Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy van-e fémallergiám? (kérdés rövid. )

Figyelt kérdés
Szeretnék fülbevalót, de félek, hogy nem bírja a fülem a bizsut, mert úgy emlékszem, hogy kiskoromba nem bírta :/ Viszont van már pc-m, ami ugye bizsu, és avval nincs semmi baja a szervezetemnek. Szóval, akkor kizárható a fémallergia?
2011. jún. 13. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérd kölcsön anyukád vagy valamelyik barátnőd gyűrűjét, ami jó az ujjadra, és hagyd fenn egy napig. Ha viszketni, égni fogsz tőle, akkor allergiás vagy.

Piercinget nem csinálnak bizsuból, az a része, ami a bőr alatt van, az orvosi fémből készül, max. a feje lehet bizsuból.

2011. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi kipróbálom ezt a gyűrűs megoldást :)
2011. jún. 13. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vehetsz pár száz forintos gagyi fülbevalót, azzal is tehetsz egy próbát.
2011. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jobb, ha bőrgyógyász állapítja meg? Elmész hozzá, felragasztanak a hátadra mindenféle fémekből mintát, pár nap múlva visszamész, és kapsz egy papírt, hogy x fémre allergiás vagy, y-ra nem. Jobb, mint kísérletezgetni.
2011. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg jobb lenne!!:D Csak az a baj, hogy bőrgyógyászhoz örülök, ha egy hónap múlva kapok időpontot :S Gondolom nem lehet csak úgy rögtön betoppanni és elvégezni ezt a vizsgálatot. :/:D
2011. jún. 14. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Most vegyen csak azért egy gagyi fülbevalót? Fölös pénzkidobás...

Bőrgyógyász... Kérdező: jó, ha egy hónappal későbbi időpontot kapsz? De jó neked! Én két és fél hónappal későbbit kaptam anno xD

De amúgy Neked még nincs is kilőve a füled? Vagy ki volt lőve, csak benőtt? (Ezt sosem értettem, hogy nőhet be, nekem évek óta nincs fülbevalóm a lyuk mégis ott van, és időnként ki kell belőle szedni a belement szappant... De hát akkor biztos embere válogatja.) Mert ha ki kell lőni, akkor sem bizsut raknak bele, az fix. Épeszű ember nem lő be bizsu fülbevalót...

Ha meg ki van lőve és nem nőtt be, akkor anyukád egyik fülbevalóját is kölcsönkérheted.

2011. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már be van forrva :/ Nemsokára megyek kiszúratni a fülemet..de nem is ez miatt aggódom. Porcba is tervezek. :S A gyűrűs dolgot kipróbáltam, a nyakamba a kezemre mindenhova raktam bizsukat egész nap és semmi bajom. :D:/ Remélem jó jel. :D
2011. jún. 14. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Megint én! :D

Szerintem próbáld ki ezüsttel is! Nekem pl. évekig ezüst-allergiám volt (biztos arany is, de azt nem tudom, mert sosem szerettem, így nem is hordtam), de a bizsut meg bírtam.

De akkor ha kilövik, akkor nemesacélt (orvosi fémet) raknak be, mert azt mindenki bírja. Legalábbis a jobbak azt raktak be... Porcba tutira az kerül, erre mérget vehetsz, bár én oda nem rakatnék. Simán fülbe tehetnek ezüstöt is, de bizsut nem, mert azon csak egy bevonat van, ami a frissen kilőtt sebbe "beleoldódik" vagy nem tudom, hogy mondjam, és az nem a legjobb.

2011. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!