Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vajon ez igaz, vagy megpróbáln...

Vajon ez igaz, vagy megpróbálnak átverni?

Figyelt kérdés
1 héttel ezelőtt leszólítottak a Nyugati-aluljáróban, hogy szeretnék-e fotómodellkedni. Megadtam az e-mail címemet, amire küldtek egy tájékoztatót: Attractive Girls Selection. Fotós: Máthé Szabolcs, telefonszám és egy képmelléklet. Paramétereket és telefonszámot kért tőlem. Utána egyeztettünk, hogy mikor és hová menjek. Buta módon, csak az egyeztetés után, de még találkozó előtt jutott eszembe utánanézni az egésznek: Google nem adott ki találatot arra, hogy Attractive Girls Selection, illetve a mailt vipmailes e-mail-címről kaptam, vagyis még saját honlapja sincs (nincs lefoglalt domain hozzá), a fotós nevére rákeresve sem találtam semmit (illetve az ő nevére találatként fotografikus és kameraman nem jött ki). Ez így mind okés, csak későn voltam okos. :( Valaki tud róla valamit, ami megerősit abban, hogy ez átverés, vagy épp ellenkezőleg, megbízható? Köszönöm.
2011. nov. 12. 18:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem megy olyan egyszerűen az egész, hogy leszólítanak és akkor máris siker, csak reménykedtem, hogy meg lehet bízni... :(
2011. nov. 12. 18:37
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem átverés.
2011. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy átverés, ezt igazából csak akkor tudod meg, ha elmész a találkozóra. De semmiképp se egyedül menj!!
2011. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy az interneten semmi nyomuk nincs, az több, mint gyanús. Egy komoly ügynökség nem enged meg magának ekkora blamázst, úgyhogy el ne menj a találkozóra.


Bár nekem már ott gyanús lett volna, hogy mindez a Nyugati aluljáróban történt, olyan ügynökséghez se mennék, akik ott fogdossák össze az embereket. :)

2011. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és a vipmailes e-mail cím külön vicc :DDD
2011. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát engem és a barátnőmet is leszólítottak egyszer az utcán csinos lányok, akik azt mondták, hogy modelleke keres egy cég, és próbafotózásra mennénk-e. Igazából én semmi pénzért nem vállaltam volna, még akkor sem, ha nem kamu. De szerintem a "mienk" nem kamu volt, mivel a sétálóutcán kb 10 méterenként volt ilyen, és többször is le akartam szólítani, csak én már kerülgettem őket. Amúgy amit te mondasz, az nagyon gyanús, én félnék elmenni.
2011. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt sok aberrált állat van, akik a "fotós vagyok, gyere fel a lakásomra/valami elhagyott helyre" trükkel próbálnak naiv lánykákat lépre csalni, hogy aztán egyedül vagy többed magával megerőszakolja őket.


Másrészt rengeteg kis "zugügynökség" vagy "zugfotós" van, akik utcán vadásznak szintén hiszékeny lányokra, elmondják a megszólítottnak, hogy milyen szép, mennyire különleges, mekkora hatalmas karrier áll előtte a modellszakmában, és ők mennyire profik, és olyan született tehetséget mint te életedben nem láttak. Majd csinálnak egy portfóliót 50-100ezerért... Munka és felkérés természetesen nem lesz, de nekik elég havi 3-4 ilyen lányt bepalizniuk, hogy jól megéljenek a szélhámosságból. Az is lehet, hogy még kamu referenciákat is fognak mutatni, hogy Tyra Banks-et is ők fedezték fel és hasonlók. Bár, még ezeknek a zugügynökségeknek is céges e-mailcíme valamint "komolynak tűnő" honlapja van általában.

2011. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Na hallod!! Tegnap olvastam nagyon régi IM-eket ,és ott egy csaj írt.Pest aluljáróba leszólítják ugyanilyen fotómodell címen. Csaj belement,csomót kiadtak (pénzt) és hát a társaság "eltűnt" .. Szüleinek részletbe törleszti a százezreket,ha akarod kikeresem a cikket,és mondom melyik számban olvastam!
2011. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem el ne menj.Velem is történt hasonló eset, csak engem a Margit szigeten szólítottak le, és filmmel kapcsolatba.Szóval: majd ha erre elmegyek bekerülhetek egy reklámba/tévébe/filmbe, akármibe.Na jó szóval elmentem anyámmal, a castingra, hol közölték velünk, hogy fizessünk kb.: fél milliót a színjátszó körért, vagy miért amiben majd részt veszek és utána TALÁN bekerülök a tvbe.Hát még anyám ebbe is belement volna, de nekik "elromlott" a bankkártya leolvasójuk.Szóval csak készpénzt tudtak elfogadni.Már ekkor gyanús volt a dolog.A neten rákerestünk, és jééé semmit nem adott ki a híres neved ügynökségről.Pedig ez "nagyon jó", ugyanis innen került ki Gesztesi Károly Liptai Claudia stb..Szóval amikor csak így, ilyen átlagos helyeken leszólítanak általában mindig kamu.Na meg a emailről, amit kaptál arról már inkább ne is beszéljünk.Bár te tudod, de szerintem ne menj el.A Te érdekeben.
2011. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti vagyok.2010 októberi számban volt.
2011. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!