Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szépség lehet hátrány? 1....

A szépség lehet hátrány? 1. Magánéletben? 2. Karrierben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok beképzelt, szóval kíméljetek légyszíves a beszólásotoktól. Félvér vagyok ezért különbözöm az itthoni nőktől. Nem tartom magam szépnek enyhe smink nélkül, de van egy reális kép önmagamról és tisztában vagyok a képességeimmel. Tudom nagyjából milyen hatással vagyok a férfiakra. Nyilván a szépség szubjektív mindenkinek, de úgy érzem, hogy egyre több hátrányom van belőle. Külsőmet illetően jó géneket örököltem, alig sportolok és enyhén izmos szálkás, de mégis nőies testalkatom van, nagy szemem, vastag szám. Az orrom tök ronda:D de itthon még ez is egzotikus. Szóval nem vagyok gyönyörű, de itthon különlegesnek számítok. Nem mondom, hogy ezért direkt rondán öltözködöm, szeretem a szép ruhákat, szeretek nőisen öltözködni (no de nm krvasan, csak egy kis fodor, masni, szep cipo, finom ekszerek)..nekem nincs póthajam, műkörmöm, szilikonom még a hajam se festetem és enyhén sminkelem magam.


2.A lányok gyűlöltek mindenhol általános iskolában, gimiben és az egyetemen. Eleinte mindenki velem akart barátkozni és utána kiutáltak. A szemétkedésekről ne is beszéljünk, én sosem voltam szemét velük. Nem nyúltam le senki pasiját. Úgymond hosszú kapcsolat párti vagyok.. soha nem volt egy éjszakás kalandom. Mégis irigyek rám. Miért?


2. Karrier

Szerintetek interjún lehet hátrány a szépség?


2012. febr. 7. 16:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom a magánéletben nem lehetne gond, hogy szép vagy..... bár ha a emberek irigyek, akkor igen.


A karrierben már akadhatnak vele gondok.

Egyrészt sokan visszaélnek testi adottságaikkal, változó formában kovácsolnak elönyt belöle és beosztottként szinte biztosan a feljebb levök kiszemeltje közé kerül...

2012. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%
Én megértem, hogy nem akarja kiírni. És igen, sajnos rohadt egy rosszindulatú és irigy nép vagyunk, és nagyon sok embernek olyan szinten nincs önbizalma, hogy ezért nem barátkozik veled. Vagy ha igen, barátkoznak is egy szép lánnyal, akkor is haszonból, vagy kurv@ aranyos a lány azért. Nem rosszból írom, de egy csúnyább, vagy csak egy átlagos lánynak nem muszáj aranyosnak lennie, akkor is akadnak barátai bőven, sőt mivel rossz indulatú egy nép vagyunk még sok is, hisz hasonlítanak, mint egy szép lánynak.
2012. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
20%
Bakker ma már tényleg a rondaság,a k.rvaság és a szemétség az előnyös tulajdonság.Akiben valami jó dolog van,azt egyből lehúzza mindenki.Hülyéknek áll a világ.
2012. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek az emberek és ostobák, ez van.Álláskeresésnél akkor lehet hátrány, esetleg, ha nő a főnök, akkor talán riválist láthat benned, vagy az is szimplán irígy.Itt már mindenki irigy mindenkire.Egyébként hihetetlen, de nem csak a szép lányok képesek az erkölcstelenségükkel érvényesülni.Volt egy kolléganőm egy kínai ruházati üzletben,kettőnk közül ő volt a csúnyább (nem, beképzeltségből, csak tényként ).Egy dagi, átlagosnak sem nagyon nevezhető, totál egyszerű és együgyű csaj volt, akiről azt gondolná az ember, hogy kettőig sem tud számolni, közben később kiderült, hogy engedett a főnök udvarolgatásának(kínai)és persze, hogy ő maradt tovább állásban.A béka feneke alá süllyedt a társadalom.
2012. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként a szépség jó dolog és ami jó, az nem hátrány, csak bölcsen kell élni vele.
2012. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan lány ismerősöm, aki tényleg nagyon szép. Szerinte ez hátrány, én attól még irigylem:).

Mindig mindenhol kikezdenek vele és ő sem tudja hogy kezelni a szituációkat. Pl amikor házas férfiak, meg nála 30 évvel idősebb emberkékről van szó. Munkaviszonylatban kb 4 állást hagyott ott, mert a főnökei, hol konkrétan hol burkoltan meg akarták fektetni. Most nagyon jó munkahelye van és a főnöke egy nagyon szimpatikus nő.

