Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Te hogy állsz a divatos...

Te hogy állsz a divatos vékonysággal? Kérlek, oszt meg velem, mit gondolsz róla.

Figyelt kérdés

Feltűnt már, hogy ez dől a reklámokból, a zeneklippekből, a magazinokból, a filmekből, a kifutókon, a helyi menő csávó/csaj szájából?

Felfogom én, hogy ízlések és pofonok, a férfiaknak, nőknek is más és más tetszik, de beléd erőszakolják, hogy szar alak vagy, ha nem nézel ki 'Jól'.


A sztárok kíméletlen diétáknak vetik alá magukat, hogy tökéletesen feszítsenek a vörös szőnyegen. Andi vigyorogva újságolja, hogy hány kilót dobott le magáról, mióta diétás joghurtot zabál. A zeneklippek 80 százalékában csak hosszú lábú, lapos hasú gerlék rázzák a seggüket a közönségnek. A magazinokban tonnaszámra szemeznek veled a darázsderekú szépségek. A filmek főhőseinek testalkata is mindig dögösen vékony. Külön sorozatokat készítenek túlsúlyos emberekről, hogyan szakad meg a szépségideál hajkurászásában és próbálja elérni a vékonyságot. Külön kategóriát foglal el a Fogyókúra a GyK-s listában.


Fogyj le, és akkor szép leszel. Fogyj le, és lesznek barátaid. Fogyj le, és beilleszkedhetsz a társadalomba.


(Természetesen vannak kivételek, de 70-80 százalékban ez fröcsög mindenhonnan.)



2013. aug. 2. 11:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
én nem így gondolom,én vékony vagyok és mindenhol azt hallom,hogy az jó akin van mit fogni meg stb... én meg örülnék neki,ha 55 kg lennék ja és hiába vagyok vékony a hasamról nem mondanád meg ,hogy 50 kg vagyok.Nem mindenki bombanő aki vékony.
2013. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 hahahahaha ***** válasza:
37%
A média csak kiszolgálja az igényeket. Az emberek azokat a ruhákat veszik meg, arra a filmre váltanak jegyet stb, amiket vékony lányok reklámoznak. Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy befolyásolni akarják az emberek ízlését. Az arany sem azért értékes, mert szép sárga, hanem azért, mert ritka. Most hogy az emberek 2/3-a túlsúlyos, ne csodálkozz azon, hogy senki nem akar már mindenhol hájas seggeket nézegetni. Egyépként is nőlj már fel. Felesleges ezen háborogni. Változtatni úgysem tudsz rajta. Alkalmazkodj a körülményekhez. Fogyj le, vagy keress egy olyan pasit, aki megelégszik egy kevésbé vékony lánnyal is. (fogadok, hogy lány vagy, és túlsúlyos) Ez nem olyan "Ha ló nincs, jó a szamár is". Az életben néha muszály az igényeinket a lehetőségekhez igazítani. Persze vannak olyan pasik is, akik kifejezetten a kövér lányokat szeretik. De annyira ritka és annyi a kövér nő. Kicsi az esély rá, hony pont Te leszel az, aki majd kifog egy ilyet. De sok sikert hozzá!
2013. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen igazad van. És vannak sokan, akik elhiszik, hogy azért mert ők vékonyak, már értékes emberek is. Szánalmas, hogy társadalmilag elfogadottabb, ha egy nő vékony akar lenni, le (el) akar fogyni, mint az, hogy egészséges vagy erős szeretne lenni, vagy akár az, hogy jól érezze magát a testében.

