen megbékéltem a ténnyel, hogy én olyat nem fogok hordani.


Szerintem a legfontosabb, hogy önmagunk legyünk és merjük felvállalni magunkat. Mert ha nem így teszünk az hosszútávon igencsak megvisel.

Viszont mindennek van határa be kell látni, hogy néha változtatni kell az eredeti elképzelésen a SAJÁT ÉRDEKÜNKBEN. Mert ha nem tesszük magunkból csinálunk hülyét... az meg nem éri meg. ;)

2010. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Előző!

Teljesen ilyen dolokra gondoltam. :)

Praktikusnak, és hozzám illőnek találnám a répa nacót, párszor szembesítettem magam a próbafülkében, hogy ez bizony nem az én gatyóm, mert nagyon kerek a fenekem (vki azt mondaná rá, hogy nagy, de sztem attól függ mihez képest:D ). Szóval azóta figyelem azokat, akik a divat hatására felveszik, pedig nem kéne, és vissza is találtam a lelki békémhez.


Mondjuk, amióta melóhelyem van nem sokszor öltözetek kedvem szerint, de azért így is mindig megtalálom az arany középutat a konszolidált, extravagáns és praktikus között. (Nekem könnyű volt ez, mert raszta hajam van, bármilyen konszoldáltan öltözöm, egy kicsit akkor is extravagáns vagyok.:)

2010. jan. 7. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!