Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A tetoválásokról egy nagyobb...

A tetoválásokról egy nagyobb lélegzetvételű kérdés?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok :) 13 éve folyamatosan eszembe jut, hogy tetováltassak. Egyrészt nagyon tetszik a dolog, másrészt valamiért nagyon vonz a tervezés, elkészítés és megvalósulás folyamata.

Viszont több gondom is van sajnos :)

A tetováltak 90%-a olyan ember, akikkel nem szeretném ha azonosítanának. Persze állandóan mondják a tetoválók, meg a tetováltak, hogy egyrészt ezt le kell sz@rni, másrészt meg ma már rengeteg embernek van. Politikusokat, közgazdászokat, orvosokat, ügyvédeket szeretnek emlegetni, kár, hogy én még nem láttam egyet sem akinek lenne. Az én baráti körömben sincs senkinek. Nem nézem le akinek van, de antiszociális sem vagyok, hogy azt mondjam nem érdekel mit gondolnak rólam. És még csak nem is vadidegenekre gondolok, hanem arra, hogy esetleg előítéletek miatt a jövőben bármilyen szakmai lehetőségtől elesnék közgazdászként.

Ráadásul az egyetlen téma amit tetováltatnék, az rajzfilmes téma, illetve portrék, de azok is karikatúra szerűen. Nálam ez valahogy még így 30-on túl is megmaradt... ráadásul férfiként :D

Próbálom magam megítélni külső szemlélőként, nézek egy filmet amiben komoly beosztású emberek jönnek-mennek, és elképzelem, hogy az embernek tele van varrva mondjuk a karja disney figurákkal, vagy a vádliján van egy tapsihapsi. És elröhögöm magam, egyrészt mert vicces a kontraszt, másrészt, hogy nem tudnék komolyan venni egy ilyen embert.

Igen, öltönyben nem látszik... de nyáron jól esik az ing ujját felhajtani, és az utcán sem járkálok mindig öltönyben. Főleg nyáron.

Azt érzem, hogy egyik dolog sem erősebb, mint a másik, rengeteg komoly és jogos fenntartásom van, de az érzés, hogy KELL sem enyhül.


Ha valakinek van kedve hozzászólni, akkor érdekel a véleménye! :)

Csak kérlek azt ne mondjuk, hogy sztereotipizálok és előítéleteim vannak. A tetoválás még mindig underground dolog, baromira nem elfogadott, csak eltűrt, és igenis számít, hogy a többség aki hordja őket nem éppen értelmiségi. Jártam én olyan autóval amiben mindenki bűnözőnek nézett, és felvehetnék 500g-os aranyláncot is mert nekem tetszik, vagy hordhatnék tangabugyit a strandon, hogy jobban barnuljak. Ugye mindegyikhez megvan a kép ami beugrik rögtön? Pedig ettől még nem lesz senki sem roma, sem bűnöző, sem meleg.

És ezeket ráadásul még le is lehet venni...


Köszi ha elolvastad.


2012. júl. 31. 08:46
 1/7 dR.senkiházi ***** válasza:
85%
Szívesen.
2012. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tetoválás ma már sokkal elfogadottabb, mint akármikor. Amúgy mi a kérdésed? Azért nem akarsz tetoválást, mert előítéletek vannak vele szemben?

Ez egy életre szóló dolog, és ha Téged zavarna az előítélet, bele se vágj.

2012. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te ne tetováltass! Te nem látod át az egészet. Azért mert tetszik egy mesefigura, de közben félsz,hogy bűnözőnek néznek, kár pénzt pazarolni rá. Szóval akkor szerintem inkább csak tv-be nézd! Lehet lepontozni.
2012. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az előttem szólónak. neked nem való a tetoválás.

igaz, a tetoválás lényege mindenkinek más. vannak akik nem akarják elfogadni azt a tényt, ha valaki, aki tetovált az mondja, hogy ő úgy érezte az az ábra oda kell neki, mert így teljes.

nincs semmi értelme az önkifejezésnek, ha utána azon aggódik az ember, hogy mit gondolnak róla.

azzal nem értek egyet, hogy aki tetovált, de esetleg közben egy magasabb beosztásban dolgozik (és itt most tekintsünk el az ábrától), hogy azt az embert nem lehet komolyan venni, bármi is legyen a bőrébe varrva.

szóval, itt ütközik ki az, hogy de igen, te is azon emberek közé tartozol, ki nem tudnak eltekinteni a másik kinézetétől, belátva azt, hogy a kinézet nem minden.

attól, mert valakinek van tetoválása, még lehet okos, értelmes. szóval igen is megvannak az előítéleteid másokkal szemben, akkor másoknak miért ne legyenek veled szemben?

ne tetováltass, mert csak megbánnád...

2012. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagzon tetszett a kérdésed, és ahogy kifejtetted! Üditő volt olvasni!

Értem kérdésedet, bocsánat, hogy ezt mondom,de szerintem elég erős benned is az előitélet, mint az emberek többségénél. Évtizedekkel ezelőtt még nem volt ennyire elfogadott a tetoválás, és tényleg sokan a bűnőzőkkel és hasonló emberekkel azonosították.

Ahogy elképzellek egyébként a kérdésed alapján, nem vagyok benne biztos, hogy illene hozzád a tetoválás. De ez megint előítélet,hiszen nem ismerlek...

Egyébként lehet azt is csinálni, hogy nagyon lesz*rod, ki mit gondol és megcsináltatod!

Nekem nagyon sok pozitiv tapasztalatom volt már olyan emberekkel, akiken nagyon sok tetoválás van!

De ahogy írtad: "vonz a tervezés, elkészítés és megvalósulás folyamata" Lehet hogy neked kellene tetoválást tanulni és készíteni! :)

Sok sikert a továbbiakhoz!

2012. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. aug. 3. 17:04
 7/7 anonim válasza:
Lehet nem túl aktuális a kérdésed, de én is hasonló cipőben járok, kivéve hogy én még csak közgazdász hallgató vagyok. Évek óta szeretnék tetoválást, eddig mindig is olyan testrészre terveztem, ami nem látszik ki a ruha alól, de most a kutyámat szeretném magamra tetováltatni, ami az én véleményem szerint csak a felkarom belsején mutatna szépen, mivel ovális tetoválásra gondoltam. Nem tudom mit tegyek, mert lehet nem ér annyit az egész, hogy pl. egy jól fizető állástól essek el a "van amikor igenis látszik" tetoválásom miatt. Persze el tudnám takarni, ha nagyon akarnám, nyáron is max. könyékig érő ingben lennék (lány vagyok), ami annyira nem is lenne vészes, csak mi van, ha az állásinterjún rákérdeznek, hogy van-e tetoválásom? Azt mondjam, hogy igen? Vagy inkább hazudjak? Ha azt mondom nincs, mi van, ha pl. egyeningben kell lennie az alkalmazottaknak, ami tegyük fel rövid ujjú? Félek ettől az egésztől, már kinyomtattam a megtervezett rajzot és odapróbáltam a testrészeim 99%-ához, de akkor is a felkarom belső felén tetszik a legjobban. Viszont meg másik szemszögből nézve, ha a szakmám miatt tetováltatnám inkább máshova, akkor azt meg lehet, hogy egy idő után megbánnám, mert nem mutat annyira szépen, mint ahova megálmodtam... Örök dilemma :) Te amúgy már megcsináltattad a tetoválásaid? Ha igen, hova?
2014. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!