Mintha a társadalom arra uszítaná a nőket, hogy foglaljanak el minél kisebb teret, akkor lesznek jók. De nem azért, mert esetleg ez számukra előnyös lehet, hanem azért, mert másoknak, a férfiaknak ez tetszik. Én erre mindig azt mondom, hogy b.ssza meg. Bármilyen testalkat teljesen rendben van, és minden embernek, minden nőnek joga elfoglalni annyi helyet a világban, amennyit a csodálatos teste kitölt. Miért fogyna el valaki, mikor lehetne akármi más? Ha megkérdezed a tizenéves lányok nagy részét, mi akar lenni, rávágja hogy vékony, vagy csinos. Egy tizenéves lány BÁRMI lehet még, orvos, művész, tudós, író, ninjateknős, feltaláló. Mégis a vékony sokkal-sokkal elfogadottabb. Pedig mi a vékonyság? Semmi.

Ezen nem kell csodálkozni, olyan társadalomban élünk, ahol a nő egyetlen értéke a vékony test. Tárgyiasítják és túlszexualizálják, és bár férfiak előtt is ott halmozódik egy adag elvárás a külsejüket illetően, a nőknek mindig is sokkal nehezebb dolguk volt. "A férfiak a kerek nőket szeretik. A férfiak ezt szeretik. a férfiak azt szeretik." KUSS. Senkit, nem érdekel, ugyanis a nők élete NEM a férfiak körül forog.

A fogyókúrák (sokszor egészségre veszélyes, embertelen) promóciója hatalmas manipuláció. Nem egészséges és vékony nőket, hanem engedelmes nőket nevel, akik meghajolnak a társadalom ostoba és felszínes elvárásai előtt a nőkkel szemben, mert elhiszik, hogy ha kevés háj van rajtuk, az jelenti az összes értéküket. Szomorú, hogy sokszor egy vékony nő egyetlen erényének azt hiszi, hogy vékony, és hogy egy kövér nő azt hiszi, akkor lesz bármilyen szinten is értékes, ha változtat a külsején.

2013. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy szélmalom harc, azt pedig pláne nem, hogy csak nekem van tele a tököm ezzel a szépségideál ajnározással.

Egyébiránt bátorkodom megjegyezni, hogy igen, most már túl vagyok az anorexián, a húgom azonban nem ilyen szerencsés. Abban ellenben igazad van, hogy nőnemű vagyok.


Ettől függetlenül mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 2. 11:48
 5/22 anonim ***** válasza:
Testképzavarom van. Néha túl vékonynak látom magamat, máskor pedig úgy érzem, hogy nagy a hasam, vastag a combom, undorító vagyok. Nem tudok elfogyasztani egy adag kaját anélkül, hogy ne nézném, ne számolgatnám, hány kalória lehet benne, de ha mégis sokat eszek, akkor arra gondolok, hogy "ezt este úgyis lefutom, de azért utána már nem eszek". Már megőrjít :(
2013. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj, lányok :( Olyan rossz ilyeneket olvasni. És bármit is írhatnék, biztos hallottátok már ezerszer, de tényleg próbáljátok megérteni, hogy az értéketeket nem a testetek határozza meg. Senkiét sem az határozza meg. Az számít, mennyire vagytok kedvesek, együttérzőek, intelligensek, segítőkészek, humorosak. Tudom, hogy borzasztó nehéz szembe menni az árral és figyelmen kívül hagyni a média manipulációját, de ismerjétek fel, hogy nincsen általánosan elfogadott szép. Mindenkinek más tetszik, és ez így van rendjén. A testetek csak egy hüvelye annak, akik valójában vagytok, és semmit nem határoz meg veletek kapcsolatban.

Ha szeretsz hamburgert enni és nem érdekel, ha van rajtad 10 kiló zsír, akkor egészségedre! Ha le akarsz fogyni, az is rendben van, de ne tagadd meg az ételt magadtól. Egészséges, megfelelő táplálkozással és sporttal is el lehet érni ugyanazt az eredményt és mentálisan is jobban érzi magát az ember.

