Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vett valaki "házalók"tól...

Vett valaki "házalók"tól parfümöt mostanában? Gentle woman, ill. men márkájút.

Figyelt kérdés
Nyugta alapján Rhino Taurus cég emberei csengettek és 3 parfümöt adtak 10.000ért. Szerintetek van benne valami átverés? Akár a parfüm minősége, akár valami más? Nem szoktam így vásárolni, nem szeretek az előtérbe se engedni senkit, de édesanyám belezúgott az egyik illatba és megvettem neki :S

2012. nov. 22. 15:51
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Valószínű, hogy csalás áldozata lettél! Több helyen is megfordultak már!
2012. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
Éppen ma jártak nálam is... Sajnos én is vásároltam tőlük, ugyanis nagyon jól csinálják a dolgukat. Térültem-fordultam és már (rám nem jellemző módon, mindig elhajtom az ilyen "kofákat") vettem is egy parfümöt. Ugyan az a cég egyébként. Én sem szoktam soha ajtót nyitni, ha tudom ,hogy nem várható aznapra senki és ma mégis nagyon csúnyán beleszaladtam a dologba.
2012. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 izaziza válasza:

Sziasztok!

Nálam az imént jártak. Én is beugrottam. Az a szerencse, hogy csak 2500 Ft volt nálam, így annyiba került. Persze utólag esett le, hogy ami eredetileg 12000 Ft, azt hogy adhatják el 2500-ért... Én még blokkot sem kaptam.

Igazából az érdekelne, hogy nem lehet e egészségkárosító hatása. Mert az nyilvánvaló, hogy hamis.

Tényleg állati ügyesek!

2012. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 -adolf- válasza:
Sziasztok igazából ez teljesen legális dolog :d ilyen van ! egyszerüen kérnek az önkormányzattol egy engedélyt meg egy céges megbizás és kész , sajnálom őket hogy nincs rendes munkájuk de őnekik is megkell valamiből élniük ! ahogy mindenki másnak
2013. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Nyugi skacok, én is alászaladtam:D egy ezresért a csaj parfümnek:D mindegy mostmár, csak tényleg ne legyen senkinek semmi baja tőle:D
2013. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Most mentek el tőlem is, mondom fenntartom a srácot kicsit. Tesco-ban találkoztam már ezzel a technikával (ingyen 2 db a tied, de csak ha vásárolsz), nagyon jól be tudják palizni az embert. Én nem vettem, mert mindig észnél vagyok ilyen dolgokban; a neten rákerestem, 3800 Ft-ért árulta Vaterán valaki, (gondolom szintén egy átvert ember), de nem sikerült ennyiért sem eladnia, szóval tuti hamisítvány...

Jó illata van, de ennyi. Ha parfümöt akar venni az ember, akkor azt NE házaló árusoktól tegye!

2013. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
engem utcán állítottak le, hogy most debütált franciaországban ez a parfüm, és kapok 1-et ajándékba, ha az egyiket megveszem 6ezerért, sőt, plusz 3ezerért kaptam volna még 1-et, de nem volt nálam 7ezernél több így csak 1+1 ajándék csomagot vettem. de most látom hogy már ilyen régi kérdésnél feljött a márka és a gyártó cég, így jól bepaliztak. bár úgysem volt semmi ötletem anyák napjára.
2013. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:

Sziasztok! Leírom én is, hogy mi történt velünk 2013.május 04-én belvárosban:


Egy verőfényes vasárnapon sétáltam egy kedves ismerősömmel az Oktogonon, amikor két fiatal hölgy (kb. 25 évesek lehettek) leszólított minket, azzal, hogy elrabolhatnának e pár percet az időnkből két parfüm-minta megszagolása erejéig. Nagyon kedvesek voltak, mondtuk nekik miért is ne, csináljuk.

