Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Te hogy állsz a divatos...

Te hogy állsz a divatos vékonysággal? Kérlek, oszt meg velem, mit gondolsz róla.

Figyelt kérdés

Feltűnt már, hogy ez dől a reklámokból, a zeneklippekből, a magazinokból, a filmekből, a kifutókon, a helyi menő csávó/csaj szájából?

Felfogom én, hogy ízlések és pofonok, a férfiaknak, nőknek is más és más tetszik, de beléd erőszakolják, hogy szar alak vagy, ha nem nézel ki 'Jól'.


A sztárok kíméletlen diétáknak vetik alá magukat, hogy tökéletesen feszítsenek a vörös szőnyegen. Andi vigyorogva újságolja, hogy hány kilót dobott le magáról, mióta diétás joghurtot zabál. A zeneklippek 80 százalékában csak hosszú lábú, lapos hasú gerlék rázzák a seggüket a közönségnek. A magazinokban tonnaszámra szemeznek veled a darázsderekú szépségek. A filmek főhőseinek testalkata is mindig dögösen vékony. Külön sorozatokat készítenek túlsúlyos emberekről, hogyan szakad meg a szépségideál hajkurászásában és próbálja elérni a vékonyságot. Külön kategóriát foglal el a Fogyókúra a GyK-s listában.


Fogyj le, és akkor szép leszel. Fogyj le, és lesznek barátaid. Fogyj le, és beilleszkedhetsz a társadalomba.


(Természetesen vannak kivételek, de 70-80 százalékban ez fröcsög mindenhonnan.)



2013. aug. 2. 11:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Viszont hozzátartozik,hogy egy-egy ember rengeteget dolgozik azon,hogy bombaalakja legyen,mert a tvnézéstől senkinek nem lesz lapos hasa.

Arról nem beszélve,hogy aki elfogadja magát kövéren,vagy dagin akkor oké. De a legtöbb túlsúlyos lány csak nyafog,hogy mennyire szar neki,hogy mindenhonnan ezt hallja,hogy a vékony lányok így meg úgy. Az emberek legnagyobb része tehet arról,hogy hogy néz ki,és akinek nem tetszik az kezdjen el mozogni, nomeg tegye félre a hamburgert. Én ismerek olyan molett lányt aki jól öltözködik, népszerű,fiúknak is tetszik.

2013. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség ezzel foglalkozni. Amúgy pedig a média egyik fele sugallja, amiket írtál, közben meg millió meg egy kampány van a plus size nőkért.

Én annak örülnék, ha nem azzal foglalkozna már mindenki, hogy a másik hogy néz ki, hanem a saját kertjében kapirgálna. Szerintem ha elfogadná mindenki a saját testét, vagy tenne azért, hogy olyan legyen, amilyennek ő szeretné, az klassz lenne.

Én pl egyszer nem szólok meg egy nagyobb súlyú embert, mert bunkóság, meg attól senkinek sem jobb, sőt. Meg persze ezért rögtön a világból is kiutálna mindenki, mert hogy merészelem. Az viszont senkit nem zavar, hogy mást se hallgatok, csak hogy miért nem eszek többet, miért vagyok ilyen vékony, meg hogy menjek el a büdös francba, amiért ilyen merészelek lenni. És ezért bezzeg senki nem szól kb. Pedig megleőőmód nem direkt vagyok ilyen, és a beszólások nekem is rosszul esnek.

Na és mi van azzal, aki alacsony pl? A csapból is az folyik, hogy 175 centi alatt nem vagy ember. De arra ügyeljünk, hogy ne legyenek túl vékonyak a modellek, mert nehogy az elhízottakat megsértsük.

Meg a hajad legalább érjen csípőig. És persze még éjjel felkeltve is legyen tökéletes a sminked.

De még millió példát mondhatnék. Sose lesz olyan, hogy nem lesz valami divatos, populáris. És olyan se lesz, hogy mindenki belefér. A média sose arról szólt, hogy mi a valóság. Ha arra vagyok kíváncsi, kinézek az ablakon. :D

Amúgy pedig a fogyókúra nem olyan istentelen dolog. Nem gond, ha van valakin néhány kiló felesleg, viszont egy jó részre nem ez igaz, hanem hogy egészségügyi problémákat okozó túlsúlyuk van. Ami pedig valahol mindenkit érint, mivel a kezelésüket a TB finanszírozza. :D Jó, hát kicsit eltúlozzák a médiumok ezt is, de mit nem?

Próbáld elfogadni magad. Ha ez meglesz, akkor nem ilyen hülyeségeken fogsz fennakadni és sokkal boldogabb leszel. Nem attól, hogy bombaalakod lesz. Nem attól, hogy szépségideál vagy. Kitartást, és kívánom, hogy ne ess vissza.

2013. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!