Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Színező kontaklencse vásárlás...

Színező kontaklencse vásárlás (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Sötét barna szemeim vannak, és valami élénkebb kék vagy esetleg zöld dioptria nélküli színező lencsét szeretnék. Kérlek mondjátok el nekem, hogy mi ennek a folyamata? Bemegyek az optikába elmondom, hogy mit szeretnék, ott lesz egy szemvizsgálat, utána pedig lencsepróbálás? A szemvizsgálatért kell fizetni? Nekem jó a szemem egyébként, nemrég voltam. Illetve a próbalencséért kell fizetni? A próbalencse az egy pár? Illetve meddig lehet használni?

2012. júl. 29. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A szemvizsgálat ingyen van, a betanítás és a próbalencse 5 ezer ft körüli összeg. A lencse típusától függ, hogy mennyi ideig jó, és egy párat adnak próbalencsének.
2012. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Színes kontaktlencséből nincs próbalencse. Abból csak sima, átlátszó és dioptriamentes. Olyat fogsz te is kapni, és az ingyen van. Legalább is nekem ingyen volt.
2012. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ha nincs a színesből próba, akkor honnan tudom, hogy melyik áll jól, vagy melyik fedi el rendesen az eredeti szemszínt?

Első válaszolnak: úgy hallottam, hogy elvileg a próbalencséért nem kérhetnek pénzt, mert az optikák is ingyen kapják.

2012. júl. 29. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem, én valami 3 ezer forint körüli összeget fizettem érte..:S És akkor ahhoz még lencsefolyadék is kellene.
2012. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az optikában valószínűleg nem lesz olyan lencse ami a sötét szemedből kéket csinál, legfeljebb sötétkéket, ami igazából látszani sem fog.

Mindenképp netről kell rendelned, ha normálisat akarsz.

Leírom mit ne vegyél, mert sötét szemre nem jó: Freshlook, Soflens, ezeket próbáltam én is és rettenetesek, csak világos szemre való.

Itt van pár fajta amivel megéri próbálkozni: [link]

[link]

[link]

Ezeket jó rendelős oldalak.


Optikában egyébként a vizsgálatért kell fizetni (kb. 5000 ft), a próbalencse ingyenes. Ha azért külön pénzt kérnek akkor át akarnak verni.. előfordul. Színesből (ha egyáltalán van olyanjuk) nem szokott lenni próbalencse. Legfeljebb annyi hogy megtanítják hogy tedd be és vedd ki, de ezt otthon is megmutatják neked bármikor youtube videókon, emiatt felesleges optikába menni.:)

2012. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ezek szerint nagyon sokan nagyon rossz optikushoz járnak. :D Én Optic world-ben voltam. Ingyenes volt a szemvizsgálat és a próbalencse is. Viszont én eddig még nem hallottam róla, hogy lenne színesből. Mivel minden színből felesleges pénzkidobás lenne nekik tartani. Főleg, hogy van, aki dioptriásat kér és van, aki nem. Ha belegondolsz logikus. Az meg, hogy melyik fedi el a te szemed barna színét az sajnos elég nagy lutri. Én 3 színt vettem, mindegyiket 6ezer forintért (sajnos elég drága mulatság) és nekem igazán egyik se tetszett. Barátnőmnek viszont szintén barna szeme van, mint neked és ő vett egy zöld azt hiszem kiemelő lencsét. Szóval nem fedő lencse, ezért sokkal természetesebben hat. Ha érdekel megkérdezhetem, hogy honnan rendelte.
2012. júl. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Időközben voltam több optikában, kicsit körülnéztem. Próbalencse persze egyikben sem volt, és mindenhol a Freshlook katalógust mutogatták, ahol 1 pár lencse olyan 8 ezer forint körül volt. Hát, kiakadtam finoman szólva az árán. Azért egy hónapra drága mulatság ez, így csalódottan jöttem ki az optikából.

2012. aug. 6. 23:06
 8/8 anonim ***** válasza:
neten rendelve biztos olcsóbb mint 8 ezer
2012. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!