Kedvesen kezet nyújtottak, bemutatkoztak, végig megvolt a szemkontaktus, és a mosoly. Folyamatosan kérdeztek bennünket, gyorsan váltották a kérdéseket, kellemetlenül érezte magát az ember, gyors kérdések, gyors válaszok, közben mosoly, szimpátia kedves hozzáállás, dicséretek halmaza. Nagyon profin felépített (de a hozzáértő látja, hogy totál begyakorolt mondatok, kérdések) eladási stratégiáról van szó, amivel nagyon-nagyon sok embert át lehet verni.

Első körben megmutatták a parfümöket (Gente Men és Gentle Woman), elmagyarázták, hogy teljesen hivatalos cég áll a háttérben, számlaadással együtt (na itt már teljesen egyértelmű volt, hogy pénzt akarnak, nem pedig két különböző szagmintákat elemeztetni velünk). Elmondták, hogy a cég milyen nagynevű parfümöket gyárt és forgalmaz (mondták, de nem ismertem azokat, amiket említettek). Jött a teszt, először a kedves hölgyismerősöm csuklójára fújtak, majd a sajátomra. Közben persze nagyon aranyosan mosolyogtak, dicsérgettek minket: Mi biztosan egy pár vagyunk, mert nagyon összeillünk. Aztán mikor mondtuk, hogy nem, csak barátok vagyunk lefagytak, aztán kimagyarázták magukat, hogy egyszer egy anya-fia párra mondták azt, hogy ők együtt vannak. Mondom nagyszerű. Közben megszagoltuk az illatokat és kikérdezték, hogy melyik nyerte el tetszésünket. Ezután egymásét kellett megszagolni, majd véleményt mondani. Aztán megköszönték, hogy véleményeztük a termékeket, (gondoltam, hogy jólvan, örülök, ennyi volt, viszlát) és mindkettőnknek kezébe nyomtak egy-egy parfümöt (bontatlan csomagolásúak voltak) azzal a szöveggel, hogy ez ajándék. (A barátom nagyon meglepődött, milyen kedvesek és aranyosak, látszott rajta, hogy örül neki. Bevallom én is elhittem két másodpercre ezt az egészet.) Elmondták, hogy mennyibe is kerül ez a parfüm (30ml 15.000 Ft) Kérdezték, hogy reálisnak tartjuk-e ezt az árat. Mondtam, hogy az, aztán magamban utánaszámoltam, ku**ára nem az, mert ennyiért Chanel parfümöt lehet venni, nem egy ilyen névtelen semmit.

A következő kérdés az volt, hogy mondjuk egy-egy francia nevezetességet. Adtam a hülyét és kérdeztem, hogy bármi lehet az, személy, tárgy fogalom bármi? Persze-persze akármi, kivéve az Eifell-torony.(Itt sztem a legtöbb emberben keletkezik egy kis feszültség és valóban elkezd gondolkozni, mit is mondhatna. Majd amikor kitalál valamit, megkönnyebbül, hogy hú, sikerült). Tehát megtörtént, nagyon okosak voltunk, és jutalomként a kezünkbe adtak plusz két parfümöt. (Az ellenkező nem parfümjeit), azzal a feltétellel, hogy csak akkor adják oda, ha elajándékozzuk. Mondtuk persze-persze. Jött a süket duma, felvezetés, átterelés, ami odáig ment, hogy ez a három-három parfüm most csak 12.000Ft-ba kerül. (per fő).

Jött az én kifogásom, hogy miért nem akarom megvenni a termékeket:

Nagyon szimpatikusak és kedvesek vagytok, nagyra értékelem azt a nagy fáradozást, amit értünk tettetek, de nekem már megvan az illatom amit használok és maradnék annál. (Tehát tök diplomatikus voltam, nem küldtem el egyből őket a pi**ába, hogy mégis mit gondolnak, három ajándék parfüm a végére már 12.000 Ft????)

