Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szépség lehet hátrány? 1....

A szépség lehet hátrány? 1. Magánéletben? 2. Karrierben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok beképzelt, szóval kíméljetek légyszíves a beszólásotoktól. Félvér vagyok ezért különbözöm az itthoni nőktől. Nem tartom magam szépnek enyhe smink nélkül, de van egy reális kép önmagamról és tisztában vagyok a képességeimmel. Tudom nagyjából milyen hatással vagyok a férfiakra. Nyilván a szépség szubjektív mindenkinek, de úgy érzem, hogy egyre több hátrányom van belőle. Külsőmet illetően jó géneket örököltem, alig sportolok és enyhén izmos szálkás, de mégis nőies testalkatom van, nagy szemem, vastag szám. Az orrom tök ronda:D de itthon még ez is egzotikus. Szóval nem vagyok gyönyörű, de itthon különlegesnek számítok. Nem mondom, hogy ezért direkt rondán öltözködöm, szeretem a szép ruhákat, szeretek nőisen öltözködni (no de nm krvasan, csak egy kis fodor, masni, szep cipo, finom ekszerek)..nekem nincs póthajam, műkörmöm, szilikonom még a hajam se festetem és enyhén sminkelem magam.


2.A lányok gyűlöltek mindenhol általános iskolában, gimiben és az egyetemen. Eleinte mindenki velem akart barátkozni és utána kiutáltak. A szemétkedésekről ne is beszéljünk, én sosem voltam szemét velük. Nem nyúltam le senki pasiját. Úgymond hosszú kapcsolat párti vagyok.. soha nem volt egy éjszakás kalandom. Mégis irigyek rám. Miért?


2. Karrier

Szerintetek interjún lehet hátrány a szépség?


2012. febr. 7. 16:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
12%
esetleg lehetne egy képet kapni?
2012. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e erre egyszerű válasz. Szerintem ha hátrány ér mindkét területen, annak egyik oka a sztereotípia lehet, mivel sokan úgy ismerték meg a kivételesen szép nőket, hogy hisztisek, követelőzők, el vannak kényeztetve. Ez egyeseket visszariaszthat. Interjún egy férfi főnöknél lehet előny, de a fentiek miatt hátrány is. Női főnök pl lehet akár irigy is.

De ez nincs kőbe vésve, nem mindenki ítél külső alapján.

2012. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Karrierben nem egyértelmű, függ a lánytól. Nos, ha bármibe belemész a sikertért, akkor előny. Ha nem, akkor viszont rohadt nagy hátrány! Tehát ha erkölcsöd nincs, sikered lesz.

Példa a munkahelyemről:

Dolgozott egy lány nálunk, szép volt és fiatal. Sok srácnak tetszett is, persze miért is ne?, az egyébként nős főnökök is szerették volna megfektetni. Igen ám, de a lány nem volt "olyan", abszolúte elutasított mindenkit, ő nem akart kis ribanc lenni. A jutalom: a főnökök mivel látták, megfektetni nem lehet szép szóval, fenyegették, minden sz*r munkakörbe betették, néha olyan megjegyzéseket kapott, hogy ez is lehetnél, ha elmész velem randizni... Hát ő nem engedett. Nem engedték szabadságra, mikor ment volna, nem tudott hazautazni az ünnepekre, mert berángattál dolgozni. Totálisan rászálltak, míg felmondott és elmenekült.


Volt egy relatíve jó adottságú lány, akinek viszont nincs erkölcse. Nos, ő minden főnökkel lefeküdt, kisfőnöki titulust kapott és fel alá megy, mint egy királynő. Ilyen is van...

2012. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Természetesen nem:) Semmi extra, lehet Te csúnyának látsz. Nem ez a lényeg. Csak nem tudom mit lehet ezzel kezdeni. Mert már nincsen egy igaz barátnőm sem.
2012. febr. 7. 16:55
 5/28 anonim ***** válasza:
25%
Írtad, hogy félvér vagy megkérdezhetem, hogy milyen származású vagy? :)
2012. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

16:55 Mint írtam én az erkölcsös oldalon állok. Most jutott eszembe volt egy kedves főnököm: "Jobb fizetésért nagyon jóba kell lenni a főnökkel", "Éjjel meztelen aludtam,és megfáztam, legközelebb betakargatsz?" Mondhatom csodás érzés volt, majd elsüllyedtem szégyenemben. A legrosszabb az, hogy kezelni se tudom az ilyen helyzeteket.

Most nincs is munkám. Kicsit úgy ha fogalmazhatok így elszigetelten élek, nem nagyon vannak barátaim sem már. Voltak fiú barátok is, de a párjaik nem sokáig tűrtek meg. Egyedül a családomra és a páromra számíthatok.

2012. febr. 7. 17:02
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Soha nem voltak lánybarátaid? Mert én is ismerek gyönyörű lányokat, és aki kedves, azt szeretik, aki nem, azt nem.

Nem vagy beképzelt?


A másik, pont nemrég volt egy cikk a yahoo-n, hogy álláskeresésnél nőknek hátrány, ha szépek, férfiaknak előny.

(Mielőtt pár idióta beleköt, ebben természetesen nem számít bele az olyan munka, amihez kifejezetten kérik, hogy csinos legyen a nő.)

2012. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
uhh. Az szép.:/ Én is hasonló helyzetben vagyok, én nem vagyok félvér. De egyszerűen nincsenek ilyen dolgok miatt barátaim. 1-2 de hát... Most éppen munkám sincs, mikor volt ugyanabban a szituban voltam, mint az egyik válaszoló által említett lány.:/ Kéne valami jó recept.
2012. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%
ez mind mind nem lehet pusztán attól, h szép vagy. a szépségnek rengeteg hátránya van, s ez igazságtalan veled szemben, de van sok előnye is rád nézve, ez meg másokkal szemben igazságtalan. szóval feleslges úgy megélni, h "én ezzel csak rosszul járok", mert nem. legalább annyit yersz, mint veszítesz. és ezt most atól függetlenül mondom, h természetesen nem lépsz túl egy határt és nem landolsz mások ágyában, nem szeretsz el másoktól pasikat és használod ki a helyzetet
2012. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Hoppá már megkaptam privát üzenetben ezt: "Retkes cigány vagy." Nem vagyok roma. De ha az lennék ugyanolyan büszke lennék rá, mint arra ami most vagyok. Viszont ne haragudjatok meg, az ilyen tökéletlen emberek miatt nem szeretném kiírni milyen származású vagyok.
2012. febr. 7. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!