Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Visual kei vagy emo?

Visual kei vagy emo?

Figyelt kérdés
Sokan összekeverik ezt a 2 stílust, pedig ég és föld. Neked melyik jön be jobban, illetve ha anti vagy, miket utálod jobban? Miért?
2009. aug. 13. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
utálom a japánokat. emo. *_*
2009. aug. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Eredetű, mert a felmenőim japánban élnek/éltek, én már Magyarországon születtem. Mentalitás? Hát ezalatt azt értem leginkább, hogy 20 évem alatt soha nem láttam semmi japán eredetű cuccot M.országon, mostanában meg elözönlötték az országot a keleti dolgok, így a zene is , a stílusok is, amit az emberek a magukénak hisznek. Egyik nap VK, másnap már rocker...ami éppen jön. Ezért nem szeretem azokat akik VK-nak mondják magukat. Egyrészt jóformán semmit nem tudnak róla, csak befestik kékre a hajukat és máris annak érzik magukat, másrészt a VK egy életvitel, nem egy néhány hónapig tartó szeszély. Emiatt nem tetszik az ha ilyet látok. A másik meg az hogy megyek az utcán, és utánam szólnak hogy KAWAI meg KIREI meg hasonlóakat, de egyik sem képes már mondatba foglalni, vagy esetleg odajönni és megszólítani hogy szia xy vagyok, hello én meg Riku, mit szeretnél? És ezek legtöbbszöt azok az emberek akik animéket néznek meg csak azért tanulnak japánul mert az hú de király. Ha szereti valaki japánt akkor ne azt kiabálja utánam hogy KAWAI, hanem azt , hogy: Tudtad hogy az Edo kor 1603-tól 1868-ig tartott és a Meiji kor követte? Na ha ilyeneket tud akkor elhiszem hogy szereti japánt. Ésakkor nyugodtan beöltözhet VK-nak.
2009. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
72%

Ha választanom kell, azt hiszem azért választom az emo-t, mert - bár én nem vagyok az - érdekesnek találom azt, hogy mennyire mély érzéseik vannak, és hogy többé-kevésbé tudják is kezelni ezeket, pedig nem könnyű.

(Azt pedig nagyon sajnálom, hogy itt nálunk már teljesen új fogalmat nyert ez a dolog. Az emo nem egy stílus, nem is életérzés...ez nem az a divat, amivé sokan tették...

Az emo valójában csak attól emo, hogy sokkal érzékenyebb bizonyos dolgokra, mint az átlag ember.)

2010. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
visual kei 4ever
2010. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért lesznek lepontozva, akiknek egyik sem tetszik. Hiszen a komolyzenét sem szereti mindenki, ugyanúgy, estélyi ruhát és körömcipőt felvenni sem.

Az emo zenéről semmit nem tudok, ezért nyilatkozni sem. Látom, hogy öltöznek a stílus követői, nem tetszik. J-rockot hallgatok, és szeretem is, de az énekesek kinézete megint egy olyan dolog, ami nem nyerte el tetszésemet, kissé illúzióromboló egy-egy album után, ránézni az előadók képére. De lehet, hogy csak azzal van bajom, hogy férfiak sminkelik magukat.

2010. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felpontoztam, bár ez az egész pontozás nagy hülyeség.

Nekem pont az jön be, hogy a VK-er pasik ennyire különlegesek és feltűnőek. Egyébként meg Marilyn Manson is sminkeli magát, meg még egy csomó mindenki, aki köszönőviszonyban sincs a VK-el.

2010. febr. 21. 17:06
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a Visual Keit, de csak ha japánok. Magyaroknak elég röhejes lenne szerintem.
2010. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
De nekem azok se tetszenek. (mármint a zenészek, akik festik magukat, és nem nők)
2010. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nekem tetszenek. Dehát ízlések és pofonok, a világ ettől színes, hogy mindenkinek más tetszik.

Am szerintem a "nemjapán" visual kei fanok tök aranyosak tudnak lenni, ahogy a kedvencük által ihletett ruhákban vannak erős VK-beütéssel (bár én nem vagyok ilyen, és csak a zenében vagyok rajongó, öltözködésben nem). Viszont a "nemjapán" bandáktól hányni tudok. Mint amilyen egy időben a Cinema Bizarre volt, vagy nemtom lehet még mindig ezen lovagolnak. Ciki...

2010. febr. 22. 19:04
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kicsit későn szólok bele de szerintem is Visual Kei. Igaz még csak ismerkedem a stílussal (egyáltalán nem követem) de eddig nagyon tetszik.


Én úgy gondolom, hogyha egy valós Japánból származó stíluskövető meglátna egy "hasonmást" az utcán, már csak a természetükből ítélve se röhögné ki. Esetleg adna néhány jó tanácsot, ahogy kifejezheti a stílus iránti érdeklődését/szeretetét de mint csúnya szóval "kívülállóként" elfogadható határokon belül.

2010. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!