Megértették, elvették a parfümöket, majd a mellettem lévő ismerősömhöz fordultak. Ránéztem és egyből láttam rajta, hogy tényleg gondolkozik rajta, hogy megveszi. Na mondom magamban, a lóf***t fogják palira venni. Kivettem a kezéből a parfümöt, odaadtam nekik azzal a mondattal, hogy köszönjük szépen, de Ő sem kéri. Az egyik lány elég mérgesen nézett rám, aki visszarakta a hölgy-barátom kezébe a három db terméket: -majd a hölgy eldönti. Aztán én megint kivettem a kezéből, visszaadtam, megint odaadták neki, már idegesek voltak, aztán magamhoz vettem a három parfümöt és azt elég határozottan de már rég nem nyugodt hangnemben mondtam: Vagy elveszitek tőlem, vagy lerakom a földre, és itt hagyjuk. Teljesen kibuktak, talán mondanom sem kell, nem szépen néztek rám. Minden jót kívántam nekik, megköszöntem még egyszer a bemutatót, ők pedig szintén, de már nem kedves hangnemben búcsúztak.


Nagyon kedvesek, szépek(!!!)(nem pedig a tipikus kofa kinézet és kisugárzás, nem volt semmilyen rábeszélő magatartás) aranyosak, mosolygósak voltak, bemutatkoztak, kérték, hogy tegeződjünk (ami természetes volt persze, mert kevés volt a korkülönbség köztünk). Nagyon ügyesen vezették fel a lányok ezt az egészet. Dicsérgettek minket, hogy látják rajtunk, hogy mi nem az átlagrétegből vagyunk, milyen jól nézünk ki, összeillünk, egy pár vagyunk stb…stb…

Kíváncsiak voltak a véleményünkre, ami nagyon fontos volt számukra (gondolom…) aztán ajándék parfüm, majd egy kis „kvízjáték” után még plusz ajándék, aztán még egy kis hülyítés után 30.000 Ft helyett csak 12.000 a három parfüm.

A neten utánakeresve ennek a márkának, nem kell sokáig böngészni: sok embert átvertek már ezzel, vagy hasonló stratégiával.

Egész pszichológia volt, és tudom, hogy így leírva mindenki okosnak és ügyesnek érzi magát, hogy "engem nem lehet átverni, én ott hagytam volna őket egyből", de el kell mondanom, hogy nem ilyen egyszerű az egész. Ott a helyszínen, ahol pillanatok alatt pörögnek az események, könnyen rábeszélik az embert...és ahogy látom, elég sok embert átvertek...


Remélem hasznos volt egy-két ember számára, hogy leírtam a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban:) További szép napot kívánok!

2013. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, tegnap vettem egy férfi és egy női parfümöt. Most akartam utána nézni a neten. Semmi jelét nem találtam annak, hogy ez valóban egy márkás francia parfüm lenne, mindenhol inkább olyanokat írtak, hogy átverés. És elgondolkoztam. Akármilyen gagyi vagy nem gagyi parfüm is ez, 3000 Ft/db-ért vettem nagyon jó illatú - és sokáig illatot tartó parfümöket. Ami akárhogy is nézzük, jó ár egy parfümért. Én nem érzem magamat átverve, még akkor se ha ezt a parfümöt sose fogják boltokban árulni 25 000 ft-ért...
2013. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Orsikaosir válasza:

[link]

Ez a honlapjuk :)

Én is találkoztam már velük az első körben még 3 terméket akart eladni nekem a srác 12 ezer forintért mikor mondtam nem kértem már 8 ezerért is oda adta volna és végül 2 terméket 2 ezerért vettem meg.

Ennyiért lehet boltban is megvettem volna, így én nem érzem becsapásnak a dolgot. Az illata szerintem kellemes, bár nem olyan tartós mint egy parfüm csak mint egy testpermet.

Így én nem a terméket kritizálnám inkább az üzletpolitikájukat, mert abban azért van becsapás. Mindenkinek pont annyiért adják amennyit hajlandó adni érte, illetve én szinte biztos vagyok benne hogy egy komolyabb bevizsgálás után kiderülne hogy nem tiszta parfüm hanem vizezett termék.

Szóval azért ne a DM polcain keressétek továbbra se a termékeiket :)

2013. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!