Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan legyen önbizalmam? Tippek?

Hogyan legyen önbizalmam? Tippek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, sajnos kiskorom óta önbizalom problémákkal küzdök.

Kislánynak (5 és 15 éves kor között)elégé átlag/átlag alatti voltam külsőleg, sokat bántottak is emiatt.

Mostanában mondják, szép vagyok, én is jobbnak látom a helyzetet, mint pár évvel ezelőtt.

Hátközépig érő szőke hajam van, kék szemem, babaarcom (vagyis inkább olyasmi mint az elfeknek/tündéknek a fantasy filmekben), és telt ajkaim.

Az alakommal nem nagyon vagyok elégedett, homkóra alakom van (90-69-95), de van egy pici felesleg a hasamon.

Magasság: 170 cm, súly: 58 kg

Sokan nem értik, miért nincs önbizalmam, hisz nem nézek ki rosszul, csak épp nem úgy, ahogy a csajok manapság.

Egyszerűen, de ízlésesen öltözködöm, szeretek csajos lenni, de a szoknyákat és a magassarkúkat ha lehet, elkerülöm.

Csak enyhén sminkelek (szempillaspirál, púder, színtelen ajakápoló), a hajamat legtöbbször kibontva vagy balerina kontyban hordom.

Sajnos 4 éves korom óta szemüveges vagyok (az is leszek életem végéig). Nem szeretem, ha fényképeznek, kicsit se vagyok fotogén.

Állítólag erős a kisugárzásom, és nagyon megosztom az embereket.


Mit tegyek, hogy legyen önbizalmam? Úgy érzem, nagyon nem illek a mai csajok közé... :/



2012. szept. 15. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon jó nőre illik az a leírás, amit megadtál, bár az tény, hogy a homokóra-alkat a nők között nem számít trendinek. A férfiak között viszont annál inkább!:) Egyszerűen keress egy pasit, aki megőrül érted, és akkor magasról tehetsz majd arra, hogy mennyire illesz a 45 kilós, lapos, ribinek öltözött és agyonsminkelt kis kortársaid közé.
2012. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)

Van barátom, boldog párkapcsolatban élek. Ő is tud az önbizalom problémáimról, és igyekszik segíteni.

Sajnos állandóan az osztálytársaimhoz hasonlítgatom magam, akik ott fényezik magukat, ahol csak tudják. (Külső, anyagiak, satöbbi)

Úgy érzem, kilógok a sorból, nagyon különbözök tőlük. Nem akarok rájuk hasonlítani, csak azt, hogy ne utálkodjanak.


(Egyszer voltam suli szépe egy bálon, de ez inkább rontott mint javított a helyzeten, több lett az ellenségem.)

2012. szept. 15. 23:33
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, ha a suli szépe voltál, akkor sürgősen hagyj fel ezzel a hülyeséggel, hogy a külsőddel bármi probléma lenne... ehhez további magyarázatot nem is kell fűzni, azt hiszem.


Aki egyéniség, az mindig kilóg, és sokan utálják, ha te emellett még szép lány is vagy, simán meglehet, hogy soha életedben nem fogsz jól kijönni a többi nővel. A féltékenykedés, állandó fúrás, gyűlölködés nők között elég gyakori akkor, amikor valaki jobban néz ki náluk. Ezen a világegyetemnek ebben a korszakában egészen biztosan nem fog tudni változtatni senki. Barátkozz fiúkkal, keresd meg azt az egy-két lányt, akivel jól ki tudsz jönni, a többiekre pedig tegyél magasról.


A külsődet meg kizárólag a férfiak és (mindenekelőtt) a párod visszajelzései alapján ítéld meg. Én mondom neked, hogy a nők jelzései, kritikái, beszólásai, de akár a bókjaik is SEMMIT nem számítanak!

2012. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)


11 lány van az osztályomban és sajnos egyikkel sem jövök ki. De ez mindig is úgy volt.

Sajnos ilyenek nők. Engem sosem érdekelt, ki szebb/csúnyább nálam, nem akartam irigységből/utálatból keresztbetenni neki. De nem vagyunk egyformák.

Két barátnőm van, akikkel nagyon jól elvagyok.


Rosszul esik, hogy nem tudnak hozzám semlegesen viszonyulni az emberek, aki szeret,az nagyon szeret,. aki utál, az nagyon utál. Első pillanattól.

Ez mindig így lesz, nem fog változni?

2012. szept. 15. 23:47
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát a nők egészen biztosan ilyenek maradnak, bár persze azért akadnak kivételek, ismerek én is ilyet.


Az utóbbi viszont miatt ne aggódj, egész biztos lehetsz benne, hogy most is sokan vannak, akik tesznek a fejedre, csak őket észre sem veszed. Nincs olyan ember, aki mindenkiből kiváltana valami érzelmet. De ha te olyan vagy, aki a legtöbb emberből kiváltasz, akkor ez így marad, amíg meg nem változol. De ezt nem javasolnám, hidd el, addig vagy jó, amíg érdekled az embereket.:)

2012. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítsét! :)


Természetesen vannak olyanok is, akik azt sem tudják, hogy létezem, ez természetes. Én ezt inkább a nagytöbbségre értettem.

Hát, ha ez így marad, akkor muszáj lesz megbarátkoznom vele, és kezelni a helyzeteket/nem komolyan venni mindent.

2012. szept. 16. 00:31
 7/7 A kérdező kommentje:

Most látom, h minden válaszomat ugyanazzal a mondattal ("Köszi a segítséget!") kezdtem. :D

Na innen is látni, hogy kezdek fáradni....

2012. szept. 16. 00:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!