Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért természetes az, hogy...

Miért természetes az, hogy gátlás nélkül beszólnak valakinek azért hogy sovány?

Figyelt kérdés

Ha egy túlsúlyosnak azt mondja valaki, hogy "nagyon meghíztál, ez már szörnyű!" az sértő, de bárki feljogosítva tartja magát, hogy megjegyzést tegyen valaki vékonyságára. Fúúú, te megint milyen sovány vagy.. !!!! Híznod kellene!!

Sosem voltam vastag, egy-szál-bél volam világ életemben. 15és fél kg-t szedtem fel a szülésig, azóta szoptatok (10és fél hónapja), vékonyabb vagyok, mint szülés előtt, pedig sosem fogyóztam, most meg különösen igyekszem táplálót enni, de annyira sértőek a megjegyzések!


2010. okt. 22. 10:13
1 2
 1/18 anonim válasza:

Nem tudom, de engem is érdekelne. Én is világ életembe sovány voltam, nekem is gátlás nélkül beszóltak, hogy "azért hízhatnál egy kicsit."


A kórházból, szülés után 47 kg-val jöttem ki, de gond nélkül tudtam/ tudok szoptatni. Hát azért is kaptam a megjegyzéseket. ("Kész csoda, hogy szoptatsz!" "Szoptatsz?!?! TE!?! Az hogy lehet!?!")

2010. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Gondolj arra hogy a legtöbb ember csak irigykedik, mivel manapság az a divat ha valaki minnél soványabb, ezért úgy gondolják milyen jó neked...

Nálunk is volt egy kolléganőm aki vékony volt, evett rendesen jó nem olyan sokat de nem éhezett és mindenki megjegyzéseket tett rá. Eleinte nem értettem, miért zavarja én pl. örülnék ha soványnak hívnának :))) Amitől messze állok:)) Aztán rájöttem h neki ez ugyanolyan sértő mint ha vkinek a túlsúlyt megjegyzik.

Sokan azt gondolták direkt éhezik hogy sovány legyen és aki nem ilyen alkat annak ez idegesítő vagy bosszantó tudott lenni.

Onnantól én sose mondtam neki semmi ilyesmit, csak megjegyeztem ha csinos volt rajta vmi vagy ha egy ruha mondjuk jól állt neki mert szép vékony volt hozzá.

2010. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ilyenek az emberek


én is baromi fiatalos vagyok sok megjegyzést hallgattam a lámpáknál állva hogy biztos "leányanya" meg "felcsinálták"..stb. gusztustalannak tartom. mindezt ugy hogy ott volt a karikagyürü a kezemen de ők csak mondták gondoltam gondolj amit akarsz vén r....gyó.


én is sovány vagyok és az tény hogy az anyaságot mindenki a kipárnázott testalkattal azonositja.

de nem az a lényeg hogy kinek nem felelünk meg.. ha a férjünknek tetszünk akkor ki másnak lehet még köze hozzá hogy hány kg vagy szülés után és hány hétig, hónapig szoptat valaki

2010. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
74%

én is így vagyok! 43 kg vagyok, szülés előtt 45-47 votlam. 22 kg-t szedtem magamra, reméltem egy 10kg marad, de nem. :(

képtelen vagyok hízni, anyukám és az anyai mamám is ilyen alkat.

utálom, hogy állandóan megjegyzik ezt, meg hogy hízzak, egyek stb.

már le sem reagálom a dolgot. vagy csak annyit mondok az illetőnek mosolyogva,főleg ha van feleslege, hogy próbálj meg te leadni 10 kg-t. na nekem éppen olyan nehéz hízni. ezzel le van tudva.

2010. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, első válaszadó ahogy írtad: Hogy szoptathatsz? Miből van tejed? (kis mellem van és volt) Ne szoptass, megesz a gyereked! Na ezekkel tudnak még jól megvágni!
2010. okt. 22. 10:24
 6/18 anonim válasza:
Igen, pár embert fel kellene világosítani, hogy a tejet nem a zsírszövet termeli. Én csak azzal tudom nyugtatni magamat, hogy akik ezeket a megjegyzéseket teszik, olyan nők, akik nem tudtak szoptatni. Szóval ha gonoszabb lennék, akkor jól vissza tudnék vágni.
2010. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azért ez olyan durva nem, hogy aki kicsit túlsúlyos anya azt azért piszkálják hogy "hogy néz ki hogy elengedte magát majd jól elhagyja a férje stb." aki meg vékony maradt/lett azt meg azzal szekálják...

Olyan "jó" hogy ilyen "könnyű" megfelelni az elvárásoknak :((

2010. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert ha nem extrém sovány vagy, akkor a beszólás csak irigykedés.
2010. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem is mindig beszólogatnak:S:(( nagyon idegesítő és bántó tud leni:((

18/L

2010. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Még ha irígységből is teszik, akkor is rosszul esik. A kövéreknek, duciknak, túlsúlyosaknak csak a háta mögött nyomják a szöveget, de egy vékonynak bele a képébe, nehogy már jól érezze magát csak mert nincs 40 kg feleslege. Nem vagyok az a beszólogatós tipus, de néha olyan szivesen odadörgölnék 1-1 mondatot!
2010. okt. 22. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!