Enni kell, a testednek kell a táplálék ahhoz, hogy működjön, ahogy egy autónak is kell az üzemanyag a működéshez. Soha ne legyen bűntudatod amiatt, hogy ettél valamit, és ne sporttal "büntesd" magad, ha így volt. Ha szeretsz futni, az remek, de ne azért fuss, mert szerinted sokat ettél, hanem egyél azért, hogy kellő energiával futhass. Nem kell félni a kalóriáktól, az ember nem kalóriákat eszik, hanem kaját. A kaja jó dolog. Enni remek dolog, és soha, de soha ne érezd rosszul magad az evés miatt.

2013. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hatos, én is ezen az állásponton vagyok.

2013. aug. 2. 12:29
 8/22 hahahahaha ***** válasza:
66%
Én azt feltételeztem, hogy túlsúlyos vagy. Amit nem cáfoltál azzal, hogy túl vagy az anorexián. Olyan hogy szépségideál nem létezik. Egy nő attól szép, hogy vékony. Az nem azt jelenti, hogy csont és bőr, hanem hogy nincs, vagy kevés rajta a zsír. Persze ettől még lehetnek más értékei is, de a pasiknak annyire számítanak a külsőségek, hogy egyszerűen ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Egyszerűen fontos, hogy egy nő hogy néz ki. És vannak más szempontok is.
2013. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Nekem meg az a véleményem hogy ez egy marhára elmaradott "észrevétel" ugyanis mostanság pont hogy a teltebb nők azok akik kampányolnak és utálkoznak a vékonyakra. Az elhízás globális méreteket öltött, ezért ők vannak többségben, valóban hétköznapibb az ő testük mint a vékony alkat, de az nem azt jelenti hogy az a jó. Érdekes hogy a fejlettebb országokban ez teljesen evidens hogy egy nő adjon magára. Ez nem azt jelenti hogy csontsoványnak kell lennie, van átmenet aközött és az elhízás között. A hosszú lábak meg a vékony derék vonzó, valamilyen szinten mindig is az volt. Én nem azt mondom hogy mindenki akkor ember csak, ha ilyen, de úgy gondolom hogy a mocskolódásnak véget kéne vetni illetve be kéne fejezni a divatvilág és a média szapulását, mert tenni mindig sokkal nehezebb lesz mint nagy szavakkal dobálózni. Mindenki nézzen mélyen a szívébe, és döntse el végre mit akar. Ha valaki úgy érzi nem tetszik neki a külseje és szeretné jobban érezni magát akkor tegyen érte. Nem kell sem méregdrága kondibérlet sem étkezési tanácsadó. Az élet egyszerű, a szabályai is egyszerűek, nem kellenek nagy pénzek sem a mozgáshoz sem az evéshez, csak kitartás és önfegyelem. Persze vannak olyanok is, akiknek mindez nem éri meg a vékonyságot, de ha ők vállalják a saját testüket akkor szerintem az lenne az oké ha belül is ténylegesen elfogadják magukat és nem másokra vetítik ki a belső rossz érzéseiket saját magukkal kapcsolatban. Mint ahogy sokan ezt is teszik, és képesek felfogni hogy amit a médiában látnak nem a valóság és sem mástól nem maguktól nem várják el hogy úgy nézzenek ki mintha photoshoppolva lennének, és egészségesen tudják kezelni azt is ha teltek, meg azt is ha vékonyak.
2013. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
"Egy nő akkor szép, ha vékony, és nincs rajta zsír" Ez hülyeség. Nem te fogod megmondani, hogy egy nő teste mikor szép. Ha azt mondod, nincs általánosan elfogadott szép, akkor miért fosod telibe a saját állításodat azzal, hogy kijelented, hogy a vékony nők a szépek? Ha nem fognád fel, a válaszolók között vagy akár az olvasók között lehetnek (és vannak is) olyanok, akik a hozzád hasonló gyengeelméjű idióták miatt betegek, éheztetik magukat és egészségtelen kapcsolatban vannak a kajával. Szóval jó lenne, ha a nativitás meg a hülyeséget nem dobálnád szét az interneten ahol önbizalomhiányos fiatal lányok is olvashatják.
2013. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!