Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek a kis vagy a...

Szerintetek a kis vagy a nagyobb méretű rajztáblák/tablet-ek a jobbak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új rajztáblát mert a régi elég rossz állapotban van. De amit kinéztem (wacom intuos) abból a nagy méretűek elég megfizethetetlenek számomra. A kisebbek még csak-csak, viszont nem tudom megéri-e. Legyen ez, vagy inkább egy elavultabb rajztáblából vegyek nagyobbat?

A válaszokat köszönöm szépen előre is!


2011. nov. 4. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp most nézegetem őket, karácsonyra lepném meg velem magam. Grafikus ismerőseim kérdeztem, melyik éri meg a legjobban, két dolgot mondtak: Wacom legyen és A/4-nél nagyobb (már olyanokkal dobálózott volna, hogy §/+-as neki pici volt, úgyhogy akár nagyobb is, de itt leállítottam, hogy azért a pénztárcám bőven véges).
2011. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi: A/4-et akartam írni..:)
2011. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem leszek hasznos, de én is Wacom táblát akarok venni, de akkor ne is kísérletezzem az A5-össel?


(Nekem Geniusom van/volt, szintén a%-ös, de meghótt.)

2011. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is A/5-tel szemezgetek, de a profik azt mondták, hogy fájni fog a szívem, ha magam is rájövök, hogy gyakorlatilag skatcheken kívül sokra nem jó a mérete miatt még az A/4 sem, és az ára már ennek is súrolja a "még nem halok tőle éhen, de már majdnem" kategóriát... Akkor már inkább gyűjtsek tovább nagyobbra.

Ilyenkor jövök rá, hogy nem nőttem még ki a gyerekkorból, mert nem bírom kivárni, míg lesz annyi pénzem, hogy wacomból ennél nagyobbat tudjak venni..:)

2011. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem Bamboo Fun-os rajztáblám van. Nem nagyon szeretem, de muszáj volt olcsó áron ilyet vennem, hogy ezzel könnyebben dolgozhassak a PS-pal és az Illustratorral. Most arra próbálom gyűjteni a pénzemet, hogy megvegyem a Wacom Cintiq 12-es monitoros rajztáblát, mert azon jobb rajzolni.

Amúgy a Wacom Intous4-es rajztáblákkal csak egy gond van: könnyen karcolódik a felülete, ezért kell venni hozzá védőfóliát.

2011. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki hozzászólását! Nos, mára már megvan az új rajztáblám. És bizony sajnos nem intuos lett hanem wacom bamboo pen & touch. A lényeg hogy kb 1000000x jobb a régi ósdi Geniusomnál, tehát ezért mindenképpen megérte. Viszont irtó gyorsan kopik a hegye. Persze adtak hozzá 3 db hegyet, de ahhoz képest. Nem lesz elég 5 évig se.

Ezek a cintiq-k vaóban nagyon profik. És gyönyörűen lehet velük dolgozni (Egy nagyon ügyes grafikus ismerősömnek olyan van és eszméletlen jól dolgozik vele..) csak hát más kérdés hogy fél millió forint. Sebaj, mindenkinek csak ajánlani tudom a wacom rajzpadokat. Milliószor jobbak mint a többi. (:

2011. nov. 13. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:

:) Mekkora munkafelülete van? Nagyjából milyen árban sikerült venned?

(Nem néztem még nagyon utánuk)

2011. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Körübelül 20-22 ezer forint volt. Teljesen pontos ár nem rémlik. (nekem speciel tökéletes árban)

A munka felülete pedig sajnos nem olyan nagy. Kb. A5-nek néztem először, de aztán mikor készen állt a tesztelésre, észrevettem hogy a munkafelületen belül van egy kisebb terület, amit apró fehér keresztekkel jelöltek be. Meglepő volt, mert csak annyi a munkafelület. Persze ki lehet terjeszteni elvileg az egészre, de még nem próbáltam. Nem merek hozzányúlni. :D Egyenlőre abban a stádiumban vagyok, hogy minden ujjlenyomatot törölgetek. :D

2011. nov. 13. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a kicsi is. :D

Elvileg a monitor méretéhez kell igazítani, 22-23colnál érdemes A/4-et venni, alatta felesleges.

Meg az sem mindegy, hogy általában A/2-es lapon dolgozol, vagy fecniken.

Nekem tuti elég lenne a legkisebb is, mivel általában félbehajtott A/4-esen rajzolgatok.

Meg mondjuk hobbi célra hacsak nem vagy unatkozó gazdag gyerek, felesleges nagyobb vagyont költeni, az inkább azoknak van, akiknek munkaeszköz.

Remélem azóta jól kihasználtad a tábládat és megszeretted. :) Én sajnos a vágyakozó fázisban vagyok, és ha a Jézuska nem dob meg vele, akkor egy darabig maradok is. :(

2011. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!