Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szépség lehet hátrány? 1....

A szépség lehet hátrány? 1. Magánéletben? 2. Karrierben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok beképzelt, szóval kíméljetek légyszíves a beszólásotoktól. Félvér vagyok ezért különbözöm az itthoni nőktől. Nem tartom magam szépnek enyhe smink nélkül, de van egy reális kép önmagamról és tisztában vagyok a képességeimmel. Tudom nagyjából milyen hatással vagyok a férfiakra. Nyilván a szépség szubjektív mindenkinek, de úgy érzem, hogy egyre több hátrányom van belőle. Külsőmet illetően jó géneket örököltem, alig sportolok és enyhén izmos szálkás, de mégis nőies testalkatom van, nagy szemem, vastag szám. Az orrom tök ronda:D de itthon még ez is egzotikus. Szóval nem vagyok gyönyörű, de itthon különlegesnek számítok. Nem mondom, hogy ezért direkt rondán öltözködöm, szeretem a szép ruhákat, szeretek nőisen öltözködni (no de nm krvasan, csak egy kis fodor, masni, szep cipo, finom ekszerek)..nekem nincs póthajam, műkörmöm, szilikonom még a hajam se festetem és enyhén sminkelem magam.


2.A lányok gyűlöltek mindenhol általános iskolában, gimiben és az egyetemen. Eleinte mindenki velem akart barátkozni és utána kiutáltak. A szemétkedésekről ne is beszéljünk, én sosem voltam szemét velük. Nem nyúltam le senki pasiját. Úgymond hosszú kapcsolat párti vagyok.. soha nem volt egy éjszakás kalandom. Mégis irigyek rám. Miért?


2. Karrier

Szerintetek interjún lehet hátrány a szépség?


2012. febr. 7. 16:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

Magánéletben és melóban is kezelni kell tudni.

Smink,póthaj,műakármik nélkül is szépnek mondanak (egoizmus nélkül,anonim oldal).Hosszú szőke hajam van,természetes hosszu körmeim,sportolás nélkül formás alakom.

Barátnőm egy sincs,merthogy a pasijuknak én biztos jobban tetszem,igy nem mélyült el egy barátság sem.Fiúk meg nem barátnak akartak.

Egy barátom van,egy meleg férfi :)


Szerencsére melóügyileg rendben vagyok,párommal egy helyen,egy irodában dolgozunk,őmiatta nem szólogatnak be,és mivel a munkámat elvégzem rendesen,rosszat nem mondhatnak.


Kitartás

2012. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tartom magam szépnek, inkább csak érdekesnek. Én is félvér vagyok (és nem cigány, szláv).

A lányok ovitól kezdve mindenhol kiutáltak. A pasik bírtak, egészen addig amíg rá nem jöttek hogy nem fognak megkapni. Persze előadták hogy csak barátok stb. de pár hét múlva rátértek a lényegre hogy így járjunk, úgy járjunk, esetleg valami más...

volt egy nagyon rossz időszakom amikor annyira undorodtam az emberektől hogy nem találkoztam senkivel.

Az egyetlen igazi barátnőm az unokahúgom. Ő is szép de mindkettőnknek más pasitípus jön be, és másoknak is tetszünk, szóval nincs a részéről irigység.

A másik "barátnőm" szabályosan hisztirohamot kap mikor én jobban tetszek valakinek.

Az egyetemen a csoporttársak nem utálatosak mert a szakunkon olyan fiúk vannak, akik nemigen jönnek számításba, bulizás terén meg más körökben mozgok, tehát nem féltenek senkit előlem. :D

Talán azért irigyek a lányok mert azt hiszik, aki szép annak minden könnyű, minden pasi a lába előtt hever.

Holott ez nemigaz. Mindig azt nem kaptam meg, akibe fülig szerelmes voltam, a többi meg nem érdekelt, tehát...

Sokan nem hisznek önmagukban, önbizalomhiányosak. Én tudom hogy nem vagyok Miss Universe, de merek önmagam lenni. Megmondom mi a véleményem, nem félek az emberektől volt, hogy én szólítottam le pasit. Ők pedig nem bíznak magukban, könnyebb fújni valakire, meg őt beállítani minden rossz okozójának. Kell feketebárány.

A karrierben is lehet hátrány...én pl. megpályáztam egy takarítói állást, mikor még úgy volt hogy nem tanulok tovább. A főnök már első körben megjegyezte hogy a fizetésem mellé kapnék mellékes támogatást -ahogy ő fogalmazott - amennyiben túlórázok kicsit az ő irodájában.

Megköszöntem szépen, és akkor döntöttem el hogy ha törik, ha szakad, valami olyan munkám lesz, ahol nem fognak így megalázni.

2012. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen, a kérdező és néhány hasonlót tapasztalt válaszadó szavaiból kiderül: nem könnyű azoknak sem, akik szépek. :) Én nem vagyok ronda, viszont kövér vagyok, így nem vonzok túl sok férfit, mit szépítsek, nagy mákom volt, hogy megtaláltam a párom. Na, de a lényeg: látva, hogy munkahelyen hogy bánnak az olyan szép lányokkal, akikben van tartás, én hálálkodtam, hogy nem vagyok vonzó. Mert akkor már ott tuti nem lenne munkám... Szét nem tettem volna a lábam, csak szívattak volna. Mondjuk azért így is kb. sz*rba veszik az embert, mert külsőségektől független az a nyerő, aki sokra kapható, illetve egy nyálgép.
2012. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartom magam szépnek, mások igen. Jogot végeztem az Eltén summa cum laudéval. (lány vagyok)

Soha nem utáltak ki sehonnan, a suliban népszerű voltam, ami nem azzal függött össze, hogy hogy nézek ki, hogy sportoltam és elég hálás természetem van. Sminkelni a hétköznapokon is szoktam, de semmi extrára nem kell gondolni. Nem csúfítom magam szándékosan, igényesen, divatosan öltözködöm, kiemelem, ami előnyös, de nem vagyok olcsó és közönséges.

