Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy több önbizalm...

Mit tegyek, hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat teszek érte, hogy elégedett legyek magammal. Ápolom a hajam, figyelek az alakomra, stílusosan öltözködök, sminkelek (nem vastagon, csak egy kicsit, ami nagyon jól áll mások szerint), próbálok normális, kedves lenni mindenkivel (persze van olyan, akinél ez reménytelen.)


Nagyon sokszor megdícsérnek, mikor mit. Azonban van egy fura tulajdonságom: nem szeretem, ha dícsérnek. Kellemetlenül érzem magam, nem tudom miért. Talán azért, mert régen mindig gúnyosak voltak velem, és ez lehet berögződött.

Önbizalmam jelenleg nincs is, pont ezért. Hiába mondják sokan, hogy szép vagyok, néha még el is hiszem úgy nagyjából, de az esetek 95%ban nem.

Sajnos nagyon nagy hatással vannak rám a többiek.


Mit tehetnék, hogy el is higgyem azt, amit mondanak?


Láttam egyszer egy olyan videót, amiben egy férfi azt mondta, hogy úgy tudott azonosulni egy karakterrel, hogy a tükör elé állt, és folyamatosan azt mondogatta, hogy 'You are awesome!' Megpróbáljam szerintetek, lehet működne?



Ja, és 18/L vagyok, ha ez fontos. Szóval pont az a korosztály, ahol az emberek véleménye számít..


2012. szept. 23. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, csak fiúban. Nem hiszem el, hogy jól nézek ki amikor dicsérnek. Elkezdtem edzeni, reméltem, hogy ez majd segít, de eddig sajnos nem sokat, persze csinálom szívvel-lélekkel. Szerintem, ha találnál magadnak egy párt akkor nagyot fordulna veled a világ (persze jó értelemben)


A tükrös dolog nem tudom, hogy működik-e, sok műsorban láttam, szóval elvileg használ.


17f

2012. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám, komolyan!

Nem hangzik rosszul a módszer egyébként, máshol is olvastam már hasonlót, lehet én is kipróbálom. :D


Amugy ez egy ördögi kör. Akkor leszel igazán szép, ha magabiztos vagy, akkor leszel magabiztos, ha van önbizalmad.

Nekem mondjuk azért is nehéz, mert nagyon rossz az osztályunk, folyton bántanak, mert ők olyanak,. hogy ijesztgetni lehet velük, mindenkire irigyek, aki akár egy fokkal szebb/ápoltabb/igényesebb náluk.


Szintén 18/L :P

2012. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 A párkeresés bonyolult dolog még nálam, szóval az nem nagyon jöhet számításba.. De azért köszönöm a tanácsot.


#2 Igen, erre is értettem a kérdésben az utolsó mondatot, hogy ez az a korosztály, ahol a vélemény számít... És sok az olyan ember, aki ezt a saját javára akarja fordítani.

Azt hallottam már, hogy a magabiztos ember az igazán szép, és sokszor látom hogy ez igaz is.

2012. szept. 23. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

A tükrös dolog beválhat, nem hülyeség. Ha látod és hallod mástól a pozitív dolgokat akkor az jó hatással van, akkor is ha az a más valaki a tükörképed:)


Amúgy én is ilyen voltam mint te, nekem igazából csak akkor lett önbizalmam mikor lett párom. Ez valóban sokat segít.

2012. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A tükröset egyszer próbáltam, de olyan idiótán éreztem magam.. kétszer elmondtam, és inkább hagytam a fenébe, mert igaz hogy egyedül voltam itthon, de még akkor is kínosnak éreztem.


Párkapcsolatokban nem vagyok szerencsés, szóval várhatok akkor jó sokáig..

2012. szept. 23. 22:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Sosem tudhatod mikor talál meg a szerelem. Akár már holnap is. Remélem hamar megtalálod a párod! :)

1. voltam

2012. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!