Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok! Hogy lehet megtanulni...

Lányok! Hogy lehet megtanulni normálisan és biztosan járni magassarkúban?

Figyelt kérdés

Nem tűsarkúra gondolok, hanem "vaskosabb" sarokra, viszont elég magas.

Nem nagyon tudok ilyenekben járni, viszont unom, hogy mindig azért ne vegyem meg őket, mert nem tudok bennük menni.

Nem lehet annyira lehetetlen.xD

Ti hogy tanultatok meg benne menni?

Kisebbeket lépkedtek, vagy ugyanúgy mentek benne?


[link]


Ilyesmire gondolok! Vagy egy picit magasabbra!

Előre is köszi!:))

19/L


2010. nov. 5. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, a legegyszerűbb, ha veszel egyet és otthon gyakorolsz. Én idén (21 évesen) láttam meg az első magassarkút, ami tetszett is, megvettem, és nagyon nem volt benne nehéz menni. Otthon mászkáltam benne gyakorlásképp. Azóta már több is van:) Szerintem arra figyelj, hogy jól nézd meg az üzletben, hogy kényelmes lesz-e, szóval sokáig próbálgasd, mert nem mindegyiknek egyforma a kialakítása, szóval nem a saroktól függ, hogy kényelmes-e. Na meg arra, hogy ne tartsd se túl befelé se túl kifelé a lábaidat járás közben, mert az röhejes. Legalábbis én sírógörcsöt kapok amikor valamelyik plázacica majdnem 180°-ban elálló lábakkal csámpázik tűsarkúban... :D Ezen kellemetlen javítani, ha az ember így tanult meg járni, de muszáj.
2010. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gyakorlat teszi a mestert xD komolyan!! 15/l
2010. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérd meg egy barátnődet, hogy kamerával vegye fel a mozgásod legalább 50 méteres távig. Ne csak oldalról, hátulról is. A lényeg, hogy a felvételkor úgy menj, mint általában, és erre 50 méter elég is. Utána visszanézheted, milyen az állásod, nem lépsz-e kifelé, stb. Így megnézheted, mire kell figyelned, és megpróbálhatod korrigálni.


Pl. tegnap láttam egy nagyon jó csajt miniszoknyában és csizmában. Az egyetlen gond az volt vele, hogy mikor mögé kerültem, tűnt fel, hogy nagyon szétteszi a sarkait, és hát... nevetséges volt. Mintha terpeszben járna. Nem szoktam nagyon megnézni az embereket meg kritizálni, de ha valami ilyen "baki" feltűnik, bizony kissé kivesézem tanulásként.

Egy másik tipikus figyelemfelhívás a csámpás járás. Kifelé fordul a láb, le van járva a csizma és a sarok szélső oldala, de nem foglalkozik vele, és ettől csak még inkább O-lábúnak tűnik az illető hölgy.

2010. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a magasabb sarkút. Sajnos csak ritkán vehetem fel, mert olyan típusú vagyok, hogy iszonyatosan fáj a lábam már egy 5 centisben is. A kialakításnál azok a jók, amelyiknek nem túl puha a talpa. Ha erősített, akkor jobb. :-) Ennél is magasabban mennél? Hát ha először mész, szerintem mindenképp kisebbel kezdj, mert ha olyan vagy mint én, akkor ilyenben leszakad a lábad, ha nem csak a kocsiból szállsz ki benne. :D Én úgy tanultam meg, hogy az ilyen cipőknél nem kinyújtott lábbal lépünk előre, hanem egy kicsit behajlítjuk. Hogy kb egyszerre érjen földet a cipő sarka és a talpa. Emiatt a csípőd is jobban kell ringatni. :-) Ha ugyanúgy mész benne, mint egy lapos talpú cipőben, akkor általában csak csapkodod a lábad a magassarkúban, ami bután néz ki. :-) De kipróbálhatod, hogy az üzletben teszel pár kört, én is úgy nézem meg, hogy kényelmes lehet-e. :-)
2010. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!:))

Igen, ahogy az utolsó válaszoló is írta, hajlamos vagyok ilyen cipőkben odacsapni a lábam a talajhoz, és ezt kellene valahogy kiiktatnom.:S Meg van, amikor kibicsaklik benne a lábam, mert kifordul oldalra a sarka miatt.:S

Már járkáltam 1-2 magasabb sarkúban, meg telitalpúban is, de ekkora sarkúm még, mint amilyen a képen is látható, még nem volt.

Szerintetek a képen látható csizma talpa nem rossz megoldású? Mármint úgy értem, hogy nem túl szögletes?

Milyen talpú az, ami kényelmes? Mert a talp megoldásán is sok múlik.:))

2010. nov. 5. 11:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen vékony, hajlékony talpú cipőket kerüld, ha magassarkút veszel: [link]

Ilyesmit válassz, mint ami az első a képen: [link] (nem kinézetre, hanem a talpra gondoltam. :D)

De egyébként az is jónak tűnik, amit te linkeltél, mert kemény a talpa, mereven tartja a lábat. És szerintem a deichmannban oda szoktak figyelni, hogy anatómiailag se roncsolják annyira a lábat.

2010. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!:))
2010. nov. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!