Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveg vagy kontaklencse?...

Szemüveg vagy kontaklencse? (többilent)

Figyelt kérdés

Van szemüvegem, mivel rosszul látok, csak nem nagyon illik:

[link] ilyen, csak sötétbarna.

szeretnék kontaklencsét, de nem tudom, jó ötlet-e. állítólag nagyon könnyen kieshetnek, és eleinte kellemetlen a szemnek.. Valakinek van kontaklencséje? Mit gondol? Megéri?...

köszi előre is.:))

13/L



2012. aug. 1. 10:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem fél évre 20 ezer, és szerintem nagyon megéri. Kényelmesebb is, nincs vele sok macera, tesi órán vagy uszodában nem kell levenni, így látok is.

Nekem amíg nem használtam kontaktlencsét évente romlott fél dioptriát a szemem, úgyhogy mindig cserélni kellett a szemüveget, ami azért nem olcsó. Most már 4 éve nem romlott.

Kiesni nem tud, és szerintem nem kellemetlen a szemnek, és meg se érzem. Eleinte kicsit fura volt, de az kb 2 hétig tartott. A berakást-kiszedést gyakorolni kell, most már tényleg napi 3 percet vesz el az életemből.

2012. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Jó, bizonyos optikusok gyerekeknek is adnak, de nagy felelőtlenség.

Szakvélemény:

"A serdülőkor környékén vagy ennél korábban a szem szaruhártyája ugyanis még nem minden esetben alakult ki, a rendszeres vagy gyakori lencseviselés átalakíthatja annak formáját."

2012. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
a szüleimmel mindenképp megbeszélném, főleg a költségek miatt. egy ideig anyukámnak is volt kontaklencséje, ő biztos tudna róla pár dolgot, de a szemorvostól is kérek majd tanácsot. Szeretném, ha lehetne lencsém, mert nagyon nem szeretem a szemüveget. :/ mindenkinek köszönöm a válaszokat, tanácsokat!! :))
2012. aug. 2. 13:53
 14/18 anonim ***** válasza:
kontaktlencse párti vagyok :) 2011 szemptemberében kezdtem használni :) amugy van nagyon sok fajta :) enyém 15000 Ft 3 hónapra :DD de amúgy most júliusban kaptam szemuveget is és itthon azt használom
2012. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem esik ki és nem furcsa az elején, csak amíg beteszik, illetve utána 1 órát... De tudtommal neked még nem lehet.
2012. aug. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
...és kontaktlencsének nevezik :)
2012. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hallottam már velem egykorúról, hogy kontaktlencsét hord.. Rendben, KONTAKTLENCSE ;)
2012. aug. 20. 11:28
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha esetleg megpróbálnád akkor sok szerencsét hozzá :)
2012. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!