Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyenge, vékony, a legkisebb...

Gyenge, vékony, a legkisebb nyomástól is fájó körmökkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A problémám évek óta tart, de mostmár nagyon zavar.

Vékonyak és gyengék a körmeim, ha valami kicsit is megnyomja a felszínüket, nagyon fájnak. Kicsit pirosak is. Újabban olyan is előfordul, hogy a körömvégeknél, a fehér részeknél elválik a köröm a bőrtől, mint amikor a köröm alá megy valami, de nálam magától történik és még gyengébbek lesznek a körmeim. Olyan is előfordult, hogy annyira elvékonyodtak, hogy a széleknél kettényiltak.

Kipróbáltam rengeteg féle vitaminkészítményt, most is szedek, japán manikűrt is csinálok, de egyenlőre nem tapasztalok javulást.

Tudna valaki tanácsot adni, mit tegyek, mi lehet a baj?


2012. febr. 1. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen körömgombád van. (nem csak egyfajta van, nem mind látszik). Végy teafaolajat, kenegesd azzal napjában többször!
2012. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress fel egy jó műkörmöst, vagy akár pedikűröst, vagy bőrgyógyászt. Ha van valami probléma, ők megmondják mit csinálj, mit szedj, stb. Főleg, hogy évek óta tart, ne halogasd tovább.
2012. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha fáj is, akkor a körömerősítő körömlakk nem használ, de esetleg kisebb mértékben szakadna, be vagy szét a körmöd.
2012. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az erősítő lakkot is próbáltam, pont emiatt, hogy kicsit ellenállóbbak legyenek a körmeim, de hosszútávon nem megoldás, hiszen mégiscsak egy vegyszer.

De azért köszönöm!

2012. febr. 2. 05:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!