Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Nagyon...

Mit gondoltok erről? Nagyon szánalmas dolog?

Figyelt kérdés

Nyugodtan, hideget meleget, nem bánom, csak érdekel a véleményetek.

Röviden, tömören: néha szeretném hallani, hogy azt mondják rám, hogy szép vagyok, még ha tudom, hogy ez nem is igaz. Csak annyira rosszul érzem magam, amikor én megdicsérek valakit, növelem az önbizalmát, lelket öntök belé, de ha nekem erre lenne szükségem, semmit sem kapok. Nem kell arról áradozni, hogy hú, de gyönyörű vagy, maximum csak annyit, hogy vannak nálad rondábbak is, nekem ennyi elég lenne, hogy ki merjek menni az utcára. Nincs önbizalmam, valószínűleg azért, mert már kicsiként sem voltam szép, és mindig beszólogattak. Most így tinédzser korra igyekeztem megváltozni, és már nem szólnak be, de elismerést sem kapok. Annyira rossz érzés. Szánalmas felfogás, tudom. Ti, lányok, kitől kapjátok azt a löketet, ami "elhiteti" veletek, hogy igenis értékes tagjai vagytok a társadalomnak? :)


2010. szept. 10. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Magadtól kellene hogy jöjjön. Különben függeni fogsz mástól.


"Senki nem kelthet bennünk kisebbrendűségi érzést a jóváhagyásunk nélkül." - Eleanor Roosevelt

2010. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

discoveryn láttad valaha a megrázó történeteket? nagyon csunya emberek vannak benne, akik mindent, tényleg mindent megadnának, hogy úgy nézzenek ki mint te!

Figyi, fogadd el ha esetleg nem vagy szép, hidd el, a barátaid, és az igazi szerelmek le fogják szarni, legyél ápolt, esetleg egy kis smink, és hidd el nem lesz baj :D

Nálam pl egy fiúnál egyátalán nem számít a külső, legyen vicces és ápolt, esetleg még bónusznak az okosság is jöhet, legyen vele miről beszélni, ennyi :D

És biztos van pár aranyos csávó, akik így gondolkodnak mint én :)

ja és:

Biztos nagyon szép vagy! (Legalábbis nálam biztos szebbxD)

2010. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Magamtól már sokszor jött, próbáltam magammal elhitetni, hogy nem vagyok túlságosan ronda. De valahogy mindig odalyukadtam ki, hogy áhh, ezt inkább nem kéne erőltetni.


Egyébként nem szoktam nézni ilyen megrázó történeteket, mert sajnos nagyon át tudom élni a helyzeteket, egyszer-kétszer belenéztem, amikor anyu nézett ilyeneket, és hát eléggé sírhatnékom volt. :/

Sminkelni néha szoktam, ápoltnak ápolt vagyok, dehát ettől még szép nem leszek :(

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2010. szept. 10. 21:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne másoktól függened. Belülről kell jönnie. Igazából nem hiszem, hogy a külsőd miatt nem tetszel másoknak, inkább az, hogy nagyon kisugárzik, hogy nincs önbizalmad és ez nem vonzó. Rengeteg olyan lányt ismerek, akik nem túl szépek, de olyan a viselkedésük, magabiztosak és csomó pasi oda van értük.

Szerintem változtass a külsődön. Öltözködj csinosan, csináltasd meg a hajad, sminkelj, kezdj el sportolni. Biztos, hogy kapsz majd elismerő tekinteteket is. Ezek után már jön magától. Megnő az önbizalmad, más lesz a kisugárzásod és méginkább meg fognak nézni a férfiak.

2010. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze,nyilván nem kéne másoktól függened,dehát az ember ilyen,hogy vágyik az elismerésre,ez teljesen természetes.Nekem mondják néha h szép vagyok,ezt tudom is,de azért néha úgy elbizonytalanodok.Nálam azzal van baj h amit csinálok abba beleadok mindent,szívvel-lélekkel csinálom,és rettentő kevés a pozitív visszajelzés.Pedig mindenkinek szüksége van rá,és aki mint mondtad tartja másokban a lelket,annak is kell,mer 1 idő után nála is elfogy a szufla.
2010. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Segítene ha lenne kép, akkor megmondhatnám min változtass pl öltözködésben. Tulajdonképpen mi az, amivel annyira nem vagy megelégedve? Alkat? Magasság? Haj? Arc? Teljesen igaz,hogy a kisugárzás számít a legtöbbet-én is tapasztaltam. Ha bízol magadban tetszeni fogsz a pasiknak, onnantól jobban érzed magad és egyre több önbizalmad lesz. De ezt az elején tudatosan akarnod kell, hogy igen elhiszem, h jól nézek ki, találj rá okot, hogy miért. Pl. ma menő cuccban vagyok, jól sikerült a sminkem, slankít a ruha amit felvettem, stb.
2010. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LoveGame ***** válasza:

