Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szülők! Ti megengednétek a 12...

Szülők! Ti megengednétek a 12 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Ti megengednétek a 12 éves lányotok vasalja vagy göndörítse vagy valami ilyen dolgot csináljon?

Bele értve:A göndörítést,egyenesítést,hajvasalást

megengednétek?


2010. aug. 9. 19:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%

Én nem értem, hogy mért kell ennyire felfújni ezt a dolgot....

13/L

2010. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Hát én se. Évek óta vasalom a hajamat, még a középiskolában is naponta vasaltam. Töredezett a hajam, ennyi, más baja nem lett. Majd vágatok. Nem ajánlom azt, amit én csináltam, én is abbahagyom, sőt nyáron nem is vasalom, csak néha ha megyek valahova ami elég ritkán van. De 2 naponta (pl. iskola időben hétfőn, majd szerdán, esetleg még pénteken, és hétvégén nem) engedném neki balzsam és egyéb hővédő szerek mellett.
2010. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

én 8.után kaptam egy hajvasalót,akkoriban sokat vasaltam,majd' minden nap.. nagyon sok hajam volt,sokáig tartott rendbe tenni. úgy 2 hónap múlva rájöttem,hogy elég,ha egyszer,hajmosás után rendbe teszem (1 héten 1-2x) és a hatás is természetesebb. nekem anyám nem vett semmi hővédőt rá(szó se róla ő mást se vett nekem soha) de nem a hajvasalás,inkább a festés ritkította végül kicsit meg a hajam,olyanra,hogy mostmár szépen kezelhető.

szóval: alkalmanként megengedheted neki,de a rendszeres hőkezelés nem tesz jó a hajhagymáknak sem,hullani fog a haja.

mégvalami: csak akkor,ha minőségi hajvasalót használ! ócska,bóvlis vacakkal nehogy hagyd neki!szétszedi a hajszálakat és centinként fog letörni,csak azt veszi majd észre,hol a hajam hossza?

2010. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Én kb 12 éves koromtól 15 éves koromig vasaltam, kicsit töredezett és vágattam belőle, ennyi. Anyu sokszor vitázott velem, hogy tönkremegy a hajam, 14 évesen kaptam egy szuper, fodrászati hajvasalót, ami kisimította, de eléggé el is törte a hajam, szóval tavaly leálltam róla és azóta úgy hagyom, ahogy. Hullámosan. Ez így mindenkinek jobban tetszik.
2010. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
alkalomra vasalgassa, bodorítsa, hővédőkkel persze. én inkább segítenék jól beszárítani neki, és vennék hajgumikat, csattokat, ami neki tetszik, az ő stílusa. a gyakori forró vas nem jó a hajnak, alternatív megoldást javasolnék, de nem tiltanám. majd meglátja milyen csúnya a törött hajvég...
2010. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek külseje (öltözködés, hajviselet, piercing, stb.) az, amibe én legkevésbé sem kívánok beleszólni. Nem is teszem a saját gyerekeimmel sem.


Tehát a válaszom: igen, megengedném.

2010. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
53%

én 15 éves lány vagyok és helytellenek tartom a hajvasalást...tönkreteszi a hajat,főleg akkor ha nem helyesen használod...

Ha felnőtt lennék és lenne lányom,akkor csak 1-2 alkalommal...

2010. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
egyszer-kétszer megengedheted, hadd próbálja ki, érezze magát nőnek, szertem úgyis megunja, ha nem ne engedd, h mindennapos legyen, magyarázd meg neki, hogy anélkül is szép..
2010. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Istenem de fontos kérdések vannak-.-

majd ha idősebb lesz, akkor lesz vele elég problémád ez nem probléma!

2010. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Te a gyerek vagy a szülő vagy amúgy?


Am. én 13 vagyok, január óta vasalom a hajam [tehát a 13. szülinapom előtt 2hónappal kezdtem el, 12 évesen. Nem mintha lenne különbség egy 12 és egy 13 éves között...].

Elmentem fodrászhoz, ő kivasalta nekem. Anyukám azt mondta, hogy szépen áll az egyenes haj, ezért megengedte, hogy vegyek egy hajvasalót [saját pénzből], és hogy egyenesítsem. Kb hónapig csináltam heti 1x, aztán ráuntam, mert kb 1óráig kell vasalgatnom. Aztán később 3hetente 1x vasaltam ki. Most meg másfél hónapja nem nyúltam már hozzá, azért mert nyáron nem éri meg kivasalnom, mivel vagy nem lát senki sem, vagy pedig uszodában vagyok, és ugye akkor lőttek az egyenes hajnak. De szeptemberben megint előveszem, és 3-4hetente 1x fogom kivasalni, azért mert így nem töredezett egyáltalán a hajam, viszont mikor heti 1x vasaltam, akkor sokkal töredezettebb volt, pedig jó hajvasalóm van [remington s1051].

Szóval szerintem engedd meg neki [ha te vagy a szülő], de mondd meg neki, hogy ne csinálja minden nap, mert tönkre vágja a haját, aztán meg majd sokat kell levágtni belőle [bár én december óta nem voltam fodrásznál xD de valahogy magától rendbe jött]. :)


13/L

2010. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!