Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveg vagy kontaklencse?...

Szemüveg vagy kontaklencse? (többilent)

Figyelt kérdés

Van szemüvegem, mivel rosszul látok, csak nem nagyon illik:

[link] ilyen, csak sötétbarna.

szeretnék kontaklencsét, de nem tudom, jó ötlet-e. állítólag nagyon könnyen kieshetnek, és eleinte kellemetlen a szemnek.. Valakinek van kontaklencséje? Mit gondol? Megéri?...

köszi előre is.:))

13/L



2012. aug. 1. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Választhatsz egy kicsit divatosabb, kevésbé feltűnő keretet is. Ha bemész az optikába az eladók segítenek neked kiválasztani azt, ami hozzád illik.

A kontaktlencse pedig nem esik ki. Az elején kicsit furcsa, de megszokja a szem. Betenni, kivenni kell megtanulni, de utána nem igényel nagy macerát. Bár elég drága a kontaktlencse, mivel ápolófolyadékot is kell venni hozzá, amiben esténként bele kell tenni a lencséket. Hosszabb távon több pénz megy el vele, de sokkal kellemesebb, mint a szemüveg.

2012. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse sokat segíthet önbizalom terén, szóval így megéri. Nekem már esett ki. Volt, hogy felcsúszott a szemem fölé. Bár ki lehet azt pislogni, de még mázli, hogy otthon voltam. :) Egy másik esetben, mikor túlhordtam, reggelig fenn voltunk kiesett, mert már kiszáradt... a lencséhez fogsz kapni egy ilyen kis tartót, amibe tárolhatod. Na ezt mindig hord magadnál, hogy ha kell, be tudd vele nedvesíteni, letisztítani benne. Egy-két ilyen alkalmat leszámítva simán megéri. :)
2012. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egy éve hordok lencsét, még sosem esett ki. Egyszer volt, hogy sírás miatt dörzsöltem a szemem és felcsúszott. Meg lehet szokni. Én napit használok, fürdés előtt kiveszem és este már szemüvegben vagyok itthon.
2012. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

inkább kontaklencsét szeretnék. az kb. mennyibe jönne ki?

..és köszönöm a válaszokat.:))

2012. aug. 1. 11:04
 5/18 anonim ***** válasza:

ha utálod a szemüveget, inkább a lencsét ajánlom. Attól függ az ára, hogy milyen a lencse, van sokféle, válogathatsz. Nekem a legutóbbi szemüvegem is 60ezer volt, úgyhogy nem sokkal drágább egy lencse sem, csak azt nem egyben fizeted, hanem részletekben :)

Nekem soha nem esett ki a lencsém, de volt, hogy por ment a szemembe, akkor elmozdult. Nagyon szerettem a lencsét, amíg hordtam, hogy nem volt az az utálatos keret a szemem előtt. Sajnos másik városba költöztem, ahol szennyezettebb volt a levegő és hiába írtak fel bármilyen cseppet, nem tudtam tovább hordani.

2012. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

a te korodban szerintem még inkább egy csinosabb szemcsi.

a lencse nem esik ki, de azért nem olyan egyszerű. meg amilyen fiatal vagy, még a szemed is könnyen változik, úgyhogy lehet nem is kaphatsz még lencsét.

Először a szüleiddel beszéld meg a dolgot, mert anyagilag igen húzós is lehet.

A szemüveget se ússza meg az ember, mert van, hogy nem lehetsz lencsében, este, gépezéshez amúgy is inkább kényelmes, sőt, pihenőnapokat se árt beiktatni, hogy ne ereződjön be pl a szemed.

Nekem pl 3 havi lencse (lötyi nélkül) 18 ezer, neten megúszom kicsit kevesebből, de kb. 14ezer úgy is. Ha cilinderes a szemcsid, akkor hasonló tétellel számolj. Folyadék kb. 4-5ezer, ez úgy 3 hónapra elég, tartó van hozzá. És mivel egyelőre a saját jövedelmed 0, szerintem a szüleidé lesz a döntő szó, ha nem fér bele, akkor nem fér (persze nem akarok a pénztrcádban turkálni, gondolom kb. tisztában vagy a helyzettel :D)

Ha jól van illesztve, akkor nem kényelmetlen, bár egy olcsóbb, nem túl korszerű lencse a nap végére baromi kényelmetlen, tuti kell hozzá műkönny (az is plusz költség), stb.

Megéri, megéri, de azért egy jól eltalált szemüveggel sem katasztrófa az élet. :) Beszéld meg a szüleiddel, aztán ha ők támogatnak, akkor keressetek egy megbízható kontaktológust, és a többit ő dönti el. :)

2012. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

A kontaktlencse minden téren jobb mint a szemüveg. Kevesebb macera van vele, csak reggel berakod, este kiveszed, ennyi.

Több éve van lencsém, sose csúszott el, ki sem esett soha, nem volt még gond vele. Volt már hogy elfeledkeztem róla és abban aludtam, reggel olyan rossz érzés volt, mert eléggé kiszárad, de gond ebből sem volt soha. Mindenképp megéri.

Egy átlagos fajta lencse kb. 5-6000 ft negyed évre + folyadék 800 ft. Nem hinném hogy drága.

2012. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

16 év alatt nem adnak kontaktlencsét, mert még nem alakult ki a szemed.

De ne keseredj el, kaphatsz napi lencséket, amiket alkalmakra feltehetsz.

Igaz, drágák, viszont nem kell hozzá ápolófolyadék; és általa remekül meg lehet tanulni a kezelését, illeszkedését.

Eleinte még előfordulhat, hogy eldörzsölöd, vagy begyullad a szemed tőle.

2012. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, adnak 16 alatt kontaklencsét. Nekem 12 éves korom óta az van, és vagy 4 osztálytársamnak lett 14-15 évesen. Én imádom. Az első fél évben mondjuk picit tényleg szenvedés volt, de ha mindig cseréled a folyadékot, és minden este kiveszed nem lehet baj. Magától kiesni nem szokott, max. ha kényelmetlen és erősen dörzsölöd a szemed, úgy eltolódhat. A havi lencse 4000-5000Ft-tól kezdődik.

Most már imádom, reggel berakom, este kiveszem, nap közben meg el is felejtem, hogy bent van.

16l

2012. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én 14 éves vagyok..és kb negyed éve van lencsém..imádom..:DD eddig kb az önbizalmam a 0-n volt..most már kb úgy 50 körül jár..:D sztem ez volt életem 1ik legjobb döntése..:DD mondjuk nem olcsó...mivel nekem cilinderes lencse kell..így az 1/4 évre 20ezer...de nekem megéri:)
2012. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!