Szia! Nálam ugyanez a helyzet. Kiskoromban beszólogattak, egészen 16 éves koromig. Én szép vagyok most, vagy legalábbis csinos. Ha van kedved bővebben beszélni erről,érdekel pár tipp, írj nekem üzenetet.

lovegame6@freemail.hu

2010. szept. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szánalmas dolog ez:DAnnyi hogy önbizalomhiányod van de ha lesz egy barátod akkor majd nőni fog.Amíg nem hordanak le hogy milyen ronda vagy akkor nincsen semmi félni valód.Amúgy meg mindenkiben van valami szép.

Nem vagy kövér ugye?Örülj neki.Légy biztos magadban és vegyél fel olyan cuccot amit nem mersz...és ha abban ki mersz menni az utcára utána több önbizalmad lesz.:D

2010. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés. Tényleg magadtól kell rájönnöd és nem más véleményétől függened. Én tudom magamról, hogy jól nézek ki, de ha valaki leszól, akkor az azért van mert nem az ő stílusának felelek meg, ettől még nem fogok rosszul kinézni. Kb. ennyi.
2010. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor gimibe kerültem mindenki csúfolni kezdett, általános suliban oviban szerettek, kiskedvenc voltam hát éles váltás..Aztán túl a pubertáson még mindig kijön egykét pati (nem több)és rájöttem hogy csak átlagos vagyok. Rengeteget járok társaságba és mindig nyomultak rám a férfiak akárhol voltam, meg leszépeztek, de én valójában mindig csak eljátszom, hogy van önbizalmam, és egyik sem tudja hogy otthon a négy fal között bőgök a hibáimon, ha nem látnak. Eddig három pasim volt, egyikbe sem voltam szerelmes, csak nem akartam egyedül lenni sok minden miatt (szex, szeretek beszélgetni) és ezért jöttem össze velük, és az eredmény: mai napig szerelmes belém mind a három, mert soha nem adtam ki magam nekik. Én is rengetegszer érzem azt hogy nem vagyok elég szép, széles arc, magas homlok, apró kis fogak, ezek eléggé betesznek. De ezek a pozítiv visszajelzések is becsapósak ám. Tudod hány embertől, de hánytól hallottam hogy szép vagyok és izgalmas, 100tól is volt ebben öregnéni, öregbácsi, gyerek, velem egykorú, férfi, nő. Sokféle, egy időben egy kockás füzetbe vezettem a bókokat dicséreteket amiket kaptam és ha rámjött a des.zarvagyok érzés akkor átnyálaztam. De mindig is őszintétlenségnek, formaságnak éreztem udvariasságnak ezeket a dicséreteket, kb olyannak mint egy köszönés. minthogy szia hogy vagy. Rengetegszer hittem hogy gúnyólodnak hazudni akarnak ezekkel. Sokáig úgy tűnt van önbizalmam, míg nem egy tanárom aki tetszett nekem az egyetemen azt nem mondta hogy milyen gyönyörű vagyok, a szemembe. Rá két napra kiderült, hogy a hátam mögött azt ecsetelte másoknak mennyire előnytelen a megjelenésem. Az nagyon rosszul érintett! Elvette minden bizalmamat és minden hitemet a dicséretek valódiságában.

Most már talpra álltam lassan, vettem sminkeket a problémás bőrömre, bár legszívesebben nem hordanék semmi szirszart a bőrömön, tekintetkiemelő szempillaspirált és még a hajamat is belövöm. Igy kicsit jobb.


Amúgy Naomi Wolftól olvasd el A szépség kultuszát!

Erről szól, érdekes nem is gondolnád, hány cég és média épíít arra hogy a nők önbizalomgyilkosai legyenek.

2010. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!