Soha nem ért hátrány a kinézetem miatt, középiskolában azért, mert szerintem 4 év alatt megismered annyira az embereket, hogy ne a külcsíny alapján ítélj, egyetemen voltak velem szemben előítéletek, de ottelég hamar látod a többiekről, hogy mennyit tudnak, ott azért nem fognak megutálni, mert esetleg jól nézel ki...A tanároknál persze volt, amikor előnyt jelentett, hogy lány vagyok és úgy nézek, ki ahogy, de ha valaki belenéz az indexedbe és beszél veled pár percet, rögtön tudja, hogy kivel van dolga, függetlenül a kinézettől. Aki szemét, az szemét, annak nem számít a külső.

Interjúra jogászt önéletrajz alapján hívnak be, látják, hány nyelvet beszélsz, a diplomád minősítését stb.(kivéve a protekciót), ott beszélni kell, a szépség nem elég (ahogy a legtöbb szellemi foglalkozásnál- természetesen sok helyen, azért vesznek fel, mert jól mutatsz, de nem ez a standard). Interjún a szépség semmiképp nem hátrány, hacsak nincsenek nagyon erős fenntartásaik veled szemben a munkaadóknak, az a fontos, hogy mit tudsz.

Anélkül, hogy meg akarnálak bántani, szerintem el kellene gondolkoznod, hogy miért nem akar a többség veled barátkozni, lehet, hogy benned van a baj. (nyugodtan le lehet pontozni)

2012. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, barátaim vannak, fiúk is, lányok is, a kapcsolataimban pedig sosem volt probléma a kinézetem miatt.
2012. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen nem értem hogy miért van ennyi tetű szélhámos hímringyó főnök!

Nem való férfi főnöknek! Csak visszaél a hatalmával mindig!

A női főnökök legalább nem akarják az embert alantas módon megzsarolni megfektetni :S


Amúgy jó ha van az ember lányánál egy jó kis diktafon!

Ezeket a tetű pasikat vissza kell helyezni utcaseprűnek, odavalók!


A szépség hátrány a magánéletben és igen, a karrierben is.

Szép nőnek mindig azt kell figyelnie, hogy egy pasi milyen szándékkal közeledik. Na, meg van, hogy aki tetszik, az nem jön össze, akik meg nem jönnek meg, azok tapadnak ezerrel!

A szép lányokat beképzeltnek tartják (pedig sokuk nem az), illetve butának is, na meg sokszor komoly kapcsolatot nem mernek velük kezdeni, mert akkor előjön a kisebbségi komplexus.

A csúnya lányokat meg lenézik a pasik, vagy lábtörlőnek használják....

Szerintem nőként szépnek és csúnyának sem előnyös lenni...


Ellenben pasinak igen! Ha jóképű egy pasi, mindjárt okosnak is gondolják, ha csúnya, akkor is! A pasiknál nincs ilyen hogy "szőke" "buta", "ribanc", és ez csak a nők intelligenciájának köszönhető, hogy ilyen kis szemétségeket nem ragasztottak rá a pasikra.

Amúgy ha körbenézünk a legostobábbak, legzsarnokibb, legönzőbb, legnagyobb ringyók a pasik.

A nők meg szenvednek. Úgy ahogy a fentiek megírták.

2012. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
28%

08.06 Sajnos egyet kell,hogy értsek:(Tényleg undorító a legtöbb pasi,puhatestűek.De a legtöbb ember undorító,a nők is,úgyhogy erről ennyit:D

Amúgy engem is sokat szivattak férfiak,szinte sehol nem vagyok jóban velük.Nem nézek ki rosszul,de zárkózott vagyok és ezt sokan félreértik,nagyképűnek gondolnak,mert nem ugrok egyből mindenkinek mosolyogva a nyakába.Ezért már sokat kaptam munkahelyen is.De viszont az,akit a barátomnak tudtam nevezni,fiú volt:)Neki nem azon járt az agya 0-24ig,hogy megfektessen és ez igen ritka fajta:D

És igen,párt sem könnyű találni így.Mázli kell hozzá.De nem kicsi.Főleg,ha nem úgy nézed meg a pasikat,hogy milyen vonzó,hanem úgy,hogy figyel e rád,vagy érdekled e egyáltalán.

2012. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Magánéletben azért, mert úgy gondolják, hogy jól nézel ki, ezért biztos extra elvárásaid vannak.


Munkahelyen azért, mert felmerülhet az is, hogy csak azért vesznek fel, hogy "legyen kit nézegetni", szóval nem érdekli őket az, hogy mennyire vagy jó munkaerő.


A szép, meg a csúnya emberek valójában ugyanabban a csónakban eveznek: mindkettejüknek be kell bizonyítani, hogy a tudásuk miatt kell őket felvenni az adott állásra.

2012. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!