Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körmösök! Mi lenne az a...

Körmösök! Mi lenne az a tanács, amit a kezdő éneteknek mondanátok, ha visszamehetnétek az időben?

Figyelt kérdés
Megjobb lenne, ha a válaszotokat megindokolnátok :)

2020. nov. 20. 09:54
 1/7 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

A trollok kicsit kapcsolják ki magukat, igazi válaszokra vagyok kíváncsi, nem olyanokra, hogy "megmondanám neki hogy tanuljon / végezzen normális munkát" és társai.

Előre is köszi 😘

2020. nov. 20. 09:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne hagyd hogy bárki lábtörlőnek használjon vagy lenézzen! Akár oktató, vendég, rokon stb.. Én a harmadik gyakorlati órám után erősen gondolkoztam rajta,hogy többet be nem teszem a lábam és inkább elbukom a tanfolyam árát annyira kiverte a biztosítékot ahogy az oktatónk bánt velünk, felnőtt amúgy dolgozó emberekkel.

2. Figyelj az egészségedre! Jó porelszívó, kényelmes szék, mozgás, torna, masszázs( állandó ízületi gyulladás, sajgó vállak és hát és még sorolhatnám)

3. Technika> díszítés! Inkább építs egy statikailag tökéletes körmöt amit tudsz nyomdával matricával díszíteni, mint fess csodálatos tájképeket egy rosszul épített körömre. Építésre nincs alternatíva, díszítésre van.

4. Ez tudom hogy nehéz, de ne kivételezz. Annak mindig az a vége, hogy fűnek-fának ingyen vagy anyagárban dolgozol neked meg nem marad semmi. Aki igazából támogatja a vállalkozásod az nem ingyen cuccokért puncsol.

5. Tudj nemet mondani. Kezdőként is. Ha olyan ember kerül a székedben aki csak az idegeid teszi tönkre, igénytelen(erre privátban szívesen írok példát) attól szépen el KELL köszönni.

6. Ne árazd alul magad,mert Kiss Juliska 800-ért géllakkozik. 8-10 ezer havonta műszempillára, ugyanennyi a kozmetikusnak, 20-30 ezer fodrásznak de a műkörmösnél 3 ezer forintra már húzzuk a szánkat. Kb "csak" ekkora a kilengés a szépségiparban a mi kárunkra.. Vállalkozó és elsősorban SZAKEMBER vagy. Rengeteg műkörmös van és nagyon kevés JÓ körmös. Legyél az utóbbi mert megtérül.

2020. nov. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia tudnál mesélni az igénytelen vagy idegesítő vendégeidről? Mik történtek veled stb. Én most fogom kezdeni és jó lenne tudni hogy mire számítsak. :))
2020. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Kedves első válaszoló!


Engem is érdekelnének a történetek :)

2020. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Az igénytelenségről csak annyit, hogy nagyon meglepő hogy bejön egy csinos, tökéletesen sminkelt bájos lány a legszebb ruhákban és a földtől kezdve a rántotthús maradékon át minden ott van a körme alatt. Simán lehet hogy egy kevésbé jómódú hölgy jobban ad olyan alapvető dolgokra mint a higiénia. Ami a számomra leggusztustalanabb volt( egyszeri és soha többé alkalom) mivel kérdeztétek akkor le is írom : megvolt az előkészítés fertőtlenítés manikűr majd felpattant, hogy neki ki kell mennie wcre. Közbe volt egy tampon csere ami tök oké ha utána megmossa az ember kezét. Megalázó, gusztustalan és finoman szólva sem higiénikus.

Nálam 2 minimum kritéria van és nem érdekel ha valaki rágja a körmét, vagy fél óráig választ színt de tiszteljük meg egymást annyival, hogy nem földes sáros véres kézzel érkezünk.. A másik pedig a betegség-ez koronavírustól független,előtte is így volt - kicsit émelygek, csak picit köhögök. Ilyenkor szépen keresünk egy másik időpontot. Nekem vállalkozóként kiesik minimum 1 heti bevételem ha lebetegedek. Én sem dolgozom lázasan mert nem szeretném ha miattam bármelyik vendég lebetegedne, hozzám se jöjjenek betegen. Nem, nem halok bele egy megfázásba vagy hányós hasmenéses vírusba DE én is pénzből élek így ha kidőlök akkor ez van.

2020. dec. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az idegesítő vendégekről pedig annyit, hogy előbb utóbb lemorzsolódnak. Kezdőként persze mindenki próbálja foggal-körömmel keresni és megtartani a vendéget de ne minden áron. Lesz olyan akivel semmi probléma nincs, kedves aranyos csak nincs közös téma vagy nem szeret beszélgetni. Volt olyan vendégem aki mondta hogy nem nagy beszélgetős típus hallgathatna-e zenét közbe? Semmi gond én is gyorsabban kész lettem vele el is gondolkoztam hogy ezt be kéne vezetni :D Persze tud ez kínos is lenni de az ilyen vendégekkel nincs probléma + nyilván ha mind két félnek kényelmetlen a helyzet akkor vagy a vendég lép de te is szólhatsz neki hogy ez neked kellemetlen. A legidegesítőbbek aki akadékoskodik, belenyúl, elkéri a reszelőt(igen van ilyen :D) majd miután másfél óra gyomorgörcs után elkészült szól hogy, ja amúgy ő utálja a kéket inkább kér egy "sima egyszerű franciát". Nekik külön bérelt helyük van a pokolban. Egyébként pedig azok maradnak, akik emberileg és szakmailag is megbecsülnek. Én például minden vendégem születésnapját számon tartom és igyekszem nekik kedveskedni. Egy szelet csoki, kézkrém bármi apróság. És higgyétek el ez fordítva is működik : jaj pont a pékségből jöttem hoztam neked egy szelet sütit, kávét, teát bármit. Szóval nyugi nem csak szörnyetegek vannak de igen, mindenki belefut olyan vendégbe akiről utána azt mondja bárcsak soha ne látta volna.

Még +1 dolog jutott eszembe ami egyenként szerintem a szakma legalja és ez nem körmös-vendég téma hanem a szakmai konkurencia. Nincs annál gusztustalanabb, mint amikor szakemberek egymást fikázzák nyilvánosan( vagy valaki háta mögött) vagy egymást jelentgetik fel az ÁNTSZ-nél NAV-nál mert xynak jobban megy a szekér...

2020. dec. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fu ezek durvák kicsit... és a tampon cserés csajt elküldted kezet mosni vagy ilyenkor mit lehet csinalni egyébként?🤣🤦🏼‍♀️
2020. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!