Teszem hozzá ő a párkapcsolatban sem túl sikeres emiatt. Minden párja szinte bazári majomként mutogatná.

Mondjuk neki sok barátnője van.

2012. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
és még annyi, hogy ha vonaton vagy buszon utazik mindig megtalálják az "értelmiségiek", hogy "mííílyen szííííp vagy megb.sználak......stb. De tényleg mindenhol. van hogy együtt beülünk valahová és körülöttünk mindenki susmutol és mutogat. Ez egy idő után nagyon zavaró.
2012. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadónak: Igen, mondjuk én is ismerek ilyet. Szerintem ez a dolog nem csak a szépségen, hanem a kisugárzáson is múlik.
2012. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
84%

Én már 35 éves koromra kitapasztaltam, hogy sajnos a szépségnek elég sok hátránya is van. 15 éve dolgozom, elég sok munkahelyem volt már, főnökeim közül talán kettő volt az, amelyik nem akart megfektetni. Az első hosszabb távú munkahelyemről pontosan azért kellett elmennem, mert nem voltam hajlandó hanyatt vágni magam az igazgatónak. Pedig ő mondta, hogy bármi lehetnék... (Másik rondább volt kollégánőm, aki hanyatt vágta magát, már a ranglétra majdnem legfelső fokán áll.)

Nagyon sok kolleganőm a mai napig (még a jelenlegi munkahelyemen is) egyszerűen irigy, és ott tesz alám, ott vágja alattam a fát, ahol csak tudja. Nagyon sokáig kerestem a miérteket, mert én alapvetően egy kedves, segítőkész, barátságos lány vagyok, és egyszerűen soha nem találtam meg az okát, miért lehet ez.

Kevés volt illetve jelenlegi kolleganőmmel viszont nagyon jó a kapcsolatom. Én úgy gondolom, hogy aki lelkileg rendben van önmagával és a világgal, az nem fog Rád irigykedni, azokkal az emberekkkel tudsz jó baráti vagy kollegális kapcsoaltot kialakítani, ők a jó, segítőkész embert fogják benned látni, nem az esetleges "riválist".

Nagyon nehéz ezt így elfogadni, hogy akaratodon kívűl nagyon sok ember irigykedik rád, és ezért akadályokat állítanak az életutad elé, csak mert Te talán kicsit szebb és jobb vagy, mint ők. Néha nagyon nehéz kezelni is, de hidd el, inkább irigyeljenek az emberek, mint sajnáljanak. :)

35 N

2012. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

19.19

nagyon jól összefoglaltad, amit erről gondolok. én is tapasztaltam féltékenységet főként a többi nő részéről, nem csak munkahelyen belül, de sokszor a magánéletben is, néhány ismerős lánytól. a saját húgom, aki kevésbé előnyös tulajdonságokkal rendelkezik, mint én, érezhetően dühös és féltékeny rám, mert úgy érzi, h én egy behozhatatlan előnnyel rendelkezem és ezzel annyira nem tud megbékélni, hogy néha kimondottan gonosz velem. ugyanakkor sokszor éreztem azt is, h mondjuk sokkal kedvesebbek velem a boltban, előreengednek a sorban vagy (szomorú, de igaz) alaposabbak velem az orvosnál, mert szimpatikusnak tartanak. ez borzasztó valahol, de ilyen a világ, így működnek az emberek. velem csak egyetlen egyszer kezdett ki a főnököm, onnan ezért rögtön ezután el is jöttem. nem vagyok egy kacérkodós típus, a munkahelyen elvárom az emberektől, h a teljesítményem alapján ítéljenek meg és ezt éreztetem is minden kétértelmű megjegyzésnél. azt vettem észre, h a férfi feletteseim ezért inkább tisztelnek, mint hogy emiatt keresztbe tennének (a fenti említett egyetlen kivétellel). a nőket inkább irritálja. ezt viszont el kell fogadni és tudni kell kezelni. azért tegyük a szívünkre a kezünket: minden ember szívesebben választaná ezt a keresztet, mint az ellenkezőjét. én szerencsésnek érzem magam emiatt (természetesen nem kérkedek vele, csak értékelem, megbecsülöm, amit kaptam).


szintén 35/N

2012. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!